Гідрокрило для підвісного човнового мотора

Гідрокрило для підвісного човнового мотора

У вас є все, і добрий, надійний надувний човен і потужний (або не дуже) підвісний човновий мотор, який добре тягне вас і вашу компанію. Але ви відчуваєте, що чогось не вистачає.

Навіщо потрібно гідрокрило для човнового мотора?

Більшість власників моторних надувних човнів хоч раз замислювалися про модернізацію (поліпшення) їх човна та мотора. Часто таке відбувається, коли на водоймі бачиш схожий човен з порівнянним за потужністю мотором, але ось тільки він йде по воді легше і набагато швидше виходить на режим глісування. Не задирає ніс при різкому збільшенні тяги. Та й саме глісування човну підвладне за більшого завантаження. Мимоволі виникають думки, що ти робиш щось не так або твій підвісний мотор або сам човен десь неправильно налаштовані. Не хвилюйтесь. Все нормально з вашим мотором і човном.

Вся справа в такому додатковому пристосуванні або краще назвати обладнанні для човнового мотора як гідрокрило. Докладніше можна дізнатися за посиланням https://aquamania.ua/stati-motory/nuzhno-li-gidrokrylo-na-lodochnyj-motor 

Гідрокрила для підвісних човнових моторів бувають двох типів: монокрило (велика єдина пластина) і стандартне (складається з двох окремих частин, двох крил). 

Гідрокрила поділяють ще не кілька типів. Для підвісних моторів 25-30 к.с., для моторів до 50 к.с. і нарешті для моторів понад 50 к.с.

На підвісні човнові мотори середньої та високої потужності всі фахівці рекомендують встановлювати гідрокрила типу монокрило. Ну і відповідно на мотори малої потужності варто встановлювати подвійне гідрокрило. Сама установка гідрокрила не займає багато часу і не вимагає будь-яких серйозних знань. У антікавітаціонній плиті підвісного мотора робляться отвори, потім крило надівається і добре затягується болтами.

Переваги гідрокрила для човнових моторів:

  • Більш швидкий вихід на глісування. Час виходу скорочується приблизно на 15-20%.
  • Збільшення площі самої антікавітаційної плити покращує курсову стійкість ходу моторного човна.
  • Не так сильно задирає ніс човни при різкому збільшенні обертів мотора.

Недоліки гідрокрила для човнових моторів:

  • Падіння максимальної швидкості, приблизно на 5%.
  • При плаванні мілководдям, якщо на гвинт намотається трава або щось подібне, то видалення всього цього з гвинта забере у вас більше часу ніж без гідрокрила. Гідрокрило закриває доступ до гребного гвинта.

За результатами тестів та спостереженнями гідрокрила не варто ставити на мотори потужністю нижче 6 к.с. Ефект буде практично нульовий. Ну і для досить потужних моторів гідрокрило не дасть якогось відчутного результату. І без крила підвісний мотор в 50 к.с. витягне практично будь-який човен на гліс за дуже короткий час. Якщо у вас і вашого човна немає жодних проблем з виходом на глісування і він не встає в позу кобри при старті, то гідрокрило для вас буде лише модним аксесуаром, яке ще й швидкість максимальну "з'їсть". А ось для слабких моторів (від 6 к.с.), з якими човен ледве, ледве виходить на режим глісування, гідрокрило може стати корисним придбанням.