Вчимося вибирати кондиціонер для дому

Вчимося вибирати кондиціонер для дому

Коли в квартирі занадто жарко або холодно, неможливо відчувати себе комфортно. Температурний режим значно впливає на наш настрій, працездатність і самопочуття в цілому. Тому все більше людей прагне встановити в квартирі кондиціонер. Сучасна кліматична техніка здатна працювати на обігрів і охолодження, щоб цілий рік створювати оптимальний мікроклімат в приміщеннях. Але оскільки вибір пристроїв досить великий, потрібно попрацювати, щоб купити найбільш підходящий варіант.

Спробуємо визначити ключові критерії вибору побутової кліматичної техніки.

Конструктивне виконання

Кондиціонери для дому насамперед розрізняють за типом конструкції. Вони можуть складатися з одного блоку або декількох. Моноблочні моделі представлені віконними і мобільними приладами. Перші встановлюються в отвір вікна так, щоб задня частина корпусу знаходилася зовні. Сьогодні віконні прилади практично не використовуються. Вони поступилися місцем більш практичним та функціональним пристроям. Мобільні можна переносити з одного приміщення до іншого. Такі прилади гарні своєю портативністю, однак висока ціна і слабка продуктивність часто змушують споживачів відмовитися від подібної покупки.

Ширшу групу представляють спліт-системи. Тут розрізняють наступні види кондиціонерів:

 • Настінні. Найбільш поширений варіант для домашнього використання. Пристрій складається з 2 блоків. Зовнішній кріпиться зовні. Тим самим всі гучні елементи виносяться за межі житлового простору. Внутрішній блок має стильний дизайн і відмінно вписується до інтер'єру квартири. Настінний кондиціонер може мати потужність від 2 до 10 кВт, що дозволяє обслужити приміщення розмірами до 100 м2.
 • Канальні. Монтуються за підвісною стелею і передбачають повне приховування внутрішнього блоку. Специфічна конструкція кондиціонера дозволяє охолоджувати відразу декілька приміщень.
 • Напольно-стельові. Підходять для приміщень, де немає підвісної стелі. Конструкція забезпечує рівномірний розподіл повітряних потоків.
 • Касетні. Як і канальні моделі, кріпляться за підвісною стелею. Відмінність полягає в тому, що тут охолодження відбувається через нижню частину блоку. Важливий плюс моделей касетного типу - повністю прихований монтаж. На очах залишається тільки декоративна решітка. Крім того, пристрій рівномірно розподіляє повітря за чотирьма напрямками.
 • Кращим вибором для квартири стане настінний кондиціонер. Якщо габарити житла великі, можна розглянути варіант установки канальної або касетної спліт-системи. Тим, хто планує часто переносити пристрій, краще купити мобільний прилад.

Потужність

Потужність кондиціонерівЦе один з головних параметрів вибору кондиціонера. Потужність визначає ефективність його роботи. Вкрай важливо розрахувати оптимальний показник. Якщо придбати прилад недостатньої потужності, він не зможе повноцінно обслуговувати кімнату. Надмірно потужна модель буде часто включатися та вимикатися.

Щоб вибрати відповідну кліматичну техніку, скористайтеся такою схемою:

 • порахуйте по 1000 Вт холодопродуктивності на кожні 10 кв. м житла;
 • додайте до отриманої цифри близько 20-30%, якщо сонячні промені потрапляють до квартири більшу частину дня;
 • додайте надлишкову теплову енергію від техніки, яка знаходиться у приміщеннях. Наприклад, на 1 ПК в середньому виходить 300 Вт;
 • додайте теплове випромінювання, яке виходить від мешканців. Для квартири 1 людина = приблизно 100 Вт.

У підсумку ми отримуємо цифру не в кіловатах, а BTU (Британська Теплова Одиниця). 1 БТО дорівнює 0,2931 Вт, або 1 Вт = 3.412 БТЕ. Далі залишиться перевести отриману цифру BTU в кВт. Як приклад ознайомтеся з таблицею:

Потужність (кіловат)  BTU (тисячі)
2,1 7
2,6 9
3,5 12
5,2 18
7 24

Додаткові функції

Тепер можна визначитися з конкретними можливостями кондиціонера. Чого ви очікуєте від техніки? Сучасні моделі оснащуються різними корисними опціями. Це може бути:

 • робота на обігрів;
 • режим вентиляції;
 • автоматичний режим роботи;
 • функція осушення;
 • таймер;
 • нічний режим і т. д.

Зрозуміло, від функціональності пристрою залежить його ціна. Але при цьому пам'ятайте, що не завжди є сенс переплачувати за непотрібні функції. Переконайтеся, що всі «навороти» вам дійсно необхідні.