З чого складається комплект спорядження для дайвінгу

Спорядження дайвера дозволяє безпечно та комфортно занурюватись під воду на глибину до 300 метрів. Повний комплект дайвінг спорядження містить наступні частини:

  • балон із повітрям;
  • гідрокостюм;
  • спеціальні регулятори;
  • BCD;
  • маска із трубкою;
  • вантажна система;
  • декомпресиметр;
  • ласти.

Весь комплект, який призначений для занурення (маски, ліхтарик та інше), необхідно підготувати заздалегідь, ще до початку фіксування гідрокостюму на тіло, щоб забезпечити комфортність та зручність.

Спорядження для дайвінгу

Балон

Дехто думає, що подібні балони наповнюють киснем, проте, насправді туди закачують просто повітря. Надглибокі занурення вимагають залучення спеціальних киснево-азотних сумішей. Щодо занурення на 10-15 метрів, то для такого дайвінгу можна обмежитися застосуванням звичайного стисненого повітря.

Регулятори

Перший ступінь вкручують у вентиль, він відповідає за зниження тиску. Другий ступінь регулятора дозволяє підводнику легко дихати. Прилад манометр відповідає за відстеження кількості повітря. Резервний регулятор застосовується у тих випадках, коли дихальний апарат партнера вийшов з ладу.

Регулятори та інше спорядження можна придбати тут https://akvalang.ua/catalog/regulyatory. Це відомий магазин Акваланг з товарами для спорту та відпочинку.

Що треба для дайвінгу

Компенсатор плавучості або BCD

Це своєрідний жилет, на пряжках та лямках якого знаходяться спеціальні кріплення. Тут головний компонент – надійна повітряна камера. Кількість повітря в ній можна регулювати так, щоб змінювати плавучість, утримувати потрібну глибину. Існують як чоловічі, так і жіночі варіанти. Пропонуються компенсатори для підводників із різною вагою.

Вантажна система

Стандартний комплект для підводного плавання складно уявити без вантажної системи, яка представлена ​​у вигляді пояса, оснащеного спеціальними вантажиками. Іноді зустрічаються моделі, у яких вантажі розміщуються у кишенях. Подібна система потрібна для того, щоб дозволити підводнику зануритися на глибину.

Гідрокостюм

Це одяг дайвера, завдяки якому формується гідроізоляційний шар, який зберігає тепло протягом тривалого часу. Для теплої води до +18 використовують матеріал неопрен різної товщини від 2 до 7 мм, а для холоднішої вже різні водонепроникні матеріали. Невелика кількість води потрапляє усередину, але не виходить назад, завдяки чому швидко зігрівається.

Ласти

Незважаючи на високу еластичність використовуваного спорядження, воно все одно робить рухи дайвера повільнішими. Це з численними чинниками. Завдяки ластам вдається збільшити швидкість руху у воді, заощадити більше сил і досягти відмінної маневреності. Якщо задіяти ласти разом із спеціальними черевиками для дайверів, це дозволить забезпечити додатковий захист тіла.

Дайвінг

Декомпресиметр

Подібний пристрій називають підводним комп'ютером. Він відображає час та глибину. За його допомогою можна легко розрахувати максимально можливий час перебування на тій чи іншій глибині. Щоб забезпечити найбезпечніше занурення, слід використовувати не тільки основний, але також допоміжний декомпресиметр.

Маска з трубкою

Заняття дайвінгом вимагають обов'язкового використання маски. Дето думає, що для занурення на глибину достатньо мати плавальні окуляри, але для подібних цілей вони не підходять. Завдяки трубці підводник отримує можливість споглядати підводний світ із поверхні, при цьому повітря з балона не витрачається.

Вибір обладнання

Підбираючи комплект підводного спорядження, дайвер може зіткнутися з деякими складнощами, адже сьогодні спектр такого обладнання неймовірно широкий. Крім цього, для виконання тих чи інших конкретних завдань виробляють спеціалізовані вироби.

Якщо вам потрібен якісний комплект для дайвінгу, сміливо звертайтеся до інтернет магазину Акваланг, в якому досвідчені фахівці з радістю нададуть кваліфіковану допомогу у підборі необхідного обладнання з урахуванням конкретних фізичних даних, індивідуальних побажань та потреб клієнта. Не варто поспішати купувати дороге обладнання для підводного занурення, адже можна зробити помилку. Набагато краще перестрахуватися та проконсультуватися з професіоналами.