Як вибрати моторну оливу і не придбати підробку

Як вибрати моторну оливу

Ціна - не показник якості

Безперечно, дійсно гарна олива дешево коштувати не може. Навіть оливи від відомих українських виробників недалеко пішли за вартістю від західних продуктів, адже головна частина їх ціни залежить від присадок, а вони, як не крути, імпортні.

Звичайно, якщо ви подивитесь, наприклад на ціни 5W-30 від таких монстрів індустрії як Shell, BP або Mobil, то їх можна пояснити величезними витратами на розробку технологій виробництва та рекламні кампанії. Але і у менш відомих виробників якісна олива має свою мінімальну межу ціни. Вона приблизно дорівнює двом доларам за літр мінеральної оливи і п'ять доларів - за літр "синтетики". Все, що продається дешевше, заслуговує на сумніви у якості цього продукту.

Зустрічайте за зовнішнім виглядом

Зверніть увагу: якщо каністра, яку ви маєте намір купити, не містить пробки-пломби і якісно зробленої етикетки, то ви маєте розуміти, що "здоров'ю" вашого авто загрожує серйозна небезпека.

Одна з ознак фальсифікату - відсутність на етикетці повної адреси виробника. Хоча, треба визнати, просунуті "бодяжники" вже рідко допускають такі проколи (як і орфографічні помилки в тексті). Перевірено, найкраще купувати оливу, датовану останніми місяцями: підроблювачі просто не встигають швидко друкувати нові етикетки.

До того ж виробники регулярно змінюють дизайн або який-небудь елемент упаковки (про що попередньо, перед придбанням, можна дізнатися на офіційному сайті). На це "самопальщікі" теж реагують з деяким запізненням.

... Взявши до рук каністру, ретельно розгляньте її. Від придбання оливи, розлитої до прозорих або напівпрозорих поліетиленових ємностей, краще відмовитися, оскільки відомі і солідні товаровиробники в таких каністрах оливу на ринок вже давно не постачають.

Етикетка має бути намертво приклеєна всією площиною. Якщо наклейка легко відділяється від каністри, значить перед вами, швидше за все, контрафакт.

Ще більшої довіри заслуговує факт, коли на виробі етикетки немає зовсім, а вся "поліграфія" нанесена прямо на каністру або банку.

Інший нюанс, на який варто звернути увагу. Останнім часом виробника ввели ще один захисний елемент - наклеюють на етикетку голографічний стікер з логотипом. Іноді він навіть вплавлюється у пластикову основу каністри. На дотик стікер не має країв і не відклеюється.

Дивимося на дату виготовлення оливи, нанесену на лицьову частину етикетки. Вона має збігатися з датою виготовлення тари (якщо вона є), видавленою на дні.

Що стосується зовнішнього вигляду упаковки, то, ясна річ, тут все має бути як треба: жодного бруду, жодних задирок і потертостей і тим більше патьоків або слідів від них.

Пробка повинна мати добре виражени захист (наприклад, "зривне" кільце).

Як виглядає підробна моторна олива

"Цнота" упаковки

Ну і, звичайно, звертаємо увагу на цілісність тари. А також на так званий "контроль розтину" - контрольну заглушку або пластикову кришечку на горловині ємностей дрібного фасування, від 1 до 5 літрів, і додаткову етикетку зі спеціального паперу на пробках 10-, 20- та 50-літрових каністр, які не дають можливості розкрити тару без механічного руйнування "контрольки".

Заодно переконаємось, що між пробкою та "контролькою" немає ані бруду, ані краплі оливи (крізь "контроль розтину" нічого протікати не повинно). А крім того, відзначаємо, що заглушка без всяких складок міцно (Не відірвеш) приклеєна або приварена по колу до горловини.

Приклад підробленої кришки - на ній не видавлений логотип виробника

Зауважу, багато серйозних виробників номерують кожну каністру або банку. Тож якщо виявите, що обраний вами продукт пронумерований, не полінуйтеся і попросіть продавця показати такий же сусідній і порівняйте - чи має він іншиї порядковий номер.

Що ж стосується самої оливи, то навряд чи хтось зможе визначити його оригінальність за зовнішнім виглядом. В даному випадку залишається керуватися тільки тим, що правильна олива завжди прозора, без осаду і механічних домішок.

Де купувати моторну оливу?

Купити автомобільну оливу у нас можна в точках роздрібної торгівлі шести категорій: на дорозі з лотка, на авторинку, в маленьких магазинчиках "Автозапчастини", у фірмовому магазині, на АЗС, обладнаних відповідними торговими майданчиками, і безпосередньо на станціях заміни оливи.

Оскільки нам, пересічним споживачам, складно визначити, що саме залито до каністри, оливу краще брати у офіційних дилерів або на АЗС компанії того ж бренду, куди товар також завозиться безпосередньо від виробника.

Також ризик нарватися на фальшивку буде мінімальний, якщо міняти оливи на великих авторизованих сервісах - "офіціали" працюють за прямими договорами і ні за що не будуть зв'язуватися з лівими постачальниками.

Крім того, можна отоварюватися у великих автомагазинах, де на прилавках виставлена майже вся гамма продукції, яка випускається тією чи іншою фірмою.

Покладатися ж на сумлінність автомагазінчиків, які розплодилися містом, щонайменше, наївно. Звичайно, працює більшість з них на абсолютно офіційних засадах, кожен обладнаний касовим апаратом ... Тут вам і копію сертифікатів на будь-які оливи покажуть, і договір постачання, якщо треба ... Але все одно ризик великий. Те ж стосується і авторинків.

Де купити моторну оливу

До вибору магазину, де ви збираєтеся купити оливу, потрібно підходити з особливою ретельністю

Що стосується автозаправок, то тут треба чітко усвідомлювати, що при всьому зовнішньому благополуччі АЗС, її господарі часто відчувають ті ж труднощі з придбанням олив, що і колеги - власники невеликих торгівельних точок. Тому поява на їхніх прилавках "лівака" не виключена.

Заливка свіжої оливи безпосередньо на станції з його заміни - теж варіант, який нічого не гарантує, тим більше що тут ви навіть не зможете переконатися в оригінальності тари, адже оливи на станціях отримують, зазвичай, у бочках.

Часом добропорядні підприємці набувають неякісний товар зовсім не через гонитву за надприбутками. Їх так само, як і нас з вами, "розводять". Ось чому сьогодні найбільш солідні продавці не жаліють грошей на аналіз оливи, купленої у постачальників, навіть офіційних, щоб перевірити їх відповідність стандарту. Буває, недоброякісний продукт повертають виробникові цілими партіями. Але такий підхід, на жаль, рідкість.

Купувати ж оливи на узбіччях доріг взагалі не варто.

Після покупки

Загалом, сьогодні ніхто не застрахований від придбання підробки. І в солідному магазині можна нарватися на добре закамуфльований "самопал".

Єдине, що можна порадити при виявленні підробки - не давати продавцям без проблем "впарювати" вам лівий продукт. Багато з них чудово обізнані, що торгують фальшивкою.

Купуючи моторну оливу, обов'язково вимагайте касовий чек. По-перше, це дисциплінує продавців. По-друге, якщо вам не пощастило і ви купили підроблений товар, що призвело до проблем у роботі двигуна, ви зможете пред'явити обґрунтовану претензію.

А взагалі, якщо у вас виникла підозра у автентичності пропонованої оливи, краще утримайтеся від покупки. Ремонт двигуна обійдеться дуже дорого.