Система вищої освіти в Польщі

Отримати освіту в Польщі

Більшість українських абітурієнтів стоїть перед вибором: до якого університету краще вступити – вітчизняного чи закордонного? Зараз велика кількість закордонних ВНЗ пропонує досить демократичні ціни на навчання, саме тому абітурієнти і мають вибір. Найбільше наших співвітчизників уже обрало для себе університети Польщі, які пропонують не лише доступні ціни, але й дуже високий рівень підготовки фахівців.

Тому якщо вас цікавить освіта в Польщі для українців, найкращий варіант – звернутися на проект Moja Edukacja, фахівці якого підкажуть, як успішно вступити до приватного або державного ВНЗ Польщі. Ми ж у статті зупинимося на найбільш практичних питаннях:

  • ціни;
  • тривалість навчання;
  • мова навчання;
  • можливість вчитись безкоштовно;
  • можливості студентів під час навчання.

Тривалість навчання та ціни

Загалом навчання триває 5 років та поділяється на 2 етапи: бакалаврат (тут вчаться 3-3,5 роки), а також магістратуру (тут вчаться 1,5-2 роки). У абітурієнтів також є змога обрати неподільну магістратуру: такий варіант освіти в Польщі буде тривати 5-6 років, залежно від обраної спеціальності.

Що стосується вартості навчання в Польщі, то вона також буде залежати від кількох факторів. В основному це статус ВНЗ, а також спеціальність. До того ж, студенти мають змогу обирати мову навчання: для прикладу, навчатись на англомовній програмі буде дорожче, аніж на польській мові. Обираючи приватний ВНЗ, будьте готові заплатити від 1 тис. євро на рік. У державних університетах ціни дещо дорожче – є безліч спеціальностей, на яких оплата становить 2 тис. євро. Порівняно з університетами інших країн ЄС такі ціни є дуже вигідними. До того ж, проживання + харчування у Польщі обійдеться значно дешевше, аніж у Німеччині, Австрії чи навіть Чехії.

Чи є якісь переваги у разі навчання в Польщі з картою поляка? Так, якщо у абітурієнта є така карта, то він може вступати на тих самих правах, що й поляки. Отже, є змога вчитися безкоштовно.

Які можливості отримують студенти, обираючи освіту в Польщі?

Перш за все, це можливість отримати хорошу практичну підготовку, ґрунтовні теоретичні знання. Все це дуже цінується європейськими, та й вітчизняними роботодавцями. Та під час навчання у студентів є ще безліч можливостей.

Одна з таких можливостей – участь у міжнародних проектах та студентських обмінах. Можна поїхати на семестр або цілий рік навчатися у інший європейський ВНЗ по обміну. Реальний шанс – це і безкоштовна магістратура в Польщі для українців, для цього варто взяти участь у гранті чи стипендіальній програмі. Також є безліч можливостей для власного розвитку, адже при польських університетах працює безліч наукових, спортивних та мистецьких гуртків.