Сидр - напій родом з дитинства і на все життя

Сидр - напій родом з дитинства і на все життя

Компанія сільських замурзаних хлопців з великим експериментаторським азартом сидить і терпляче чекає, поки свіжий вичавлений яблучний сік почне пінитися на теплому сонці, щоб додати роздавлених вишень, спробувати його на смак, оцінити запах. Маленькі дегустатори називали це шипучкою, і лише через багато років вони дізнаються, що пробували створити. І справжня назва їх ноу-хау - сидр вишневий, відомий всьому світу з давніх-давен.

Яблука, затяжні війни та ніжний напій - зв'язок, що пройшов крізь роки

Багатьом здасться неймовірним існування чогось спільного між яблучним сидром та військовими часом. Але, за твердженням дослідників, саме столітнє протистояння між Францією та Британією не дало цьому божественному продукту піднятися вище пива та вина в Європі.

Отже, трохи міфів. Вони переконливо пояснюють, що винахід напою з яблучного соку без додавання дріжджів належить древнім народам Скандинавського півострова. У їхньому житті сидр займав особливе місце, надаючи сил в далеких морських походах, живлячи організм цінними вітамінами і при цьому залишаючи розум світлим, а тіло могутнім. Не дивно, що після подібних випробувань сидру стали приділяти багато уваги. Їм вмивалися, обробляли рани, порізи.

На початку XIII століття з появою преса прискорився процес віджиму та якість виробу. Хрещення немовлят XIV століття проводили в сидрових чанах. Вважалося, що ця рідина чистіше за воду.

Тривалі міжнародні конфлікти наступних століть знову змусили забути про сонячний сік, оскільки яблука пускалися на виробництво спирту для потреб армій. Лише наприкінці XVIII століття почалося відродження традицій в Британії, пізніше - у Франції. Для іспанців сидр став культовим. Без нього неможливий прийом їжі на свята і в будні. Засновані змагання в майстерності подачі, наливання в келихи з висоти 2 метрів.

Сучасний, знаменитий, корисний

Від моменту народження до сьогоднішнього дня напій проходить стадії вдосконалення технології, не змінюючи основи - сік яблук. Головне в процесі виробництва - відсоткове співвідношення, кислих, солодких та гірких плодів. Сухі варіанти виготовляються з кислих сортів з малою часткою солоду. Зменшення кількості перших та заміна на солодкі фрукти призводить до появи ігристого натурального шампанського з мінімальним вмістом алкоголю. Смакові якості залежать і від наявності вуглекислого газу у пляшці.

Сучасний, знаменитий та корисний сидр

Золотистий або зеленуватий колір, насичений свіжістю яблучний запах, довгий приємний післясмак - все це сидр. Чудовий лікар цинги, подагри, шлунка, нирок та депресії.

Сьогодні сидр - законодавець СПА-процедур, поживних ванн, які поліпшують шкіру, надають оксамитовості, еластичності. Жінкам подобається відмінний відбілюючий ефект після масок на обличчя.

Любителям легкого аперитиву запам'ятовуються сорти:

  • Kerisac - французька вишуканість, грайливість, рясна смакова гамма;
  • La Asturiana - іспанська напористість, вірність традиціям, простота та досконалість;
  • Strongbow - англійська стабільність.

З'являються й молоді марки, які швидко набирають популярність завдяки поліпшенню рецептури, застосування добавок з ягід, суворості дотримання санітарних норм на виробництві, якості яблук.

Розвивається і культура подачі на стіл, гастрономічні поєднання, переваги, правила хорошого тону.

Сидри не терплять конкуренції, контактів в коктейлях з іншими напоями (винятком є кальвадос), вони притягують увагу тільки до себе. Особливо цінуються сокові шипучки, охолоджені до 8 градусів у жарку погоду влітку. Вони добре втамовують спрагу, додають енергії.