Короткий гайд: вибираємо на кухню блендер для смузі, соусів та коктейлів

 Перші блендери з'явилися на кухнях ще в 1920-х — ними відокремлювали вершки та масло з молока. Сьогодні блендери настільки потужні та функціональні, що, крім збивання, перемолки, подрібнення льоду та пюрування, здатні перетворити на пил навіть новий iPhone!

Важко уявити сучасного господаря кухні без десятка електроприладів. Усі вони суттєво полегшують готування та економлять час. Навіщо потрібний ще й блендер? Все просто: він може розширити діапазони смаків та текстур та відкрити для вас світ смачних та корисних смузі та зелених коктейлів. Перетерта та ніжна їжа також показана людям із захворюваннями системи травлення.

Як вибрати блендер

Блендери розрізняються за потужністю:

  • До 300 Вт - перемелюють рідкі та м'які продукти, фрукти.
  • 300-600 Вт - перемелюють овочі та нежорстке м'ясо.
  • 600+ Вт - перемелюють горіхи, будь-яке м'ясо, овочі.
  • 1500+ Вт - можуть справлятися з «густими» продуктами на зразок великих обсягів фініків та сухофруктів з горіхами.

Блендер для смузі

Блендер

Якщо ви хочете блендера для приготування смузі, вам краще звернути увагу на пристрої потужністю від 300 Вт і вище. Вам підійдуть і занурювальний, і стаціонарний, і портативний блендер. На фото ви бачите занурювальний блендер Браун, адже продукція цієї компанії серед найбільш затребуваних.

Лезо для подрібнення льоду опціональне - з ним ви зможете ступити на територію сорбетів та італійських десертів граніту. Блендери-криголами доступні і в стаціонарній формі з глечиком, і в портативному варіанті. Важливо пам'ятати: менш потужний блендер все одно зможе вирішувати будь-які завдання зі змішування, перемелювання, приготування дитячого харчування та різних пюре, просто він робитиме цю роботу повільніше і в нього буде межа однорідності суміші. Відштовхуйтесь від вашого бюджету.

Блендер із переносною пляшечкою

Блендер

Як правило, такий блендер маленький та недорогий. Його цілком достатньо для збивання коктейлів і дуже рідких смузі з ягід та фруктів. Зазвичай чашею є невелика пластикова пляшечка. Після збивання смузі на неї надягають комплектну кришку – ваш похідний коктейль готовий.

Занурювальний блендер

Блендер

Ручний або занурювальний блендер це прилад, який нагадує ручку з мотором всередині. На неї можна кріпити різні насадки, а на ручці є кнопка вмикання і регулятор потужності.

Занурювальний блендер дуже універсальний та мобільний, змінити насадку можна буквально за кілька секунд. А ще він займає дуже мало місця. Занурювальний блендер здатний дрібно різати овочі та фрукти, збивати креми та білки, робити суп-пюре прямо в каструлі, перемелювати гарячий фарш для лазаньї чи сире м'ясо. Але заморожені продукти найчастіше будуть йому не по зубах.

У комплекті з занурювальним блендером йде чаша-подрібнювач, а то й дві. Чаша невеликих об'ємів призначена для перемелювання спецій, круп, горіхів та кави. Насадки з особливою конструкцією ножів використовуються для «розривання» харчових волокон в овочах і стануть у нагоді для створення соусів та розколювання льоду, зберігаючи гострі ножі подрібнювача.

Занурювальна частина, або «ніжка», блендера в різних моделях може бути як пластикова, так і з металу.

Металеву ніжку можна без проблем занурювати в гарячі страви, також вона не подряпається від частинок перемеленої їжі, які літають на надзвукових швидкостях.

Стаціонарний блендер

Блендер

Стаціонарний блендер - це чаша з кришкою на важкій підставці з потужним вбудованим двигуном.

Стаціонарний блендер рекомендується обирати, якщо ви збираєтеся використовувати прилад щодня. Він може працювати без нагляду за однією з доступних програм. Ви включаєте блендер і можете паралельно займатися іншими справами на кухні.

Ці блендери ідеально підходять для приготування смузі із зелені, фруктів та овочів, для збивання молочних коктейлів. Залежно від потужності та типу чаші вони також здатні готувати гарячі супи-пюре, горіхову пасту та домашню «нутелу».

Стаціонарний блендер не має конкурентів під час щоденного використання. На приготування смузі ніжної консистенції за допомогою ручного блендера у вас піде приблизно в 4 рази більше часу на всі стадії: нарізку, подрібнення, чистову роботу занурювальним блендером, розбирання та миття всіх компонентів.

Стаціонарні блендери бувають потужними та дуже потужними. Дуже потужні блендери, як правило, комплектуються ножами з особливих сортів сталі та відрізняються наявністю металевих шестерень на передавальному механізмі та особливого двигуна. Менш потужні блендери матимуть пластикові шестерні на глеку. Втім, якщо ви не збираєтесь молоти сухофрукти та тверді продукти, цього цілком вистачить.

Стаціонарні блендери за рахунок особливої форми глечика створюють воронку, яка засмоктує під лопаті, яка буквально втягує компоненти суміші. Тому при належній вправності ви зможете класти в глечик овочі та фрукти чи не повністю - їх все одно перемеле! Горіхи і крупи в таких глечиках перетворюються на пасту і розігріваються.

У деяких моделей у комплекті або окремо поставляються змінні глеки з іншою формою лопатей-лез: замість створення вирви інгредієнти ширяють у повітрі і блендер кришить їх на льоту, як справжній ніндзя. З таким глечиком замість горіхової пасти ви отримаєте горіхове борошно.

Стаціонарні блендери також підійдуть для перетирання великих об'ємів ягід та овочів/фруктів з дачі, якщо ви любите запасатися вареннями та заморожувати перетерті ягоди та зелень на зиму. Варто мати на увазі, що стаціонарні блендери займають більше місця.

На що звернути увагу при покупці

Блендер

Матеріал контейнера

Більшість найкласніших блендерів мають пластикові глеки — вони легкі і менш тендітні, ніж скляні. Однак вони легше вбирають запахи та збирають забруднення, тому бажано ретельно мити їх одразу після використання.

Управління

Блендери з сенсорним управлінням найлегше мити, і воно точно не перестане працювати за тривалої експлуатації, але вимагатиме вправності та сухих рук. Механічні органи управління легше та швидше контролювати, але вони легше забруднюються.

Імпульсний режим

Імпульсний рух лез дозволить проштовхувати та утрамбовувати неподатливі компоненти суміші, які застрягли між лезом шматочки овочів. Це дуже зручно, якщо вам не хочеться знімати кришку та робити цю роботу руками.

Управління потужністю

У блендері може бути від 2 до 15 швидкостей. Багато блендерів будуть мати програми для приготування смузі, соусів, бісквітів і так далі. У програмах змінюються різні швидкості для всмоктування, перемішування та навіть збивання компонентів.

Потужність блендера відіграє найбільшу роль у випадку занурювальних моделей, тоді як стаціонарні блендери після 800 Вт відрізняються швидше за формою глека та якістю ножів.