Офіційні тексти співчуття з приводу смерті: шаблони та рекомендації

До вашої уваги - колекція шаблонів текстів для офіційного листа з висловлюванням співчуття з приводу смерті. Всі конкретні назви діяльності вказані для кращого розуміння тексту та зручності.

Зміст:

 1. 15 шаблонів
 2. Рекомендації з написання скорботних текстів співчуття

spivchuvayemo 1

Шаблон №1

Керівництву [назва компанії]

АТ «[назва компанії]»

Від імені некомерційного партнерства «[назва компанії]» та від себе особисто висловлюю глибокі співчуття щодо загибелі голови [назва посади][назва компанії][ПІБ].

Вся його діяльність була спрямована на те, щоб зосередити зусилля на великомасштабних, технічно складних проектах благоустрою міського середовища. Під його керівництвом компанія «[назва компанії]» стала однією з найбільших у країні серед інжинірингових компаній повного циклу у сфері промислової, комерційної, житлової та суспільно-соціальної нерухомості.

[Прізвище, Ім'я] виявив себе на посаді [назва посади] як талановитий та успішний керівник, який користується заслуженою повагою колег та однодумців.

Перший віце-президент

НП «[назва компанії]»

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №2

Завідувачу кафедри

[назва кафедри]

професору [ПІБ]

Шановні колеги!

У зв'язку зі смертю [ПІБ] висловлюємо вам, усім рідним та близьким глибокі співчуття. Пішов із життя видний учений, чудова людина, вчитель, наставник та друг. Сумуємо разом із вами.

За дорученням викладачів, співробітників та студентів [найменування факультету] факультету [ВНЗ].

Ректор

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №3

Дорогий [Ім'я По-батькові]!

Висловлюю найглибші співчуття у зв'язку зі смертю Вашої дружини [ПІБ]. Я глибоко переживаю відхід [Ім'я По-батькові] – особистості непересічної, талановитої, самовідданої, яка всім серцем любила театр і свою професію.

Більше п'ятнадцяти років вона працювала в рідному [назва театру], виховуючи молоді покоління театральних експертів. Учні захоплювалися та надихалися енергійністю та життєлюбністю [Ім'я По-батькові], заряджалися її оптимізмом та відданістю обраній справі. Завжди молода душею та серцем, вона була улюбленим педагогом серед студентів та шановним професіоналом серед колег.

Втрата для всіх нас дуже гірка, непоправна.

Поділяю Ваше горе і висловлюю надію на те, що Ви звернетеся до мене, якщо приведе випадок, і якщо буде потрібна моя допомога, готовий зробити все від мене залежне.

З повагою,

Президент Фонду «[назва фонду]»

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №4

Генеральному директору

ТОВ «[назва]»

[ПІБ]

Шановний [ПІБ]!

Для нас було величезним потрясінням звістка про раптову кончину фінансового директора Вашої компанії пана [ПІБ], який вірно служив інтересам компанії багато років. Висловлюємо Вам свої співчуття щодо смерті цього талановитого співробітника.

З повагою,

директор ТОВ «[назва]»

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №5

АТ «[назва]»

Асоціація [назва]

Ми глибоко сумуємо у зв'язку зі раптовою смертю [ПІБ]. Пішов з життя грамотний спеціаліст у галузі продажу друкованої продукції, досвідчений та авторитетний керівник, сильна та мужня людина.

За роки своєї трудової діяльності, у тому числі на посаді генерального директора АТ «[назва]», [ПІБ] залишив незабутній слід у серцях колег та добру пам'ять, яскраві результати праці щодо вдосконалення ринку друкованих видань в Україні. Висловлюємо співчуття рідним та близьким покійного.

Сумуємо та пам'ятаємо!

З повагою,

Генеральний директор ТОВ "[назва]"

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №6

Президенту [назва установи] України

[ПІБ]

Шановні колеги!

Глибоко засмучені звісткою про смерть виконавчого директора [назва установи] України [ПІБ].

Тяжко і сумно усвідомлювати, що пішов із життя справжній [назва професії], талановитий подвижник, захисник та охоронець [професійна спадщина], безцінний професіонал [назва професії] справи.

Різностороння діяльність [ПІБ] здобула повагу усієї [фахової] спільноти України. Прийміть наші щирі співчуття.

Генеральний директор

[назва установи]

[ПІБ]

[Дата]

Співчуваємо

Шаблон №7

Від імені правління ПАТ «[назва]» і від себе особисто висловлюю глибокі співчуття у зв'язку з втратою, яка спіткала вас, - трагічно обірвалося життя Генерального директора «[назва]» [ПІБ].

З життя пішов талановитий керівник, впливовий управлінець, людина, яка викликає повагу до всіх, хто її знав. Щиро співчуваємо рідним та близьким, усім, кому випало знати та працювати з [ПІБ].

Голова правління

ПАТ «[назва]»

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №8

Близьким, родичам та колегам

професора [ПІБ],

Шановні колеги, любі друзі!

