Робота за кордоном для жінок: яку країну обрати

Багато українських жінок шукають роботу за кордоном. Зарплати там вищі ніж в Україні і це дозволяє покращити свій рівень життя та навіть дещо заощадити на майбутнє. Оформити необхідні документи та знайти адекватних агентів з працевлаштування зараз не проблема. Зараз майже у кожного є знайомі, або знайомі знайомих, які підкажуть все покроково з власного досвіду. Постає питання: де саме є робота за кордоном для жінок, з нормальними зарплатами та умовами? Яку країну обрати, щоб отримати гідну оплату своєї праці? 

Робота за кордоном для жінок

Отже, давайте розглянемо ситуацію та зарплати у країнах, куди їдуть на заробітки більшість українок:

  • Польща;
  • Чехія;
  • Голландія;
  • Німеччина;
  • Угорщина та Словаччина;
  • Ізраїль.

Заробітки для жінок з України у Польщі

Робота за кордоном для жінок у Польщі

Польща залишається лідером серед заробітчан з України. Кількість трудових мігрантів сягає близько двох мільйонів. В основному, завдяки лібералізації правил надання робочої візи, вільному в'їзду за біометричним паспортом, великій кількості вільних робочих місць, адекватним цінам на продукти харчування та регіональній близькості країн.

Згідно з польським законодавством мінімальна зарплата 2022-го року становить близько 580 $ чистими. В середньому українки отримують на руки від 900 до 1200 доларів. Це середня цифра, оскільки залежно від спеціальності, виду трудового договору, відпрацьованих годин, знання мови та місця роботи, заробити можна як менше, так і більше.

Заробітки українських жінок у Чехії

Робота за кордоном для жінок у Чехії

Також дуже популярна країна для заробітків серед українок. З оформленням робочих віз справи трохи складніші, та й робочих місць менше. Середня зарплатня є трохи вищою і становить близько 900-1300 $.

Головна проблема це мова, вивчити яку трохи складніше, ніж польську. Оренда житла та ціни на продукти харчування також відрізняються від польських. Трохи, але дорожче.

Робота у Голландії для жінок

Робота за кордоном для жінок у Голландії

Оформлення трохи складніше, ніж у попередніх країн, але і оплачується робота в Голландії більш гідно. 1400-1800 Євро, в залежності від роботи та відпрацьованих годин. Насправді праця оплачується погодинно і складає близько 6-9 євро за годину.. 

Популярними напрямками для жінок у Голландії є робота нянею, покоївкою, помічницею з догляду за хворою або літньою людиною, пакувальницею продуктів у супермаркеті, сортувальницею на складі. Також у столиці та великих містах можуть бути затребувані офіціанти, бармени, кухонні працівники в ресторанах, покоївки.

Робота у Німеччині

Робота за кордоном для жінок у Німеччині

Незважаючи на те, що офіційна трудова міграція українців до Німеччини дозволена з березня 2020 року, і то не всім, Дойчланд поки що займає лише третє місце за популярністю. Особливий попит у педантичних німців на різноробочих та водіїв. У середньому німці готові платити 1500 $, а в деяких галузях і більше.

Якщо ви хочете працювати в Німеччині офіційно, ви маєте зібрати необхідний пакет документів, який містить підтвердження диплома про спеціальність та знання мови на рівні В1 або вище. Також є можливість працевлаштуватися за візою ван дер Ельст, яка означає відрядження від польської компанії.

Але ось ціни на основний пакет (житло+продукти) у них відповідно, вищі ніж у Польщі. Легальна робота – поки що теж із розряду «везе одиницям». Із законом там не жартують!

Угорщина та Словаччина

Робота за кордоном для жінок в Угорщині та Словаччині

Ці країни також активно набирають у працівники мешканців України. Найчастіше їдуть туди на заробітки уродженці західної частини України. Середня зарплата там не сильно відрізняється від польської чи чеської, але багато залежить від компанії, в якій працюєш.

Згодом знайти варіант понад 1000 євро цілком реально. Для офіційної роботи потрібна дворічна віза.

На заробітки з України до Ізраїлю

Робота за кордоном для жінок в Ізраїлі

Останнім у нашому огляді країн, куди їдуть українці на заробітки – Ізраїль. Його популярність обумовлена ​​дуже високою оплатою праці та великою кількістю вакансій. 2500 $ - цілком реальний середній заробіток. Погодьтеся, в Україні про такі зарплати можна лише мріяти. Затребувані вакансії для жінок – медики, різнороби та догляд за літніми людьми.

Але, є й низка недоліків. Дуже складно поїхати легально. Кількість шахраїв та історій із депортаціями просто зашкалює. Також до мінусів можна віднести абсолютно чужу культуру, спекотний клімат та серйозні проблеми з владою у разі порушення місцевого законодавства. Ціни на продукти харчування, нерухомість та комуналку теж доволі високі.