Секрети створення розарію та догляду за ним на дачній ділянці

Секрети створення розарію

Багато українців купують дачі, щоб вирощувати овочі без нітратів і щорічно збирати врожаї смачних домашніх фруктів та овочів. Однак у «господарстві» справжніх жінок завжди є садова зона, нехай і невелика. Там українки вирощують красиві квіти, нерідко - троянди. Ця примхлива рослина вимагає до себе уваги, але виглядає яскравіше «сусідів», виступає справжньою окрасою і гордістю дачі. Як створити невеликий розарій, уникнувши типових помилок і невдач? Читайте далі.

Вибираємо сорт троянд

«Королеви квітів» поділяють на 2 великі групи: щеплені і кореневласні. В областях з помірним теплим кліматом добре ростуть обидва види. А от мешканцям північних міст краще закупити районовані саджанці троянд, бо вони більш стійкі до несприятливих погодних умов, мають розвинену кореневу систему. У разі погіршення погодних умов ризик загибелі рослин буде низьким.

За сортам ці вишукані квіти поділяють на:

 • чайно-гібридні (яскравий аромат та витончені пелюстки, не відрізняються стійкістю до заморозків, взимку потребують укриття);
 • поліантові (дрібні квіти і пишні грона, ростуть невеликими кущами);
 • плетисті (крупно-або мілкоцвіті бутони з довгими гнучкими пагонами);
 • мініатюрні (крихітні квіти з показовою морозостійкістю).

Виділяють також шраби та флорибунди. Першими називають невибагливі чагарникові сорти з потужною листяної частиною, другими - рослини з постійно квітучими бутонами, які за розміром менше чайних підвидів, але з відмінною морозостійкістю.

Важливо! При виборі саджанців потрібно враховувати кліматичні умови місця, де знаходиться дача.

Етапи підготовчих робіт до створення розарію

Етапи підготовчих робіт

Де добре ростуть троянди? На освітлених відкритих ділянках без вітру. Вологе повітря - сприятливий фактор для росту. Досвідчені садівники не рекомендують здійснювати посадку біля стін і парканів. Там сухе повітря. Не рекомендовано також висаджувати троянди в низинах і тіньових зонах. В іншому випадку можна зіткнутися з наступними проблемами:

 • висока сприйнятливість до хвороб;
 • ослаблення цвітіння;
 • витяжка пагонів.

Оптимальне місце для висадки - зона з легким ухилом до південної сторони, але на невеликій височині. Що стосується грунту, для рослин підходять грунти зі значним вмістом гумусу, де не дуже важка суглинна основа. Непоганий розарій виходить на чорноземі. Бажано, щоб грунтові води залягали на глибині понад 1,2 м. Супіщані та піщані ґрунти попередньо збагачують:

 • торфом;
 • дерновою землею;
 • гноєм;
 • вапном.
 • Важливо! Перезволожений грунт - несприятливе місце для вирощування троянд.

Саджаємо «королеву квітів» за правилами

Почнемо з рекомендацій з вибору саджанців. Оптимальний варіант - матеріал з трьома пагонами без сухого листя і плям на стовбурі. Купити якісні саджанці можна в інтернет-магазині «Посади свій саджанець». Чому саме 3 пагони? З них виростають гарні пишні кущі.

Посадку краще здійснювати на початку або в середині осені, але не в листопаді. Після настання холодів рослина не встигне адаптуватися до низьких температур, загинуть бруньки. Якщо не пропустити найкращий час для висадки, навесні вдасться спостерігати за активним, хорошим розвитком і цвітінням рослин.

Основні етапи робіт:

 • Формування лунок з глибиною 0,3 та діаметром 0,5 м.
 • Внесення добрив.
 • Посадка саджанця з розправленими коренями.
 • Засипка землею.
 • Помірний полив.

Вище описаний «сухий» метод посадки. Вдаються також і до «мокрої» технології. Відповідно до альтернативного способу посадки, полив здійснюють відразу після формування поглиблення в грунті.

Доглядаємо за розарієм

«Королеви квітів» добре ростуть там, де відчувають тепло і турботу. Сприяє розвитку і регулярне підгодовування перепрілим кінським гноєм, але не в перший рік після посадки! Свіжі добрива провокують появу опіків. З появою перших бутонів до грунту вносять розчин на основі кальцієвої селітри в кількості 1 ст. л. на 10 літрів води. Удобрюють рослини в сприятливу погоду вранці або ввечері за мінімальної сонячної активності. Надалі додають коров'як або мінеральні склади - до 3 разів на місяць. Повне цвітіння - привід для припинення застосування добрив.

Як доглядати за розарієм

Досвідчені садівники також дбають про спокій троянди. Стрес від несприятливих погодних умов знімають «Екосілом» або гуматом калію. У перший рік після посадки не забувають про прищипування пагонів - після 4 листя з подальшим зняттям бутонів. Надалі здійснюють обрізку гострим секатором цілий рік: навесні - після активації росту, влітку - по завершенні цвітіння бутонів, восени - перед холодами.