Як підібрати витяжку на кухню

Як підібрати кухонну витяжку

Витяжка може вважатися повноцінним та повноправним членом славетного сімейства кухонного обладнання. Під час приготування їжі складно обійтися без неї. Основна функція витяжки - не допустити забруднення меблів та кухонної техніки жиром та кіптявою. Крім того, вона успішно бореться з найрізноманітнішими запахами та іншими забруднювачами, роблячи повітря свіжим.

На перший погляд, в цьому приладі немає нічого складного, але це не зовсім так. Якщо ви вирішили купити витяжку на кухню, то неправильний вибір може призвести до неприємних наслідків і значному зниженню очікуваного ефекту. Ми розповімо вам, як вибрати те, що вам потрібно.

Витяжки можна розділити на два основних типи за дією, це циркуляційні і проточні.

Циркуляційний принцип заснований на використанні кількох фільтрів. Зазвичай це фільтр грубої очистки, який затримує кіптяву та жир, і вугільний фільтр, який адсорбує інші забруднення. Усмоктуване повітря фільтрується і надходить знову до кухні (тобто рециркулює).

Подібні витяжки непогано справляються із забрудненнями, але практично не видаляють запахи. Крім цього, через те, що фільтри мають обмежений ресурс служби, вони потребують періодичної заміни. Це не стосується лише алюмінієвого фільтру грубого очищення, який чудово миється в теплій воді з використанням миючого засобу.

Проточні витяжки викидають забруднене повітря безпосередньо в систему вентиляції, тим самим повністю видаляючи його з приміщення. Ефективність таких витяжок є значно вищою, бо крім роботи вентилятора, повітря всмоктується ще й силою тяги, яка створюється у вентиляційній шахті.

Догляд за таким типом витяжок не надто обтяжливий, бо в них, зазвичай, встановлюється тільки багаторазовий фільтр грубої очистки. Крім цього деякі моделі проточних витяжок можуть працювати і в режимі рециркуляції. Ця функція може стати в нагоді у зимовий період, коли видалення теплого повітря з приміщення небажано.

Як працює витяжка на кухні

Крім цього, витяжки поділяються за типом установки і за формою на вбудовані, плоскі та купольні.

 • Вбудовувані витяжки - з назви видно, що їх монтаж відбувається безпосередньо в кухонні меблі. Шафа, в якій вона міститься, призначена для того, щоб приховувати патрубок, який йде до вентиляційного отвору. Такі витяжки бувають обладнані висувною панеллю, яка дістається під час роботи.
 • Плоскі витяжки являють собою прилад, який кріпиться на стіну над плитою. Це окремий модуль, який не має виходу до вентиляційної системи, тобто це рециркуляційна витяжка.
 • Купольна витяжка - найсучасніший варіант з перерахованих вище. Вони відрізняються привабливим дизайном і являють собою основний короб та декоративний купол. Купол може бути виготовлений зі скла, металу і навіть дерева. Не дивлячись на більш високу вартість, цей тип витяжок користується найбільшою популярністю.

Розміри та матеріали витяжок для кухні

Розміри та матеріали витяжок для кухні

Якщо ви хочете, щоб витяжка повністю справлялася з поставленими перед нею завданнями, необхідно правильно підібрати її розмір. Основним фактором, який слід враховувати при підборі розміру витяжки - це геометричні розміри варильної поверхні. Витяжка має бути більшою або, в крайньому випадку, рівною ширині плити. У тому випадку, якщо ця умова порушена, робота вентиляції буде неефективною.

Виходячи з цих параметрів, найпопулярнішими розмірами витяжок є діапазон від 60 до 90 сантиметрів. У тому випадку, якщо на вашій кухні встановлена плита, яка складається тільки з двох конфорок, буде цілком достатньо 50 сантиметрової витяжки. Вони є ідеальним варіантом для невеликих кухонь. Якщо ж ви володієте повнорозмірною (великогабаритною) плитою, вам ніяк не обійтися без витяжки розміром 90 сантиметрів, а в деяких випадках і більше.

Вибір дизайнерських рішень, в яких виконані витяжки, досить багатий. Поставивши собі за мету, можна підібрати варіант, який ідеально підходить для вашої кухні. Що стосується матеріалів, то в залежності від рівня витяжки, вони можуть різнитися. Витяжки економ класу, зазвичай, виготовляються з матеріалів, вкритих емаллю та різними пластмасами. Витяжки преміум класу виготовляються з застосуванням нержавіючої сталі, високоміцного скла, алюмінієвих сплавів і навіть дерева.

Продуктивність та рівень шуму витяжки

Крім такого важливого параметра як естетика, при виборі витяжки потрібно враховувати її потужність, безшумність та довговічність.

