Каски для альпіністів чи скелелазів

Каска – один з найголовніших елементів спорядження для альпіністів чи скелелазів. Використання каски – необхідність, якщо ви хочете лазити не лише на скалодромі, до того ж, давно пройшли часи, коли точилися суперечки щодо її доцільності. А тепер, давайте розберемося з критеріями, які допоможуть обрати якнайкращий варіант каски.

Альпіністська каска

 

Критерії вибору альпіністських касок

По-перше, каска для альпінізму Terra Incognita має бути альпіністською. На ринку існує велика кількість захисних касок: для заняття водними видами спорту, велосипедні, каски для верхової їзди тощо. Однак, кожний вид активності передбачає певні особливості конструкції. Каска для альпінізму чи скелелазіння має захищати від каміння та ймовірних ударів об рельєф. Тому, звертайте увагу на їхню сертифікацію. Найбільш розповсюджений сертифікат в світі – EN 12492. Ще один міжнародний стандарт якості, за яким сертифікуються каски - UIAA 106. Це ще більш жорсткий стандарт. На каски, які відповідають вимогам цього стандарту, наносять знак UIAA Safety Label, який означає виняткову якість і що виріб рекомендовано до використання міжнародним союзом альпіністських асоціацій (UIAA).

Конструкція – це наступний критерій, на який варто звернути увагу при виборі каски на Terraincognita.com.ua. Розрізняють каски трьох основних видів:

  • Каски ABS конструкції. Такі каски – найпростіші та найрозповсюдженіші в альпіністському світі. Мають і переваги і недоліки. До переваг відносять зносостійкість та довговічність, а до недоліків – відносно велику вагу. 
  • Каски  Inmould. Такий тип касок з'явився нещодавно. Ідея такої конструкції запозичена у велосипедних шоломів. Корпус каски виготовляється зі спіненого матеріалу і вкривається зверху тонким шаром полікарбонату. Каски такої конструкції виходять неймовірно легкими, однак втрачають  довговічність та міцність.
  • Гібридний варіант – це намагання поєднати переваги двох попередніх типів, тобто спінений матеріал вкривають достатньо товстим шаром пластику.

Ще, аби обрати найідеальніший для вас варіант, варто звертати увагу на:

  • Вентиляцію. Більшість касок для альпінізму забезпечені вентиляційними отворами. Вони можуть бути регульованими, наприклад каски для промислового альпінізму регульована вентиляція прописана стандартами, в моделях для спортивного альпінізму ця опція не регламентована. Якщо ви плануєте купувати каску для альпінізму в теплих регіонах, можете сміливо обирати будь-яку модель із вентиляцією. Якщо плануєте суміжні або комбіновані маршрути, або виїзд в холодну пору року, варто задуматися про каску з можливістю закрити вентиляцію.
  • Регулювання розміру.

Що ж, а тепер – вибір за вами!