Дізнавшись про сумну новину про втрату видатного спеціаліста в галузі філології [ПІБ], від імені [назва ВНЗ] висловлюємо наші найщиріші співчуття близьким, друзям та колегам професора [ПІБ], а також факультету філології [ВНЗ], де понад 30 років [ПІБ] з радістю ділився своєю мудрістю, знаннями та досвідом з кількома поколіннями студентів . Також висловлюємо співчуття кафедрі філології [ВНЗ], завідувачем якої він був.

З глибокою повагою,

завідувач філологічного факультету

[ВНЗ]

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №9

Генеральному директору

«[назва] музичний театр"

[ПІБ]

Шановний [ПІБ]!

Прийміть наші щирі співчуття у зв'язку зі смертю великого українського виконавця, народного артиста України, видатного басу [ПІБ].

[ПІБ] завжди вражав глядача міццю та епічним розмахом, заряджав силою свого духу. Образ цього видатного українського діча опери залишиться з нами на віки.

Просимо передати слова співчуття рідним та близьким [ПІБ].

Вічна йому пам'ять.

З повагою,

Генеральний директор [назва]

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №10

Колективу «[назва]»

в особі генерального директора

[ПІБ]

Приношу свої щирі співчуття у зв'язку зі смертю видатного українського вченого [ПІБ].

[ПІБ] був одним з небагатьох українських учених, які зробили неоціненний внесок у справу освіти та залучення широкої аудиторії непрофесіоналів до світової наукової думки. Його особистість, творчість, голос стали невід'ємною частиною життя багатьох поколінь.

Сумуємо разом із вами.

Щиро Ваш,

декан факультету [назва]

[ВНЗ]

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №11

Дорогі колеги, друзі!

Від імені колективу інформаційно-аналітичного журналу «[назва]» прошу прийняти найщиріші співчуття щодо смерті великого сина України [ПІБ].

З ім'ям цього легендарного артиста пов'язана ціла епоха захоплення Україною, її самобутньою культурою та талановитими людьми. [ПІБ] зробив величезний внесок у справу розвитку української культури, був символом доброти, громадянської мужності та відданості ідеалам кохання, чесності та самопожертви.

Ми прощаємось з ним, але ніколи не забудемо його пісні, добрі справи та вчинки. Просимо передати співчуття рідним та близьким [ПІБ].

Головний редактор

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №12

Президенту Української академії наук

[ПІБ]

Шановний [ПІБ]!

З глибоким сумом сприйняли звістку про кончину наукового керівника Інституту [назва], академіка [ПІБ] – видатного українського вченого-[фах].

Під його керівництвом [ВНЗ] став флагманом вітчизняної [область науки]. [ПІБ] зіграв провідну роль у виданні грандіозного [фахові досягнення], йому належать фундаментальні праці з [фахові досягнення], дослідження [фахові досягнення] сучасні [фахові досягнення].

Визнанням заслуг [ПІБ] стали численні високі державні нагороди, присвоєння йому звань лауреата [назва] премії та заслуженого діяча [назва досягнення], обрання дійсним членом Української академії наук. Високо цінуємо його внесок у [фахові досягнення].

Очолюючи протягом багатьох років [місце роботи], [ПІБ] активно сприяв зміцненню та розвитку [фахові досягнення].

Світла пам'ять про [ПІБ] назавжди залишиться у наших серцях. Прошу передати щирі співчуття рідним та близьким [ПІБ].

З повагою,

[посада]

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №13

Шановна [ПІБ]!

Зі скорботою сприйняв звістку про кончину [ПІБ] – видатного вченого, яскраву неординарну людину. Висловлюю щирі співчуття Вам, дітям та онукам, друзям та колегам покійного.

Життя академіка [ПІБ] було наповнене багатьма подіями та звершеннями. Він зробив величезний внесок у розвиток і популяризацію вітчизняної науки, був творцем і беззмінним ведучим телепередачі «[назва]», що здобула йому всенародне кохання та суспільне визнання.

Мені пам'ятні наші цікаві та змістовні зустрічі та бесіди. Упевнений, що праці та світлий образ [ПІБ] будуть завжди надихати його послідовників та учнів на наукові відкриття та просвітницьку діяльність.

З повагою,

Генеральний директор

[назва]

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №14

Колективу

біологічного факультету

[ВНЗ]

Поважні колеги!

Колектив Державного біологічного музею висловлює щирі співчуття у зв'язку зі смертю [ПІБ]– професора кафедри біотехнології, великого спеціаліста з молекулярної біотехнології, видатного педагога, просвітителя та популяризатора науки.

Його відхід став гіркою втратою для всіх – друзів, учнів та колег. Нам бракуватиме цієї широко освіченої, та різнобічно талановитої людини, видатного вченого. Він був добрим другом нашого музею, порадником та помічником, надаючи свій багатий досвід у розпорядження наших співробітників, вів семінари для викладачів. Його енциклопедичні знання та просвітницький дар несказанно допомагали нам.

Сумуємо разом із родичами та друзями [ПІБ]. Світла пам'ять.

