Найвизначніші пам'ятки Львова з фото та описом

Головні визначні пам'ятки Львова

Головні пам'ятки Львова

Ті, кому довелося побувати у Львові, переконалися, що це сучасне європейське місто. Міська влада регулярно виділяє гроші на реставрацію історичних та культурних пам'яток, тому Львів з кожним роком стає дедалі гарнішим.

Львівські музеї захоплюють своїми багатими колекціями, а середньовічні замки та палаци викликають захоплення та перехоплюють подих. Для того, щоб зручно оглянути всі цікавинки цього старовинного міста, рекомендуємо знайти гарний готель в центрі міста, від якого вам буде недалеко до всіх найвизначніших пам'яток.

Які місця у Львові користуються особливою популярністю та які пам'ятки рекомендовані до відвідування туристами?

Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької

Театр Крушельницької

Оперний театр у Львові вражає своєю красою та розкішшю, оскільки його зали прикрашені позолотою та червоним мармуром, на стінах висять полотна відомих художників, як усередині театру, так і зовні стоїть велика кількість скульптур. Місцеві жителі та гості міста часто приходять сюди, аби послухати оперету.

Будівництво театру розпочалося 1897-го і тривало три роки. Були залучені переважно гроші меценатів. Побудовано оперний театр у дусі віденського псевдоренесансу, під час його будівництва було використано такі архітектурні стилі як бароко та ренесанс. Театральний фронтон прикрашає скульптура Слави із золотою пальмовою гілкою.

Розташування: проспект Свободи - 28.

Львівська ратуша

Львівська ратуша

Чотириповерхова будівля з невеликим внутрішнім двориком була збудована ще за часів, коли Львів був столицею Галичини. Нині у ратуші розташовується львівська міська адміністрація.

Якщо піднятися на гору будівлі, де знаходиться оглядовий майданчик, можна побачити старовинну частину міста. Міська ратуша будувалася у період 1830 – 1835 років. Висока будівля збудована у стилі віденського класицизму з цегли. Над ратушею височить вежа з годинником.

Розташування: площа Ринок - 1.

Парк «Високий замок»

Парк Високий замок

Це місце дуже полюбляють місцеві жителі та туристи багато в чому завдяки його розташуванню. Знаходиться парк, заснований у 1835 році, у самому центрі Львова, височіючи над містом, тому кожен охочий може прийти до парку та з оглядових майданчиків подивитися на мальовничу панораму околиць.

Раніше на тому місці, де стоять руїни, височіла оборонна фортеця, яка належала Данилові Галицькому. Саме вона охороняла місто від набігів монголо-татар.

Площа парку понад 36 га, він поділений на верхню та нижню тераси. На останній можна побачити кам'яних левів та пам'ятні знаки на честь ватажка козацтва Кривоноса та короля Польщі Яна III Собеського. Верхня тераса є штучним курганом, на якому знаходиться телевежа (192 метри) і місцевий телецентр.

Оскільки парк доволі великий і ви можете витратити весь день на його відвідування, тож варто заздалегідь забронювати номер в готелі.

Розташування: Замкова гора.

Львівська майстерня шоколаду

Львівська майстерня шоколаду

Львів багато в чому відомий виробництвом шоколаду, ще у 19 столітті львівські кондитери продавали європейцям шоколадні вироби, які стали відомими у всьому світі.

Склад зберігається в найсуворішому секреті, тому скуштувати справжній львівський шоколад, можна лише зазирнувши до Майстерні шоколаду. Кондитерську лавку дуже люблять місцеві жителі за те, що в ній можна посидіти за чашкою кави у затишній обстановці та скуштувати неймовірно смачні шоколадні цукерки ручної роботи.

Розташування: вулиця Сербська - 3.

Ресторація-музей "Гасова лямпа"

Гасова лямпа

У цьому закладі завжди галасливо та цікаво. Відвідувачам пропонують різноманітні спиртні напої та страви української кухні.

Перевагою "Гасової лямпи" є те, що кожен бажаючий може подивитись та доторкнутися до музейних експонатів, представлених у закладі. Так, особливо популярна колекція гасових ламп, перша з яких була зроблена у Львові.

Розташування: вулиця Вірменська - 20.

Архікафедральний собор Святого Юра

Собор Святого Юра

Львівський греко-католицький храм – унікальний за своєю красою собор, на території якого знаходиться багато дзвонів, альтанок та інших будівель. Збудовано будинок у стилі бароко, він був споруджений у 1744-1770 роках.

