Плодові дерева: важливі критерії вибору саджанців

Черешня Стакатто

Доглянута присадибна ділянка, можливість забезпечувати родину екологічно чистими фруктами з власного саду — мрія багатьох. Придбали будинок з земельною ділянкою? Для здійснення мрії про сад необхідні праця та правильний підхід до вибору саджанців.

Сорти плодових дерев: як уникнути прикрих помилок

Обов'язково враховуйте кліматичні особливості свого регіону. Від середньої температури взимку, тривалості весняних приморозків залежить вибір сорту теплолюбних сортів. Показовий приклад — західні та північні області України. При помірному кліматі тут можливі приморозки навіть на початку травня. Вони призводять до втрати врожаю ранніх абрикосів, черешні, персиків.

Але селекціонери в усьому світі активно працюють над виведенням нових сортів, пристосованих до суворих кліматичних умов. Для північних та західних регіонів я рекомендую черешню Стаккато, придбати її можна в садовому центрі «САДКО». Сорт виведений канадськими селекціонерами і має вагомі переваги;

  • морозостійкість. Витримує температуру до -25 ºС;
  • здатність пристосовуватися до несприятливих кліматичних умов;
  • невибагливий в догляді;
  • висока врожайність, великі ягоди з відмінними смаковими властивостями.

Дуже важливо купувати саджанці в спеціалізованих центрах. Тут рослини мають сертифікати, що підтверджують якість та відповідність опису. Бажання заощадити і придбати садивний матеріал на базарі пов'язане з великими ризиками.

Як перевірити стан кореневої системи

Новачкам бажано скористатися допомогою досвідчених садоводів. Не маєте знайомих, що знаються на виборі плодових дерев? Кілька порад експертів допоможуть уникнути помилок.

Саджанці реалізуються у кількох видах:

  • відкритий корінь. Перевага — приваблива ціна. Але для транспортування на великі відстані такі саджанці обирати не варто. Під час огляду переконайтесь, що корінці не пошкоджені та добре зволожені;
  • в контейнерах. Важливо впевнитись, що рослина перебувала в ємності тривалий час. Коли саджанець встромлений в контейнер перед продажем, ви помітите обрізане коріння, грунт буде обсипатися;
  • грудка землі. В такому вигляді, зазвичай, реалізуються високі дерева. Грудка землі обмотується мішковиною чи сіткою з неоцинкованого обпаленого дроту, що розкладається в грунті. Термін між придбанням та пересадкою — не більше 5-и днів.

Неухильно дотримуйтесь рекомендацій спеціалістів щодо мінімальної відстані між деревами, глибини ями, зволоження та підкормок. Отримати цю інформацію можна в садовому центрі. Відповідальні підприємці залюбки надають поради щодо догляду за рослинами.