Активний туризм: обираємо найнеобхідніші речі для походу

Активний туризм

Плануєте піший похід по дивовижним природним місцинам нашої країни? Якщо так, то для такої подорожі мало лише одного бажання та фізичної підготовки. Навіть у поході у людина повинна мати все необхідне для комфортного сну, щоб відновлювати сили та енергію для подальших навантажень. Мова йде про дві найголовніші речі для туриста: якісний намет та спальний мішок.

Ідеальній намет для походу – що він собою представляє

Якщо в планах звичайний похід у теплу пору року з ночівлею на природі, то оптимальним вибором стає двохшаровий купольний намет. У складеному вигляді він представляє собою невеличку торбинку з ручками. У комплекті до намету йдуть усі необхідні елементи для його швидкого встановлення на землі. Зовнішній шар такого «житла» не пропускає вологу, тому ночівля у ньому у період звичайного дощу не порушить комфорту туриста.

Є багато туристів, які у походи відправляються, щоб перевірити себе на міцність та витривалість. Дощ, холод, поривчастий вітер и навіть сніг стають їх найкращими супутниками у таких подорожах. І щоб відпочити у комфорті в такому разі звичайного намету точно буде недостатньо. На такі випадки краще замовляти спеціальні їх різновиди: експедиційні або штормові. У подібних наметах будь-яка негода не злякає.

Тим, хто відправляється на природу на тривалий час усією родиною, підійде намет для кемпінгу. Просторий, з високою стелею та проходами він гарантує у процесі відпочинку максимальний комфорт. Але є одне уточнення: такий намет важить дуже багато, тому для його транспортування до місця призначення точно знадобиться автомобіль.

Параметри вибору якісного спального мішку

На природі (навіть і у наметі) комфортний, спокійний сон може гарантувати лише наявність спального мішку. Він не лише захищає від холоду, але й робить будь-яку «підлогу» більш м'якою та приємною для відпочинку. Обираючи спальний мішок, насамперед треба враховувати його сезонність. У продажі є три категорії моделей:

  • зимові;
  • літні;
  • демісезонні.

Визначившись з сезоном, треба врахувати особливості конструкції виробу. Найбільш комфортними вважаються мішки з підголовниками, але й ціну вони мають відповідальну. Більш доступними за вартістю будуть моделі – кокони.

Ще один важливий параметр вибору – тип наповнювача мішка. Натуральні матеріали дуже теплі, але вироби з ними дуже примхливі у догляді та мають високу ціну. Тому більш популярними вважаються спальні мішки з синтетичним наповнювачем – холофайбер або полієстер.