10 Youtube-каналів для вивчення польської мови

Останнім часом польська мова отримала чималу популярність серед українців. Цьому є немало причин, одна з яких – напад Росії. Через це саме Польща стала країною, в яку чи не найбільше наших співгромадян їдуть на заробітки. Також Польща популярна серед студентів – навчання в ВНЗ дає диплом європейського зразка, який дає набагато більше можливостей для роботи в Європі.

Польська та українська мова мають чимало схожого, бо належать до індоєвропейської мовної сім’ї. Польська відділилась від західнослов’янської гілки, тоді як українська з східнослов’янської. В деяких регіонах на заході України утворились діалекти української, які поєднались з польською.

Тож що в них схожого?

  • Польська та українська орфографії побудовані на фонетичному принципі, тобто літери відповідають звукам.
  • Граматика має вільний порядок слів – не потрібно вибудовувати речення згідно з певною структурою (наприклад, як в англійській). Іменні частини мови узгоджуються у числі, роді та відмінку.
  • Багато спільних рис в лексиці – деякі слова майже однакові. До того ж, місяці року відображають явища, які їм притаманні, а не походять від імен римських богів.

Правда вистачає і відмінностей:

  • Орфографія. В польській мові використовуються латиниця, тоді як в українській – кирилиця. Також в польській чимало літер з діакратичними знаками. Наприклад, креска над буквами ć, ń, ó, ś, ź чи огунек в літерах ą, ę.
  • Вимова. В польській мові наголос майже завжди на передостанньому складі, а знаючи основні правила ви зможете вимовляти всі слова. В українській наголос не фіксований.
  • Граматика в українській більше тяжіє до російської мови.
Матеріал підготовлено за підтримки сервісу Букі. Фото автора Joshua Miranda з Pexel
Підготовлено за підтримки сервісу BUKI

Youtube-канали для вивчення польської мови

Говоримо польською

Україномовний канал, в якому розповідають, як спілкуватись на повсякденні теми: числа, дні, місяці, професії, варіанти спілкування в магазині, школі, готелі тощо. На каналі вже більш як 52 тисяч підписників.

Oratio

Школа польської мови, яка навчає у своїх роликах граматиці та фонетиці, словам та фразам, які найбільш розповсюджені в повсякденному житті. Підписників трошки понад 7 тисяч.

Let’s Polish

Англомовний поляк в простій і веселій манері розповідає про різні сленгові слова польською (зокрема і лайку). Є і інші теми, зокрема, більш важкі польські слова та вирази, стереотипи про поляків тощо. На каналі майже 30 тисяч підписників.

Easy Polish

На каналі з 20 тисячами підписників легко та доступно розповідають про польську лексику. Доповнюють зображеннями та українським, англійським, німецьким, французьким перекладом.

Polish for Beginners

Полька Анета на своєму YouTube-каналі розповідає про польську мову. Підійде не тільки початківцям, але й тим, хто шукає спосіб поглибити свої знання.

Learn Polish with PolishPod101.com

Канал ведуть носії польської мови. Їхні відеоролики допомагають розширити словниковий запас, навчають найпоширеніші фрази чи просто ознайомити традиціями та культурою Польщі.

Learn Polish Daily

Автори каналу – поляки Януш та Ремі, які навчають простим, але важливим знанням з польської мови – вітанням та прощанням, підрахункам, а також іншим базовим фразам, необхідним в повсякденному спілкуванні.

Polski z Anią // Polish with Ania

Канал веде доцент центру польської мови Анна. Головна мета – розповісти про цікаві лайфхаки в граматиці. Це підійде тим, хто вже трошки має знань з польської та хоче зробити наступний крок у її вивченні.

Course of Polish

На каналі виходять уроки граматики початкового та середнього рівнів. Цікаво, що їхній хронометраж різниться: може бути і трохи більше, а може й цілих 15. Тож глядач зможе обрати те, що зараз передивиться, виходячи зі свого вільного часу.

Easy Languages

Тут навчають не лише польській, а й іншим іноземним мовам. Головну увагу приділяють лексиці, яка використовується в побуті. Тож можна підучити будь-яку з досить популярних мов на свій смак.

Матеріал підготовлено за підтримки сервісу Букі. Фото автора Joshua Miranda з Pexel
Підготовлено за підтримки сервісу BUKI

Як це допоможе у вивченні польської мови?

Звичайно, що просто дивитись відео не сильно допоможе вам у вивченні мови, будь то польська чи якась інша. Для цього краще робити якісь нотатки, пробувати вимовляти слова, намагатись побудувати речення тощо. Але якщо ви на самому початку вивчення, то не нехтуйте репетиторами чи курсами.

В обох випадках ви будете займатись з викладачем, який поправить ваші помилки, які неодмінно будуть на самому початку. З репетитором ви будете займатись індивідуально, тож вам приділять більше часу, а значить більше уваги та концентрації викладача. На курсах же ви будете займатись в невеликих групах. Youtube-канали ж стануть класним доповненням на вашому шляху у вивченні польської мови.