Стартап Ілона Маска Neuralink: як реально зв'язати мозок з комп'ютером

Neuralink - вживлення чіпу у мозок людини!

16 липня 2019 Ілон Маск анонсував перші результати діяльності свого стартапу Neuralink. Як він працює. Спеціальний робот під наглядом нейрохірурга вживляє електроди (товщиною в людську волосину) в мозок для відстеження активності нейронів. Це дозволить створити інтерфейс обміну даними між мозком і зовнішніми пристроями, включаючи комп'ютери.

Застосування технологій Neuralink

У повідомленні WaitButWhy, яке вперше публічно окреслило плани компанії, Маск пояснив, що перші випадки використання будуть зосереджені на охороні здоров'я та інвалідності. Це могло б допомогти при травмах мозку від вирізання ракових уражень, а також людям з іншими важкими травмами, такими, наприклад, як інсульти.

Метою, поставленою Маском, є виведення на ринок у 2021 році пристрою розміром в мікрон, який допоможе в цих умовах. Це дозволить підживити ділову сторону проекту, подібно до того, як SpaceX використовує буденні ракетні запуски для вдосконалення своєї технології та просування до більш широких цілей.

Це ґрунтується на припущенні, що охорона здоров'я все ще пропонує стійку бізнес-модель. Залежно від того, як технологія та промисловість змінилися за останні два роки, можливо, що Neuralink також змінила свої плани.

Для першого проекту Нейролінка, Маск запропонував імплантат мозку, щоб допомогти людям з паралічем відновити свій рух. 

Компанія Neuralink анонсувала кілька ідей для підключення мізків до машин, включаючи «нейронний пил», який розсіюється через кору, або «нейронну сітку», яка проходить через шприц. Це створювало враження, що різні команди Neuralink працювали над різними ідеями, щоб побачити, що може вистрелити

Одним з найбільш захоплюючих аспектів Нейролінка є часові рамки. Окрім роботи з обмеженими можливостями, Маск, здавалося, припускає, що продукт, спрямований на основний ринок, знаходиться всього за десять років:

"Я думаю, що ми перебуваємо на відстані від 8 до 10 років, коли це може бути використано людьми без інвалідності… Важливо відзначити, що це значною мірою залежить від часу регуляторного схвалення і від того, наскільки добре наші пристрої спрацюють на людях з обмеженими можливостями."

Технологічна революція від Neuralink

Нова технологічна революція?

Тестування проводилося на 19 мишах і мавпах. У 87% випадках все пройшло нормально.

Сенс цього всього - розширити можливості людини і дати їй можливість використовувати всю міць штучного інтелекту, який зараз дуже активно розвивається.

Грубо кажучи, все дані світу, весь гугл з Фейсбуком, всі наукові публікації ... і практично миттєва обробка і аналітика цих даних, видача рішень задач - все це буде доступно безпосередньо мозку людини в режимі реального часу.

Ви розумієте що це значить? Що більшість дипломів і знань в головах людей через років 10-15 можна сміливо викинути.

2020 року Маск збирається отримати дозвіл на тестування пристрою на людях.