Будова кондиціонера

Кондиціонер в будь-якому транспортному засобі виконує корисні для водія і пасажирів функції. Це незамінний пристрій, яке дає можливість створити комфортний мікроклімат всередині салону. Функція кондиціонера не обмежується охолодженням повітря. Пристрій підтримує потрібний температурний рівень усередині салону. Не дозволяє склу вкритися потом зсередини автомобіля. Підтримує потрібний рівень вологості, що збільшує комфорт усередині машини. Крім того, чистить повітря від вихлопних газів, які потрапляють з дороги всередину салону. Усуває шкідливі речовини, які надходять з вулиці до салону. В тому числі, усуває і неприємні запахи.

Будова автомобільного кондиціонера

Природно, щоб обладнання коректно виконувало покладені на нього функції, потрібна діагностика кондиціонерів. В іншому випадку, це призведе до того, що створити потрібний мікроклімат в салоні буде неможливо. Повітря не буде ані очищатися, ані охолоджуватися.

Щоб стежити за станом кондиціонера, рекомендується своєчасно відвідувати станції технічного обслуговування. Там не тільки перевірять роботу обладнання, а й зроблять відновлення штока рульової рейки, якщо той вийшов з ладу. Перевірять рульове управління, заправлять кондиціонер, а також проведуть повну діагностику машини на наявність несправностей.

Конструкція кондиціонера

Автомобільний кондиціонер має схожі конструктивні риси з іншими агрегаторами, призначеними для охолодження. Кондиціонер складається з наступних елементів конструкції:

  • випарник;
  • компресор;
  • конденсатор;
  • вентилятор;
  • магістралі;
  • клапан керування.

Конструкція автомобільного кондиціонера

Циркуляція холодоагенту йде через продуману систему, яка на виході дає холодне повітря. Перед тим, як водій або пасажири авто отримують на виході прохолодний вітерець, той формується через компресор, конденсатор, проходить крізь вентилятор конденсатора, осушувач і розширювальний клапан. У підсумку, система вентиляції видає на виході той самий прохолодний свіжий вітерець, який радує водія і пасажирів автомобіля. Створює потрібний мікроклімат всередині салону. Дозволяє охолодитися і комфортно відчувати себе в машині навіть під час сильної спеки в літню пору року.

Слідкуйте за кондиціонером

Щоб кондиціонер в транспортному засобі працював як годинник, слід відвідувати станції технічного обслуговування. Це місця, в яких працюють професійні майстри, які мають належний досвід у роботі з кондиціонерами, встановленими в автомобілях. Своєчасна перевірка і комплексна діагностика дозволить на ранніх стадіях виявити ймовірні проблеми, з якими зустрічаються автомобілісти, які приїжджають на ремонт. Нададуть рекомендації, який холодоагент краще ообирати для заправки. Що варто робити з кондиціонером, а чого робити точно не треба.

Все це збільшить термін служби кондиціонера і позбавить від серйозних проблем, які стосуються поломок пристрою.