Від імені колективу

Біологічного музею

директор музею

[ПІБ]

[Дата]

Шаблон №15

Правлінню

[назва],

рідним та близьким [ПІБ]

Висловлюю глибокі та щирі співчуття [назва], а також рідним та близьким у зв'язку зі смертю [ПІБ].

Світла пам'ять про [ПІБ], людину, віддану ідеалам миру, дружби та співпраці між народами, справі відстоювання гуманістичних цінностей, а також гідності та величі нашої Батьківщини.

Він був справжнім професіоналом, талановитим керівником, котрий користувався заслуженою повагою колег.

[ПІБ] присвятив своє життя [фахові надбання] і зробив значний внесок у його розвиток. За його сприяння [фахові надбання] увійшов до числа [фахові надбання], що дало змогу [досягнення].

Він усією душею любив Батьківщину, завжди прагнув приносити користь країні, безкорисливо допомагав тим, хто потребував підтримки.

Підтвердженням його багаторічної сумлінної праці є безліч нагород та присвоєння звання [звання].

Відхід із життя [ПІБ] – велика втрата всім нас. Пам'ять про нього назавжди залишиться у наших серцях.

Заступник Голови

[ПІБ]

[Дата]

Рекомендації написання тексу співчуття з приводу смерті людини

Як написати текст співчуття з приводу смерті

1.Для створення власного тексту вам допоможе наступний план:

 • У верхньому правому кутку сторінки вказують комусь адресований лист (посада та прізвище одержувача).
 • Вступна частина. Ця частина починається з звернення на ім'я до того, хто є одержувачем. Після звернення автор представляє тих, від імені якого написаний текст і повідомляє, кому призначені слова співчуття.
 • Основна частина. У цій частині прийнято коротко описати якою людиною запам'ятався покійний, що його відрізняло від інших, що він ніс у цей світ, яких значних успіхів досяг (якщо вони були), що означав для професійної спільноти, колег, і тих, хто її знав. Цей опис допомагає продемонструвати співпереживання та особисту причетність автора (тексту) до того, що сталося горе.
 • Заключна частина. У цій частині коротко говорять про те, чому саме його не буде вистачати. Обіцяють зберігати світлу пам'ять про нього. Тут же може бути розміщена пропозиція допомоги (рідним та близьким), побажання благополучно (мужньо, терпляче, стійко) пережити втрату.

2. Під час оформлення листа дотримуйтесь наступних правил:

 • Для цих листів використовують бланк організації, якщо автором є керівництво компанії.
 • Якщо автором є колектив та/або написано воно за особистою ініціативою співробітника (колективу співробітників), допускається оформляти текст на звичайному аркуші (без логотипу компанії).
 • У верхньому правому куті вказують адресата (одержувача). Якщо текст не призначений для відправки, а оформляється з метою своєрідного повідомлення співробітників (колег та друзів покійного) та розміщення його на інформаційних дошках усередині організації – це не лист, а некролог, тож вказувати адресата (у правому верхньому кутку) не потрібно.
 • Основний текст листа розташовують по центру сторінки. Якщо дизайн (малюнок) аркуша або обсяг тексту не дозволяють розташувати по центру - розташовують праворуч або за шириною.
 • Після основного тексту по лівому краю вказують посаду уповноваженої особи.
 • Навпаки, по правому краю (сторінки) вказують початкові літери імені та прізвище (повністю) автора, а також – особистий підпис автора (уповноваженої особи).
 • Якщо автором є колектив (група людей) посади та прізвища не перераховують.
 • Слова «Ви», «Вам», «Вас» у тексті пишуть з великої літери тільки коли звертаються до однієї людини. Якщо текст звернений до колективу (групи людей) займенники «ви», «вам», «вас» пишуть малими (маленькими) літерами.
 • Якщо де-небудь у тексті вже згадувалося від чийого імені виражаються співчуття, то після основного тексту (на місці підпису) допускається не повторювати цю інформацію.

3. Якщо вам потрібен короткий текст - не перераховуйте досягнення, вчинки, добрі відносини і успіхи покійного. Тобто виключіть середню частину тексту або скоротіть її до однієї короткої (без подробиць) фрази. Напишіть лише вступну частину (тобто звернення, повідомлення про те, від імені якого виражене співпереживання) і заключну частину. Текст буде формальним, сухим, але буде коротким.

4. Не пропонуйте у листі допомогу, якщо не плануєте (або не готові) її справді надати. Пропозиція допомоги не є обов'язковою складовою листа і недоречно її пропонувати в подібних обставинах лише для того, щоб дотриматися формальності, щоб створити власний «позитивний» образ, щоб здатися «вихованою» або «чесною» людиною.

5. Головна мета подібних листів не запропонувати допомогу, а висловити співпереживання та підтримку людині, яка понесла втрату. Однак, якщо ви здатні (і бажаєте) надати посильну допомогу – обов'язково напишіть про це у листі, оскільки людина (якщо текст адресовано рідним та близьким) може не наважитися просити допомоги, коли її не пропонують.

Дивіться також: