Навіщо потрібний персональний тренер у фітнес-клубі: розвінчуємо стереотипи

Багато людей впевнені, що зуміють самостійно підібрати собі відповідне фізичне навантаження і не потребують індивідуального тренера. Тож поговоримо про нюанси персонального тренінгу. Почнемо з найбільш розповсюдженого стереотипу.

Навіщо потрібний персональний тренер

Індивідуальний тренінг потрібен лише тим, хто має проблеми зі здоров'ям чи травми…

Тренер потрібен кожному незалежно від того, чи були травми чи ні. Звичайно, можна прочитати книжку або подивитися відеоролики в Інтернеті, але коректну техніку виконання кожної вправи з урахуванням індивідуальних особливостей людини може поставити тільки тренер. Він обладає великим багажем знань, інструментів та техніки для того, щоб ви могли прогресувати в процесі занять. Можливо оптимальним з кардіонавантажень для вас є заняття бадмінтоном, а можливо вам краще бігати на великі дистанції. До речі, в Києві є класні заняття бадмінтоном, як фітнес-напрямком https://ua.grand-prix.ua/classes/badminton

Важливо й те, що персональний тренер мотивує дотримання режиму тренувань, допомагає подолати психологічні бар'єри в моменти слабкості та лінощів.

Знайти дійсно гарного тренера дуже складно.

Найчастіше люди обирають місце для занять поряд із будинком чи роботою. Однак важливішим є те, наскільки вам буде корисний конкретний тренер. Персональне заняття з досвідченим фахівцем - послуга не найдешевша. Краще орієнтуватися на рекомендації людей, яким довіряєш і які вже працювали з цим тренером. Але що подобається одній людині, може не сподобатися іншій. Персональний тренер – це друг, вчитель, наставник, тому особистий контакт тут дуже важливий. Одним словом, доки не спробуєш, не зрозумієш. Наприклад, у києвському Гран-Прі https://ua.grand-prix.ua/personalnie-trenirovki є професійні персональні тренери, які поділяються на 4 категорії в залежності від їх знань, досвіду у спорті та особистих досягнень.

Часто буває і так, що людина займається з кількома тренерами одразу, кожен із яких вирішує конкретні завдання. Така комплексна робота призводить до швидшого досягнення цілей тренінгу.

Як знайти гарного персонального фітнес тренера

Фітнес-діагностика – зовсім необов'язковий захід. Адже ніхто її не проходить перед пробіжками на вулиці чи домашньою зарядкою.

Незалежно від того, чи плануєте ви займатися самостійно чи з тренером, потрібно розуміти, на що здатне тіло, як не нашкодити собі та тренуватися з максимальною користю. Фітнес-тестування саме по собі є гарною діагностичною процедурою, спрямованою на визначення стану здоров'я та функціональних можливостей конкретної людини. Для персонального тренера ці фітнес-діагностики та складені на їх основі медичним фахівцем рекомендації про режим та інтенсивність занять дозволяють розробити безпечний та ефективний тренувальний план для досягнення бажаного результату.

Фітнес-тестування обов'язково містить консультацію-інтерв'ю, в процесі якої фахівець отримує дані про вік людини, перенесені нею захворювання, звичний спосіб життя. Проводяться виміри ваги та зросту, тести на гнучкість та баланс. Також до програми фітнес-діагностики мають входити тести частоти серцевих скорочень (ЧСС) у спокої та після фізичного навантаження для визначення працездатності кардіо- та респіраторної системи. Нормальний пульс у дорослої здорової людини у стані спокою становить 60–80 ударів на хвилину. У людей середнього віку, які ведуть сидячий спосіб життя, пульс може перевищувати 100 ударів. Найнижчий пульс фіксується у людей похилого віку.

Персональний тренер повинен мати безліч сертифікатів та досягнень, яскраве спортивне минуле та виглядати як справжній атлет.

Насамперед він повинен мати профільну освіту у сфері фізичної культури, бути захопленим, таким, що цікавиться і постійно розвивається! Наявність спортивного минулого є бажаною, але не обов'язковою. Професійний спортсмен, як ніхто інший, розуміє, що таке подолати себе і досягти результатів, проте добрий спортсмен не завжди добрий тренер.

Що стосується фізичної форми, то, звичайно, професійний тренер має виглядати професійно. Його гарна спортивна форма — додаткова мотивація для тих, хто тренується, адже тренер — приклад для своїх підопічних. Тільки на власному прикладі можна продемонструвати, яким буде реальний результат занять. Наявність додаткової медичної освіти – велика перевага. Тренеру-медику легше працювати з клієнтами, які мають проблеми зі здоров'ям. Знання анатомії та фізіології допомагає розробляти безпечні для здоров'я плани занять, займатися профілактикою та фізичною реабілітацією або проводити навчання інструкторів.

Гарний персональний фітнес тренер

Рекомендації щодо харчування може дати будь-який тренер.

Питаннями харчування мають займатися фахівці з дієтології. Тренер, звичайно ж, може дати якісь загальні поради та повідомити про обмеження у харчуванні під час тренувального курсу. Наприклад, якщо стоїть завдання скинути кілька кілограмів та набрати м'язову масу. Але розробляти безпечний для здоров'я та ефективний план харчування має лише професійний дієтолог.

Якщо виникли труднощі з опанування будь-якого тренажера чи вправи, за підказкою цілком достатньо звернутися до інструктора тренажерного залу.

Головна відмінність інструктора тренажерного залу від персонального тренера – у глибині знань. Інструктор має спеціальну підготовку, він знайомить людей з технікою виконання вправ, проводить загальний, однаковий всім відвідувачам інструктаж з техніки безпеки.

Персональний тренер працює з кожною людиною індивідуально, має докладну інформацію про свого учня, розробляє план занять, супроводжує людину протягом усього тренувального процесу, оцінює її функціональний стан, аналізує результати та коригує процес.

За проблем зі здоров'ям краще взагалі не займатися фітнесом.

Людям, які мають протипоказання для занять у фітнес-центрах, варто звернути увагу на персональні велнес-тренування.

На стан опорно-рухового апарату впливають стреси, сидячий спосіб життя, часте використання смартфонів та невірні стереотипи рухів, які нерідко формуються ще в дитинстві. В цьому випадку велнес-тренінг чудово працює.

Поширена ситуація – чоловік вирішив зміцнити м'язи преса та сформувати заповітні кубики. Майже, напевно, він не думає про те, що м'язи живота фіксують внутрішні органи і підтримують поставу. Припустимо, що ця людина трохи сутула. Якщо займатися м'язами преса без зміцнення спини і вирівнювання постави, сутулість тільки посилиться. Сильний прес потягне ребра вниз, а відтак і всю вертикальну лінію корпусу. Інші тонкощі тренінгу враховують за асиметрії постави, хронічних захворюваннях, підвищеному чи зниженому тиску, грижі хребта... Самостійні тренування можуть збільшити ці проблеми!

У чому переваги персонального тренінгу

Перевага персонального тренінгу – у більшій ефективності. Тренер фактично є особистим викладачем фізичної культури. Саме він, а не ви вибудовує план кожного заняття, вибирає з багатьох різних систем і технік ті, які враховують індивідуальні особливості вашого тіла і дадуть максимальний ефект від занять. Також найважливішою перевагою персонального тренінгу є те, що тренер убереже вас від отримання травми та перетренованості, що негативно відбивається на імунній системі.

Тренуйтеся осмислено, регулярно, і результат не змусить довго чекати!