Ознаки пошкодження екрану в ноутбуці

Основою екрану є матриця, яка відповідає за те, наскільки якісним буде графічне зображення, а тому її поломка є найсерйознішою проблемою. Шлейфи призначені для з'єднання матриці з відеокартою, вони здійснюють її контакт і з іншими, не менш важливими вузлами. Чутливий екран ноутбука вимагає ефективного захисту, і для досягнення цієї мети розробники використовують високоміцний прозорий пластик. Якщо ви все ще не вирішили яку матрицю купувати, тоді ви можете ввести модель ваша ноутбука до пошуковика будь-якого інтернет-магазину, або в магазині Zeto. Вам покажуть доступні моделі екрану на ваш ноутбук.

Ознаки пошкодження екрану в ноутбуці

Здавалося б, все добре, але і ця надійна конструкція іноді виходить з ладу. До числа можливих причин можна віднести:

  1. Механічні пошкодження. Необережне поводження, падіння або удар завдають матриці найбільшої шкоди і не у всіх випадках екран після сильного удару можна замінити. Часом фахівці радять придбати новий ноутбук, не витрачаючи даремно час і гроші на ремонт.
  2. Вплив агресивного навколишнього середовища. Найчастіше користувачі беруть ноутбук з собою в дорогу, а це пов'язано з різкою зміною температури або вологості повітря, відсутністю постійної напруги мережі під час заряджання в дорожніх умовах, запиленням або іншим несприятливим впливом на електронну складову матриці, здатним привести до пошкодження мікросхем або найбільш важливих вузлів і шлейфів.

Ще однією причиною, яку теж можна вважати недбалим ставленням до техніки, є залишення різних предметів на клавіатурі. Результатом тиску на поверхню дисплея може стати його поломка, що вимагає термінового ремонту.

Як визначити поломку екрану

Екран ноутбука являє собою найбільш тендітну частину пристрою. Визначити наявність несправності можна за зовнішнім виглядом або за зміною зображення. Свідченням поломки може стати помітна тріщина, але часто пошкодження не видно, зате під час включенні відразу помітні дефекти зображення у вигляді спотворень, розпливчастих контурів, затримки кадру. Часом зображення «гальмує» під час перегляду, кадр завмирає або екран стає абсолютно темним.

Ремонт і заміна екрану

Зазвичай, заміна екрану ноутбука може бути проведена з використанням тільки оригінальних моделей, які повністю відповідають всім вимогам несправного пристрою. Чи можна замінити екран на ноутбуці і як полагодити екран на ноутбуці найточніше скаже кваліфікований фахівець. Поламаний екран змінюють на новий, але перед цим проводять діагностику пристрою для виявлення існуючих проблем. Серед них може бути поломка шлейфу, проблеми з відеочіпом або мостами, але найбільш частою причиною є несправність матриці. Ця робота вимагає певних навичок і досвіду.

  1. Відключивши ноутбук від живлення, необхідно зняти заглушки на крихітних болтах, розташованих по периметру екрану, а потім виявлені болти акуратно викрутити.
  2. Зняти захисну рамку і, викрутивши ще кілька невеликих шурупів, від'єднати екран від кришки ноутбука.
  3. Від'єднати всі наявні проводи і кріплення, зняти екран з рамки.

Звернути особливу увагу потрібно на послідовність з'єднань в процесі побудови. На перший погляд, немає нічого складного у виконанні настільки простих маніпуляцій, але не варто забувати наскільки точна і тендітна ця техніка. Важливо пам'ятати, що необхідно точно знати, чи не пов'язана проблема з несправністю матриці, адже для того щоб її замінити, потрібно знати, як підібрати матрицю для ноутбука.