Основним технічним показником є продуктивність, а саме - кількісний об'єм повітря, який виводиться за одиницю часу. Малопотужні витяжки здатні витягати 250-300 м3/год, в той час як високопродуктивні витяжки, без зусиль справляються з 1000 м3/год.

Розрахувати якої саме продуктивності витяжка потрібна саме вам не дуже ​​складно. Досить вирахувавши внутрішній об'єм кухні та помножити його на десять. Варто врахувати, що цей показник може істотно зрости в тому випадку, якщо ви курите на кухні, або багато готуєте. На практиці, для типової кухні, зазвичай вистачає витяжки потужністю 600 м3/год.

Під час користування витяжкою основний шум виходить від завихрення повітряних потоків, створюваних лопатями витяжки. Відповідно, змінюючи форму лопатей та шумоізолючи моторний відсік, можна домогтися зниження загального рівня шуму.

Рівень шуму різниться в залежності від режиму, в якому працює витяжка. Саме тому, потрібно дивитися як на мінімальне паспортне значення рівня шуму, так і на максимальне. Нормою рівня видаваного шуму вважається значення не більше 55 дБ.

Освітлення

Так як за своєю суттю кухонна витяжка виконує всього дві функції (витягає і світить), зверніть увагу на її оснащеність освітлювальними приладами. В першу чергу, на кухні мають бути освітлені робочі поверхні, такі як: стільниця, варильна поверхня та стіл. Можна продумати окреме освітлення для кожної з них, але простіше використовувати для цих цілей вашу витяжку.

Зазвичай, вони оснащуються або галогенними, або люмінесцентними світильниками, з різними рівнями їх потужності. Бюджетні моделі зазвичай оснащуються одним джерелом світла. У більш дорогих аналогах, їх кількість може досягати п'яти штук.

Зустрічаються моделі, в яких існує можливість фокусування світла, наприклад, над стільницею. Також можна регулювати рівень випромінюваного світла. Деякі моделі преміум класу, обладнані датчиками руху і автоматично регулюють рівень світла, роблячи його яскравішим при наближенні людини.

При виборі освітлення у витяжці, можна врахувати наступний факт. Галогенні лампи, завдяки схожості довжини випромінюваних нею хвиль з джерелом природного освітлення, забезпечують оптимальну передачу кольору. Цей факт особливо зручний тим, що в процесі готування ступінь готовності продуктів можна оцінювати за їх кольором.

Управління витяжкою

Управління витяжкою

Підрозділяється управління на кілька типів: 

 • сенсорне (з дистанційним управлінням); 
 • псевдосенсорне; 
 • механічне. 

Останній тип найпоширеніший, надійний та недорогий. Зазвичай, він складається з кнопки увімкнення освітлення, і декількох кнопок, які відповідають за перемикання режимів потужності витяжки.

Сенсорне управління зазвичай використовується в більш дорогих моделях. Спрацьовують сенсори при дотику пальцем до розміченої зони. Часто подібне управління дублюється візуальною світлодіодною індикацією.

У моделях класу «люкс», для візуалізації інформації використовуються рідкокристалічні дисплеї. На них виводиться інформація про режим роботи, кількість повітря, що витягається, актуальний рівень освітлення і так далі.

Псевдосенсором називається тип управління зовні схожий з сенсорним, але який в той же час має механічну основу. Під жорсткою плівкою розташовані плоскі кнопки. Таким чином, для спрацьовування недостатньо простого дотику, необхідно докласти певних зусиль при натисканні. Такий тип має низьку вартість, крім естетичної складової, він дуже зручний у використанні. Під нього не потрапляє забруднення, і він легко чиститься.

Додаткові функції та опції витяжок для кухні

До додаткових функцій можна віднести те, що не зустрічається в стандартних моделях витяжок. Зазвичай, вони додаються під замовлення і агрегати з такими опціями коштують набагато дорожче. Ось кілька з них:

 • обладнання системи управління пультом дистанційного керування режимами роботи і освітлення;
 • програмована система управління витяжки. Дозволяє задавати певні програми під різні типи приготування;
 • згадувана раніше функція автоматичної зміни освітлення;
 • датчики, які автоматично вмикають витяжку при збільшенні вологості та температури;
 • датчики, які обмінюються інформацією з поверхнею і в автоматичному режимі підбирають необхідну потужність всмоктування;
 • для витяжок, які можуть переміщатися у вертикальній площині, датчики автоматично підбирають необхідну потужність роботи;
 • після виключення, витяжка деякий час продовжує працювати, для того щоб повністю видалити запахи з кухні.

Правильно підібравши кухонну витяжку, ви не просто забезпечите рівень чистоти повітря в квартирі, але й створите комфортні і безпечні умови роботи з приготування їжі собі та своїм близьким.