Як вибрати ігрові навушники

Як вибрати ігрові навушники

Навушники для справжнього геймера є одним з найбільш важливих пристроїв, підключених до його консолі або комп'ютера. Від них залежить дуже багато - звуки супротивників, які підкрадаються, можливість спілкуватися мікрофоном і давати вказівки своїй команді, а також більш глибока заглибленість в ігровий процес. Щоб всі ці «навороти» не були фантазією, потрібно дуже детально вивчити характеристики ігрових навушників і підібрати ті, які відповідають вимогам. В цьому ми і намагаємося розібратися у статті, присвяченій вибору геймерських навушників.

Тип ігрових навушників та їх форма

Як і у виборі ігрової миші, перед тим як вивчати можливості геймерських «вух», потрібно визначитися з їх формою і типом. Існує безліч видів навушників - вкладиші, затички, накладні і т.д. У цій статті ми поговоримо про накладні навушники, бо саме вони є найбільш популярними і зручними для ігор. Накладні ігрові навушники поділяються на відкриті, напіввідкриті та закриті.

  • Відкриті, зазвичай, не закривають повністю вухо, і дозволяють чути зовнішні шуми. Через це зосередженість на грі може знизитися, а це загрожує всім відомою фразою «Game Over».
  • Напіввідкриті навушники, на відміну від відкритих, мають амбушюри, які охоплюють вухо, завдяки чому чутність зовнішніх звуків істотно знижується. Однак в їх конструкції присутні спеціальні отвори, через що повної ізоляції звуку досягти неможливо. 
  • Що стосується останнього підтипу - закритих накладних навушників, вони не мають жодних отворів, а їх чашечки повністю охоплюють вухо і дозволяють геймеру відволіктися від зовнішніх шумів. Рівень звукоізоляції в таких навушниках максимальний, що позитивно позначається на зануренні в ігровий процес і зосередженості геймера на грі.

Тип ігрових навушників та їх форма

Визначившись з типом (кращий варіант - закриті накладні навушники), варто перейти до наступного параметру вибору ідеальних геймерських навушників - їх форми. Навушники мають бути зручними і не доставляти дискомфорту геймеру навіть після тривалої сесії їх використання. Кращим варіантом буде одягнути девайс на голову, перш ніж зробити покупку.

Однак, купуючи «вуха» через інтернет зробити це практично неможливо, тому тут можуть допомогти відгуки покупців і частка інтуїції. В іншому випадку, якщо навушники будуть незручними їх можна повернути у перші два тижні використання. Ну і не варто забувати про вагу - не потрібно вибирати важкі моделі, в яких просидіти більше двох годин є випробуванням.

Характеристики та тип підключення навушників

Характеристики та тип підключення навушників

Важливо, щоб ігрові навушники мали якісний висувний мікрофон. Звичайно, ця характеристика потрібна не всім, але в більшості сучасних онлайн-ігор спілкування з союзниками може дати серйозну перевагу. Якщо є мета використовувати мікрофон для створення летсплеїв (проходження ігор) або відеооглядів, краще не лінуватися і вивчити його характеристики.

Головною з них є частотний діапазон, який вимірюється в Гц. Чим він ширший, тим повнішим буде прийняття сигналу, що збільшить ймовірність попадання як низьких, так і високих частот. Однак, ця характеристика ще не гарантує якісного запису звуку, бо за це відповідає також чутливість мікрофона, яка вимірюється в дБ. Значення 60 - 66 дБ вважаються більш ніж прийнятними, а тому такий мікрофон має забезпечити власнику запис звуку з мінімальним спотворенням голосу.

Існує два види навушників - дротяні та бездротові. Відразу відзначимо, що на наш погляд дротяні навушники є набагато практичнішими, ніж бездротові. По-перше, вони коштують набагато дешевше. По-друге, якість звуку, зазвичай, є вищою. Ну і по-третє, в дротяних навушниках немає додаткових елементів живлення, завдяки чому вони легші і не вимагають всіляких батарейок та акумуляторів.

Варто звертати увагу на довжину дроту - важливо, щоб він не був занадто коротким. Крім того, бажано вибирати навушники з дротом у тканинній оплітці, адже вона забезпечує додатковий захист від пошкоджень. Бездротові ж навушники підійдуть тим, хто грає на великій від монітора або телевізора відстані, бо відсутність дротів дозволяє відчувати більшу свободу руху.

Додатковий можливості і популярні бренди ігрових навушників

Додатковий можливості і популярні бренди ігрових навушників

Примітно, що дротові навушники мають різний тип підключення - mini jack 3.5 mm та USB. Навушники, у яких використовується стандартний 3,5-міліметрові штекер можуть підключатися як до комп'ютера, так і до мобільних пристроїв. Якщо у цих «вух» є мікрофон, то штекера повинні бути два: один для передачі звуку, інший для його запису. Що стосується USB-типу підключення, такі гарнітури часто мають вбудовану аудіокарту, яка в разі геймерской спрямованості пристрою заточена спеціально під відеоігри.

Деякі види ігрових навушників мають додатковий софт, призначений для налаштування та зміни режимів. Наприклад, девайс можна налаштувати спеціально під певну гру, збільшивши гучність кроків, стрільби і т.п. В цій програмі, зазвичай, присутнє налаштування мікрофона, що дозволяє геймеру змінювати свій голос та поліпшувати якість запису.

До того ж геймерські навушники можуть мати різні режими відтворення - стерео, об'ємний звук 7.1, ігровий. Залежно від дії користувача (прослуховування музики, гра, перегляд фільму) можна вибирати найбільш підходящий режим. Ця функція дуже корисна, а тому перед покупкою краще звернути на неї увагу.

З найбільш популярних брендів варто виділити Razer, Kingston, A4Tech Bloody, SteelSeries, Sennheiser, Asus та Genius. Ці фірми відмінно себе зарекомендували на ринку ігрового заліза, але коштують часто недешево.