Причини відсутності холоду в холодильнику - їх усунення

Причини відсутності холоду в холодильнику

Найголовніший побутовий прилад в будь-якому сучасному будинку або квартирі - це холодильник. В першу чергу він буде потрібен в теплу пору року, інакше ніде буде зберігати приготовлену їжу та продукти. Але навіть такі пристрої виходять з ладу. У цьому випадку доводиться дізнаватися, хто пропонує якісні запчастини для холодильників, які відрізняються прийнятною ціною.

Холодильник перестає холодити: у чому може бути причина?

Однією з основних несправностей, з якими стикаються власники холодильників - це відсутність в одній або навіть в обох камерах холоду. Тут багато що залежить від моделі цього побутового приладу, бо багато сучасних пристроїв просто напхані великою кількістю електроніки. Про те, що з'явилася якась проблема, господарі дізнаються з того, що продукти всередині камери починають псуватися або під низом холодильника на підлозі з'являється невелика калюжа води.

Спочатку треба візуально оглянути сам холодильник як зовні, так і зсередини. Але обов'язково знадобиться повна діагностика. Причин того, що холодильник перестав морозити як раніше, може бути кілька.

  • Дверцята камери нещільно прилягають, бо їм щось заважає.
  • Пошкодилася ущільнювальна гумка на дверцятах, тому в камеру надходить повітря з кімнати.
  • Обмерзання вентилятора, якщо мова йде про холодильник з системою «NoFrost».
  • Мікротріщина в трубці, внаслідок чого з системи почав виходити холодоагент.
  • У приміщенні дуже жарко, тому мотору просто не вистачає потужності на холодильну камеру.

А може бути і так, що з ладу вийшов датчик температури, тому він подає неправильну інформацію до процесора.

Як усунути несправність?

Деякі несправності, пов'язані з холодильником, вдається виправити і самостійно. Наприклад, якщо мова йде про останній пункт, то виходить наступна ситуація: вся потужність мотора йде на морозильну камеру, а ось в холодильному відсіку температура буде підвищуватися. Виправити ситуацію вдається за допомогою зменшення заданої температури охолодження.

Також можна перевірити, чому дверцята камери погано прилягають до корпусу. Цілком можливо, всередині щось заважає. Якщо з'явилися тріщини в ущільнювальній гумі, її треба якомога швидше поміняти. Як в першому, так і в другому випадку всередині камери з'явиться сніжна шуба. Коли причина в обмерзання вентилятора, треба відключити холодильник і повністю його розморозити. Лід розтане, і побутовий прилад знову буде справно працювати. З витоком фреону все набагато складніше, знадобиться тільки капітальний ремонт холодильника. Зробити це вдасться лише в хорошій майстерні.