Якими бувають фармацевтичні холодильники

Види фармацевтичних холодильників

Спеціалізоване холодильне обладнання необхідно для зберігання різних медикаментів, вакцин, для стабілізації мобільних препаратів, для консервованих компонентів крові та інших біологічних матеріалів. Медичні холодильні установки також необхідні в аптечних мережах, використовуються вони в спеціалізованих фармакологічних компаніях, які розробляють лікувальні засоби. Знадобляться фармацевтичні холодильники для банку крові та зберігання її компонентів.

Якими характеристиками мають обладати фармацевтичні холодильні установки? Таке холодильне обладнання призначене для зберігання термочутливих матеріалів в режимі від +1 до +15 градусів. Холодильне обладнання призначене для створення найбільш сприятливих умов при зберіганні препаратів, біосередовищ, порошків, необхідних для виробничих та дослідницьких центрів.

Зовні холодильне обладнання нагадує собою спеціалізовану шафу, усередині якої розташовується кілька ярусів. У холодильній камері підтримується оптимально заданий температурний режим, який потребується для зберігання:

 • біологічних субстанцій,
 • сироваток,
 • реагентів,
 • окремих компонентів.

Підтримка температурного режиму в заданих параметрах можлива за рахунок спеціального мікро компресорного регулятора, оснащеного електронним датчиком, який використовується в холодильнику.

Медичний холодильник: різновиди

Холодильні медичні установки підрозділяються на кілька різновидів:

 • фармакологічні,
 • для крові та компонентів,
 • низькотемпературні.

Також в деяких стаціонарних лабораторіях обладнуються спеціальні холодильні кімнати, які можуть зберігати велику кількість фармакологічних засобів, крові та інших біологічних субстанцій. Незамінні такі холодильні кімнати в центрах, які здійснюють вакцинацію населення, проводять імунопрофілактику.

Сучасний холодильник для зберігання медичних препаратів є технічним пристроєм, з хорошою теплоізоляцією, що дозволяє підтримувати заданий рівень температури всередині шафи.

У медичному холодильнику особлива система вентиляції, яка забезпечує постійний рух повітря, щоб фармакологічні препарати охолоджувалися максимально рівномірно. Фармакологічний холодильник виготовлений зі сталі, зовні вкритий спеціальним пігментом, який захищає установку від корозії. Всередині камери прекрасне освітлення. Яскраве світло дозволяє максимально швидко знайти потрібний фармакологічний препарат. Холодильник оснащується потужним мотором-компресором, який забезпечує максимально швидке охолодження фармакологічних засобів.

Холодильник для зберігання крові використовується для зберігання не тільки крові, але й еритроцитарної маси. Використовується така установка:

 • в лікарнях,
 • на станціях переливання крові,
 • в різних клініках,
 • в науково-дослідних інститутах,
 • в різних організаціях охорони здоров'я.

Система оснащена мікропроцесорним регулятором температури, який має дуже чутливий датчик, а також систему примусової циркуляції повітря. Така шафа, також може зберігати біомедичні компоненти.

Шафа виготовлена ​​з металу, дверцята шафи закривається на замок. У холодильнику металеві полиці. Система автоматично підтримує задану температуру в камері. Деякі охолоджувальні прилади, які пропонується купити в Україні доповнюються спеціалізованими датчиками сигналізації, яка при відхиленні температури від заданих параметрів, сигналізує про це зі звуковим сигналом.

Сучасні холодильні установки, які можна замовити від провідних світових компаній США, Німеччини, Італії оснащуються спеціальним електронним табло, на якому відображені температури, встановлені усередині камер в холодильній установці.

Для станцій переливання крові обов'язково використовується спеціалізоване холодильне обладнання, в якому зберігаються препарати плазми крові, інші біологічні субстанції, з обов'язковим дотриманням належних умов. Адже від дотримання умов зберігання, наприклад, плазми крові, буде залежати життя пацієнтів.

Габаритні холодильні установки для фармакологічних мереж, для станцій переливання крові, доповнені безліччю корисних функцій, коштують дорожче. На компактні холодильні установки, наприклад, для мобільних лабораторій ціна менша. У будь-якому випадку вибирати фармакологічний холодильник необхідно в повній відповідності з майбутніми цілями використання медтехніки.