Залежність від смартфона: перевір, чи не на гачку ти?

Залежність від смартфона

Потіють ручки, коли покажчик зарядки смартфона починає блимати? Праворуч від тарілки завжди світиться екранчик? Телефон - перша річ, яку ти вранці береш в руки? У нас для тебе погані новини.

Прихильність до смарфтонів не вважається захворюванням. Поки що. Але, як каже засновник Центру вивчення прихильності до інтернету та технологій (Хетфорд, США) Девід Грінфілд, до 20% людей виявляють ознаки компульсивної поведінки щодо своїх смартфонів (іншими словами, вони не здатні розслабитися, поки не оновлять сторінку). А майже всі інші просто користуються ними надмірно часто і багато.

«Все це через те, що смартфони працюють за «розкладом підкріплення поведінки через довільну кількість реакцій», - доповідає Грінфілд. - Ти не знаєш, ані коли з'явиться повідомлення про нові коментарі, ані чи сподобаються вони тобі, і це створює в мозку ефект, який можна порівняти з грою в ігровому автоматі».

Якщо ти стежиш за своїм акаунтом в інстаграмі, це ще не ознака того, що ти підсів. А от якщо ти вмираєш від бажання перевірити його під час керування автомобілем, це вже привід для занепокоєння. «Коли смартфон починає впливати на розклад твого життя, на його якість або на якість життя оточуючих, то це проблема», - продовжує Грінфілд. Чи перевіряєш ти коментарі під час нарад? А вдома за вечерею? Наприклад, згідно лякаючої статистики, 48% британців якось примудряються користуватися смартфоном навіть під час сексу. І зовсім не для того, щоб зняти порноролик. «Люди живуть в ілюзії, що якщо вони не доступні постійно, то інші будуть ображені, - ділиться спостереженнями Грінфілд. - Але ж ми якось жили раніше без смартфонів ». Якщо ти не дізнаєшся, що твоя подруга їла на обід, твій день не буде зіпсований. І зовсім не обов'язково миттєво відповідати на повідомлення електронної пошти від начальника, прислане пізно ввечері. «Повсюдний та миттєвий доступ до можливостей інтернету приносить миттєве ж задоволення, - зауважує Грінфілд. - І звичка до цього не піде сама по собі». Втім, це не означає, що тобі треба повністю відмовитися від новітніх технологій. Для початку зроби три простих кроки - як радить Девід Грінфілд.

Залежність від телефона

Звертай увагу

Смартфони вбивають час. «Більшість людей витягують їх несвідомо», - говорить Грінфілд. Звертай увагу, коли ти лізеш до кишені за приладом і навіщо: перевірити робочу пошту чи бездумно оновити твіттер. Так ти зрозумієш, скільки часу ти витрачаєш щодня, дивлячись в екранчик ...

Головні оповіщення

Вібрація смартфона в кишені - як наркотик. «Будь-яке оновлення у соцмережі привертає твою увагу», - говорить Грінфілд. Зніми оповіщення для всіх другорядних джерел і чітко встанови проміжок часу для перевірки Фейсбуку. Наприклад, «10 хвилин після обіду», а не «друга половина дня».

Вийди з мережі

Установи собі правила, коли ти можеш користуватися смартфоном, а коли ні. «Раз на тиждень вимикай його на три години. Коли йдеш до ресторану, залишай його в машині». Так ти отримаєш більше задоволення від стейка, який не охолоне, поки ти постиш його фотки до інстаграму.