Дров'яні печі для дому: які бувають, особливості.

Дров'яні печі для дому

Печі для будинку користувалися популярністю завжди. У минулі часи люди наймали майстрів або самостійно споруджували опалювальні конструкції. А сьогодні на допомогоу приходить сучасне обладнання, яке обладає компактними розмірами та високим ККД. Якщо ви плануєте купити дров'яну піч, то варто зазначити, що асортимент печей величезний, тому власники житла можуть придбати агрегат, виходячи з особистих побажань.

Якими бувають дров'яні печі для дому

Залежно від конструктивних особливостей, печі класифікуються на кілька видів:

 • прямоточні - конструкції, виготовлені з цегли. Принцип їх дії простий: повітряні потоки надходять до піддувалів, піднімаються вгору, проходять через колосник і йдуть до труби. Коефіцієнт корисної дії у таких печей низький, бо до димоходу відлітає багато тепла. Але є й плюси - цегляні стіни добре прогріваються, тепло рівномірно розподіляється приміщенням, створюється оптимальний мікроклімат;
 • канальні - наступний крок на шляху модернізації. Головною відмінністю таких споруд є те, що дим не відразу виходить назовні. Спочатку він рухається каналами, остигає і віддає тепло будинку. ККД подібних печей безпосередньо залежить від кількості каналів та їх довжини;
 • ковпакові - функціонування печей засноване на принципі природного руху газів. Його сенс наступний: дим заповнює замкнутий ковпак, остигає, опускається вниз і виходить через подвертку. Такі печі рівномірно прогріваються, нормально утримують тепло і «діляться» їм з оточуючими. Значущою перевагою цих споруд є легкість обслуговування, оскільки сажа віддаляється з дна ковпака через прочистні дверцята.

Це важливо знати: в первісному вигляді печі зустрічаються все рідше, бо на зміну їм прийшли високотехнологічні прилади, які забезпечують ефективний обігрів приміщень.

Які бувають печі в залежності від призначення?

За цим показником вони поділяються на два основних види:

 • Опалювальні - таке обладнання може використовуватися в якості основного / резервного джерела тепла. З його допомогою забезпечується рівномірне прогрівання повітря, яке циркулює приміщенням.
 • Опалювально-варильні - з назви можна зрозуміти, що вони застосовуються для створення комфортної обстановки та для приготування їжі.

Варто звернути увагу: сьогодні великою популярністю користуються печі-каміни, які прогрівають приміщення і додають родзинку до інтер'єру.

Класифікація пічного обладнання за матеріалом

Побудувати піч в будинку можна з цегли. Раніше споруди з даного матеріалу зустрічалися практично в кожному будинку. Подібна популярність обумовлювалася наявністю значних експлуатаційних переваг. Мається на увазі повна автономність і акумулювання тепла протягом довгого часу. Такі споруди завжди знаходяться на виду, тому багатьох цікавить питання, як проводиться обробка печей в будинку? Варіантів багато: побілка, облицювання каменем, плиткою або кахлями. Форма цегляних печей може бути простою і хитромудрою. Тут все залежить від майстерності пічника.

Цегляна піч, зведена досвідченим майстром, поєднує в собі функціональність і гарний зовнішній вигляд.

Цегляна піч для дому

Чавунні печі для дому та дачі не менше затребувані, бо вони виготовляються з міцного матеріалу. Але це не всі плюси, оскільки їх набагато більше:

 • мінімальні умови для установки - не потрібно зведення фундаменту;
 • високий ступінь пожежної безпеки;
 • компактність - печі на твердому паливі займають мало місця, не захаращують простір;
 • привабливий зовнішній вигляд - агрегати не потребують додаткового облицювання;
 • зручність застосування - сучасні печі для дому оснащуються автоматикою, за допомогою якої регулюється температура і забезпечується безпека експлуатації;
 • економічність - провідні виробники випускають прилади, які ефективно функціонують на невеликому об'ємі палива;
 • відносно невисока вартість.

Сталеві печі для обігріву будинку теж мають хороший попит. Їх можна топити дровами, торфом, вугіллям. Металеві агрегати швидко нагріваються до високих температур, створюючи в приміщенні затишок. Але вони мають один серйозний недолік: будь-яке торкання до гарячих стінок призводить до опіків.

Опалювально-варильні печі - передові технології

Сучасна піч для дому

У давнину в Україні існували печі, призначені для обігріву кімнат і для приготування їжі. Сьогодні такі споруди практично пішли в минуле, але на зміну прийшли модернізовані аналоги. Інноваційне обладнання має вагомі переваги:

 • довговічність та надійність - груби виготовляються з конструкційної сталі, чавуну та покриваються жаростійкої фарбою; швидкість монтажу - агрегат встановлюється на рівну поверхню, покриту негорючим матеріалом. В обов'язковому порядку облаштовується димохідна система; 
 • багатофункціональність - опалювально-варильна піч для будинку, до якого не підведений газ, підходить ідеально. З її допомогою можна нагріти повітря в приміщенні до певної температури, приготувати їжу, посушити гриби і фрукти; 
 • привабливий дизайн - обладнання чудово вписується до будь-якого інтер'єру, бо виробники впроваджують різні дизайнерські ідеї;
 • піч-котел на твердому паливі за однієї закладки дров зігріває житло протягом багатьох годин; 
 • обладнання може оснащуватися дверцятами з прозорим жаростійким склом - тоді людина не тільки контролює процес горіння, але й милується грою полум'я; 
 • простий догляд - зола потрапляє до шухляди. 

Це важливо знати: деякі моделі груб встановлюються у ресторанах. На них можна готувати смачні страви на відкритому вогні і на конфорках. 

Кілька слів потрібно сказати про конструктивні особливості пристроїв даного типу. Печі для заміського будинку складаються з наступних елементів: містка чавунна топка, димар, варильна поверхня. Дорогі агрегати додатково оснащуються водогрійними відділеннями і духовими шафами. В якості палива використовується торф, вугілля, дрова, брикети. Купуючи комбіновану піч, споживач приймає раціональне рішення, адже замість двох пристроїв у приміщенні встановлюється одне. А якщо агрегат оснащений водяним контуром, тоді обладнання підключається до системи опалення і забезпечує повноцінний прогрів приміщень.