Секрети вибору правильного вазона для орхідеї

Як підібрати вазон для орхідеї

Орхідеї - дивовижні рослини, які радують око красивими фігурними квітками та широкою палітрою кольорів. Однак багато власників цих живих прикрас для будинку стикаються з примхливістю гостей з тропічних лісів. Рослини часто гинуть після пересадки з магазинних горщиків, тому потрібно з особливою уважністю підходити до вибору вазонів для орхідей.

Загальні моменти

Кореневище фаленопсисів вкрито веламеном - багатошаровою тканиною з відмерлих порожніх клітин, наповнених повітрям. Ця оболонка вбирає вологу і корисні речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності рослини. У разі недостатньої циркуляції повітря веламен загниває, тому у вазоні мають бути присутніми бічні отвори, через які кисень буде потрапляти до прикореневої системі.

Рекомендації з вибору горщика для орхідей:

  • Подбайте про можливість відтоку зайвої рідини. Більшість видів фаленопсисів в природі кріпляться до дерев та закам'янілих сколів, де майже не накопичується вода, тому в домашніх умовах рослини не переносять зайвого зволоження коренів.
  • Якщо орхідея виросла зі старого контейнера, вибирайте нову ємність приблизно на 1 см ширше попередньої. Ці рослини люблять тісноту і не потребують занадто вільного горщика.
  • Поставте нестійкий контейнер із занадто високою орхідеєю в додаткове кашпо. При цьому відстань між стінками ємностей має бути не менше 1-2 см.
  • Не вибирайте для орхідей вазони з верхом, який звужується, бо при пересадці рослини можна пошкодити коріння.

Для полегшення регулювання рівня вологості субстрату варто обрати горщик з автополивом. Особливість пристрою таких ємностей не допускає пересихання і надмірного зволоження грунту. Контейнери з функцією автоматичного поливу позбавлять вас від необхідності розраховувати кількість води і прибирати зайву рідину з піддону. Такі вазони стануть у нагоді в разі від'їзду, якщо немає можливості доручити комусь догляд за квітами.

Визначаємося з матеріалом

З якого матеріалу має бути вазон для орхідей

Глиняні неглазуровані посудини завдяки пористій структурі гарантують гарний повітро-та вологообмін. Однак до таких поверхонь може приростати коріння, яке легко травмувати під час пересадки рослини. Цієї проблеми можна уникнути, якщо використовувати ємності з глазурованими внутрішніми стінками. Але вони перешкоджають аерації, необхідній для фаленопсисів.

Найбільш підходящим варіантом для орхідей є пластикові кашпо. Вони мають кілька переваг:

  • Можливість зробити достатню кількість дренажних отворів.
  • Стійкість матеріалу до температурних перепадів і сонячних променів.
  • Простота пересадки квітів. Навіть якщо коріння проросте крізь дренажні отвори, не дуже твердий пластик можна розрізати, не пошкодивши рослини.

Кореневище орхідей бере участь у фотосинтезі, отримуючи поживні елементи з повітря і світла, тому для них варто обирати прозорі вазони. Однак це не означає, що найкращим варіантом буде скляний контейнер. На стінках таких судин з внутрішнього боку накопичується конденсат, а на коренях часто з'являються зелені водорості, через що доводиться 2-3 рази на рік міняти грунтовий субстрат. За наявності достатнього шару дренажу і ретельного контролю кількості вологи, вирощувати орхідеї можна в горщиках зі скла або кераміки, хоча це під силу тільки досвідченим квітникарям. Новачкам краще використовувати прості у догляді пластикові кашпо.