Яку медогонку краще обрати

Людина, яка заводить бджіл, найчастіше хоче отримати не лише запилення, а й справжній товарний мед. Це можливо, але для цього необхідно мати гарну, якісну та міцну медогонку. Найважче в її купівлі саме початківцю, адже йому доводиться витрачати багато часу на вивчення характеристик різних моделей і вибір тих, які точно підходять. Деяким набагато простіше попросити готову медогонку у знайомого. Інші намагаються зробити такий виріб самостійно, користуючись чисельними кресленнями, представленими в інтернеті.

Медогонка

Якщо вивчати асортимент магазинів, то багато хто з покупців звертає увагу на вартість та зовнішній вигляд медогонки. Але це не головні критерії при купівлі, адже дешева модель може виявитись маломіцною, неякісною і зламатись уже після першого використання. Перш ніж купити медогонку, треба визначитись, якою великою буде пасіка. Тут все просто – чим вона більша, та чим більша кількість бджолиних сімей, тим більш продуктивною в результаті буде медогонка.

Які існують системи медогонок

Розмір виробу – важливий критерій, на який завжди варто звертати увагу під час купівлі. За установкою рамок, існує два варіанти – радіальний та хордіальний. Перший має такі особливі ознаки:

  • підходить для медогонок із середніми або великими баками;
  • рамки в них розташовуються паралельно радіусу бака;
  • краще купувати їх у якомога більшому баку;
  • дає змогу одночасно відкачувати велику кількість рамок.

Для таких медогонок зазвичай ставиться електронний привід. Хордіальні найбільш поширені у системах із середніми та малими баками. В них не завжди встановлюються касети. Привід може бути ручним, тому такий варіант найбільше підходить для початківця.

Який метал краще для медогонки

Для виготовлення цього виробу використовується декілька різновидів металу. Це:

  • нержавіюча сталь;
  • алюміній;
  • оцинкована сталь;
  • пластик.

Для харчових продуктів найкраще підходять пластик та нержавіюча сталь. Алюмінієві медогонки теж були популярними раніше, але тепер вартість такого металу э дуже високою. За своєю ціною він виходить набагато дорожчим за нержавійку, тому найчастіше обирають останню. Пластик теж буде непоганим варіантом, але він має серйозний недолік, який полягає в тому, що він погано переносить механічні навантаження й дуже легко ламається. Подивитись існуючі варіанти й обрати найкращий можна на професійному сайті Ваша Пасіка.