Що треба знати, перш ніж купити тюльпани?

Давно минули ті часи, коли вибір тюльпанів обмежувався лише одним критерієм – кольором, обирати пропонувалось між червоними, жовтими і, якщо дуже пощастить, білими. Загалом же квітки не відрізнялись одна від одної – проста бокалоподібна чашечка, вишикувані в один ряд пелюстки, приблизно однаковий розмір. До того ж у продажу ці квіти з’являлися навесні і на початку літа зникали до наступного сезону. З переваг – коштували вони доволі недорого.

Як купити тюльпани

На сьогодні картина кардинально змінилася. Купити тюльпан https://ukraflora.ua/catalog/f-tyulpan/ можна майже будь-коли, незалежно від сезону. А різноманітність сортів та асортимент кольорів такі, що деякі з цих квітів важко віднести до одного й того ж виду. На сайті фірми-постачальника квітів Украфлора представлені фото кращих сучасних сортів тюльпанів, що вирощуються в Нідерландах цілий рік поспіль. Всі вони гарні і всі вони різні.

Сучасні сорти тюльпанів

На сьогодні існує близько 1800 сортів, їх об’єднує загальна стрункість силуету, довгі гнучкі стебла та довгасте щільне листя із загостреними кінчиками. За всіма іншими ознаками тюльпани надзвичайно різні і зовнішнім виглядом вони поділяються наступним чином.

За формою рослини

  • одноквіткові – переважна більшість сортів, що відповідають правилу «одне стебло – один бутон»;
  • багатоквіткові (букетні) – селекційно виведена форма, де на одному квітконосі розкривається одразу кілька бутонів.

За будовою чашечки

  • прості – пелюстки розташовані в один ряд, розкриваючи яскраву середину зазвичай іншого кольору;
  • махрові – з пелюстками в кілька рядів, через що чашечка тюльпана схожа на мініатюрну півонію;
  • бахромчасті, корончасті, лілієподібні, «папужки» – квіти з пелюстками різних, інколи найхимерніших форм.

Важлива особливість тюльпану як букетної рослини – це те, що квіти виглядають зовсім по-різному в залежності від ступеню зрілості бутону (закриті, напіврозкриті, розкриті повністю).

За кольором

На сьогодні можна вибрати тюльпани майже будь-якого кольору та відтінку. Існують також двокольорові сорти: червоно-помаранчеві, рожево-білі, строкаті, з виразним візерунком на пелюстках або з плавним переходом з одного кольору в інший. До того ж, існують технології штучного пофарбування квітів, коли в воду для поливу додають певні речовини. 

Як правильно вибирати тюльпани

Тож, якщо порівняти, наприклад, класичний червоний тюльпан із чудернацькою строкатою «папужкою», не кожна людина здогадається, що ці квіти належать до одного виду. В каталозі сайту Ukraflora представлені зразки монобукетів з кращих сортів голландських тюльпанів, а також збірні композиції за їхньою участю.