Рідкісні монети СРСР: на що звертати увагу при покупці і де їх варто шукати

Роки минають і навіть ті гроші, які кілька років тому вважалися звичайними, зараз можуть стати колекційними, вирости в ціні багаторазово через те, що вийшли з ужитку. Щодо валюти виробництва СРСР, то будь-яка монета того періоду має свою цінність, але є серед них і особливо важливі екземпляри — вони підуть на аукціонах за тисячі. Разом з тим подібні речі, як правило, спокійно валяються в якості сувеніру на дні гаманця або використовуються дітьми в іграх.

Рідкісні монети СРСР

 

Щоб не викинути справжній скарб, за який можна отримати серйозну суму, вам варто ретельно вивчити кожну монетку і звернути увагу на такі особливості, як:

  • номінал;
  • рік випуску;
  • матеріал;
  • кількість одиниць у партії;
  • стан.

Також не варто забувати, що, крім звичайних грошових одиниць, з'являлися і браковані, де в процесі карбування закралися певні дефекти. Спочатку цю особливість вважали браком, але зараз такі дрібниці дуже цінуються. Знайшли і ви щось цікаве у себе в засіках або вирішили купити монети СРСР на сайте - у будь-якому випадку вищезазначений перелік обов'язково варто взяти на замітку.

На що звернути увагу при поповненні колекції

Починати краще завжди з року випуску, номіналу та об'єму надрукованої партії. З цими параметрами тісно пов'язані техніки виготовлення або матеріали, які застосовуються в роботі. Десь ціну формує одна особливість, а десь інша.

Білони, які випускаються з 1921 до 1923, мають певну цінність з урахуванням свого віку. А ось у 1924 і 1925 карбування вироблялося з міді та срібла — останнє саме по собі коштує дорожче за звичайні матеріали. З 1926 по 1931 випускалися монети з бронзи з нікелем і саме в цій категорії знаходяться дорогі екземпляри. Щодо періоду з 1931 по 1958, то тут нерідко зустрічалися дефектні копійки, на які зараз полюють усі колекціонери.

Все, що вжито пізніше, поки не являє собою великої цінності, за винятком ювілейних грошей, які випускаються з 1965 року. Сюди входять спеціальні грошові знаки, які випускали до пам'ятних дат. Зазвичай вони були пов'язані з Жовтневою революцією, Другою світовою війною, Олімпіадою-80 та постачалися у спеціальних футлярах. Якщо ви хочете поповнити свою колекцію, звертайте увагу на подібні екземпляри.

Що ще врахувати і де купувати, щоб убезпечити себе від шахраїв

Якої б монети вам не бракувало, завжди важливо оцінити, наскільки збігаються всі особливості оригіналу з екземпляром, який є під рукою. Крім того, критично, щоб стан був якомога ідеальнішим - малюнки на аверсі і реверсі мають відрізнятися аж до дрібниць. Чим менше на гурті дефектів, тим краще, а загалом, виріб не має бути деформований або спотворений процесами окиснення.

Де продати монети СРСР

Якщо ви впевнені, що перед вами оригінал і він гідний, краще навести довідки про середню вартість. Найоптимальніше шукатиме подібні речі на перевірених та великих сайтах, пов'язаних з нумізматикою — там експерти не тільки все правильно та ретельно оцінять, але ще й допоможуть із проведенням угоди. У результаті ви будете захищені з усіх боків.

Як правило, вони гарантують граничну безпеку під час проведення угоди та анонімність. Подібним може похвалитися Monitex. Тут знайдуться монети РРФСР та СРСР у найкращій якості, а також вироби виробництва двору царської Росії. Представники компанії збирають у своєму каталозі тільки добірні екземпляри і виробляють мінімальну націнку, щоб кожен залишився при своїй вигоді - сайт заробляє, як посередник, а ви отримуєте рідкісні гроші за найкращою ціною з пересиланням у будь-яку точку країни.