Як уникнути помилок під час вибору ортопедичного взуття для дитини?

Ортопедичне взуття 

Кожна мама бажає купувати своїм дітям найкраще взуття. Проте висока вартість, міцність, гарний вигляд та зігріваючі властивості не гарантують, що зимові чобітки чи кросівки забезпечать оптимальні умови для здорового розвитку ніжок малечі. Лікарі радять надавати перевагу ортопедичним моделям.

Варто розрізняти профілактичне та спеціальне взуття, яке призначене для лікування. Перше виготовляється на взуттєвих фабриках у великих кількостях. Профілактичні моделі сконструйовані з урахуванням особливостей будови ступні дітей різних вікових категорій. Вони дуже зручні і дозволяють запобігти деформації ніжок. Лікувальне взуття призначається ортопедом за наявності певних відхилень у розвитку ступні. Воно виготовляється спеціалізованими майстернями на замовлення.

Як уникнути помилок під час вибору ортопедичного взуття?

На жаль на українському ринку дуже багато підробок. Значна частина моделей, які називаються ортопедичними, такими не є. Спеціалісти рекомендують не економити на якості та надавати перевагу магазинам з бездоганною репутацією. Ви можете придбати дитяче взуття на сайті https://www.catway.com.ua. Тут пропонуються моделі відомих виробників, клієнтам надаються сертифікати та гарантії якості.

Особливі відмінності ортопедичного взуття

До 4-х років рекомендована надійна фіксація гомілкового суглоба. Моделі з короткою верхньою частиною можуть призвести до деформації пальчиків та формування викривлень ступні.

До 6-7 років бажано купувати взуття з широкими каблучками. Їх висота має становити близько 1/16 довжини стопи. Цей елемент забезпечує укріплення м'язів ніг та спини, формує правильну поставу.

Підошва має бути гнучкою, але міцною.

Широкий мисок – надзвичайно важливий елемент. Він забезпечує достатній простір пальчикам ніг.

Обов'язково зверніть увагу на наявність супінатора, вшитого в ортопедичну устілку. Він попереджає розвиток плоскостопості.

Якісне ортопедичне взуття виготовляється переважно з натуральної шкіри. Проте не варто відмовлятися від сучасних моделей, в яких використані інноваційні синтетичні матеріали. Вони відрізняються легкістю та гнучкістю, міцністю і чудовими гігієнічними властивостями. Відповідальний виробник обов'язково надає повний перелік використаних матеріалів і детальний опис кожного з них.

В жодному разі не можна купувати взуття на виріст. Бажаючи зекономити, ви ризикуєте здоров'ям своєї дитини. Розмір має ідеально співпадати з довжиною та шириною ступні.

Скористайтеся цими порадами. Вони допоможуть попередити розвиток деформації ніжок вашого малюка.