Фасад собору прикрашають скульптури роботи Пінзеля, Філевича та Фесінгера. На території архікафедрального собору розташовані палати грекокатолицького митрополита, дзвіниця та сад Святого Юра.

Розташування: площа Святого Юра - 5.

Латинський собор

Латинський собор

Це головний католицький храм міста, який прикрашає 70-метрова вежа з каменю. Завершує вежу чорний купол. Усередині Латинський собор вражає своїми розмірами. Усередині його простір має кубічну форму, стіни прикрашені фресками та іконами, завершують оздоблення церкви пучкові колони.

На території Латинського собору до середини 18 століття дозволено було ховати людей, використовуючи в якості місця поховання старі склепи. На згадку про покійних усередині численних каплиць та собору знаходиться велика кількість меморіальних дощок, а також скульптур.

Розташування: площа Катедральна - 1.

Пам'ятник Тарасу Шевченку

Пам'ятник Тарасу Шевченко

Пам'ятники відомому українському поету перебувають практично у всіх містах України, проте пам'ятник Шевченку у Львові, який розташований на проспекті Свободи, виглядає оригінальніше, ніж інші. Бронзовий пам'ятник досягає у висоту 4,45 м., а поряд з ним височіє дванадцятиметрова стела. На ній зображені всі ключові моменти в історії України, починаючи з часів Київської Русі до 20 століття, а також персонажі поезій Великого кобзаря.

Стела була створена у вигляді хвилі не дарма, вона символізує українське відродження, а зверху вона прикрашена образом Божої Матері Оранти. Відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку відбулося 1992 року, 1996 року було відкрито й стелу.

Розташування: проспект Свободи.

Музей пива

Музей пива у Львові

Місто Лева крім виробництва шоколаду відоме і виробництвом пива. Перші згадки про пивоваріння виникли ще 1384 року. Львівський завод було відкрито 1715 року. 2005 року на чергову річницю з дня відкриття заводу пивоваріння було відкрито перший музей пива. Площа залів музею складає 600 кв.м., де знаходиться близько 300 експонатів.

Серед них старовинні бочки, виконані з різних матеріалів та різних кольорів, етикетки та пляшки. Також туристи мають можливість ознайомитись із старовинними документами, які стосуються роботи Львівського пивоварного заводу. Під час екскурсії кожен охочий може дізнатися про технологію виробництва пива, а також пройти до дегустаційної зали, щоб скуштувати різні сорти знаменитого напою.

Розташування: вулиця Клепарівська - 18.

Парк імені Богдана Хмельницького

Парк Хмельницького

Площа місця відпочинку – 26 га, його облаштування було закінчено 1959-го року. Біля входу на туристів чекають красиві арки, а поряд з парком знаходяться кінотеатр, стадіон і театр просто неба. Примітним є парк тим, що в ньому знаходиться колесо огляду, з якого видно все місто. Головна алея парку імені Богдана Хмельницького підводить його відвідувачів до Монументу Слави.

Розташування: вулиця Зарицьких.

Галицька площа

Галицька площа

Своє найменування площа отримала у 18 столітті, якийсь час на ній знаходилися трамвайні колії, потім знаходився Галицький базар, а після того, як його перенесли на інше місце, на площі було закладено невеликий сквер.

Поруч із Галицькою площею знаходиться площа Свободи та площа Адама Міцкевича. Головною визначною пам'яткою площі є пам'ятник засновнику міста Львів – Данилові Галицькому. Князь зображений верхи на коні, по кутах постаменту зображені леви.

Пам'ятник львівським пивоварам

Пам'ятник львівським пивоварам

Відкриття пам'ятника відбулося у травні 2011 року, він був подарований до Дня міста Львова одним із місцевих пивзаводів. Бронзовий пам'ятник є 2,5 – метровою фігурою ченця – пивовара, який тримає на плечі рукою пивну бочку. За пам'ятником місцеві жителі звіряють годинник, бо в бочку вмонтовано хронометр зі стрілками зі сталі. Щодня о 17:15 біля пам'ятника лунає гімн львівських пивоварів.

Розташування: проспект Свободи - 18.

Каплиця Боїмів

Каплиця Боїмів

Каплиця була побудована у 17 столітті як склеп патрицій Боїмів. Це унікальна пам'ятка архітектури, оскільки на скульптурних мініатюрах стін зображено основні події, які описані в Біблії. Збудована каплиця у стилі бароко у поєднанні зі зрілим ренесансом. Висота пам'ятника 14 метрів, він має три яруси.

Розташування: Катедральна площа - 1.