Листівки з Днем святого Миколая

+ вітальне відео

 

Християнське свято День святого Миколая відзначається православними щорічно 19 грудня. У нього незмінне число та місяць. Цього дня люди вітають один одного зі святом, зачасту просто надсилаючи листівки з Днем святого Миколая.

Історія свята День святого Миколая

Листівки з Днем Миколая

День святого Миколая пов'язаний із вшануванням пам'яті одного з найвидатніших діячів раннього християнства. Чоловік прославився своїми вчинками та самовідданим служінням Богу. З раннього дитинства святитель вивчав Писання. В молоді роки отримав духовний сан (звання) та став проповідником. Багатство, яке перейшло у спадок від заможних батьків Миколая, було направлено на місіонерську роботу.

Миколаю приписуються численні дива. Під час мандрівки він воскресив смертельно травмованого моряка та почав вважатися захисником мандрівників, торговців і дітей. Одного разу чудотворець вирішив таємно допомогти трьом дівчатам, які не мали приданого. Праведник непомітно пробирався до будинку і залишав гаманець, наповнений грошима.

В один з таких візитів він кинув монети у димар, але вони не згоріли, а потрапили до носка однієї з панянок. Так з'явилася легенда про Санта Клауса. Дата смерті подвижника стала називатися Днем святителя Миколая Чудотворця.

За часів радянської влади свято був піддане забуттю. Викорінювалися звичаї, багато їх прихильників піддавалися глузуванням та переслідуванням. Після розпаду СРСР традиція відродилася і стала набувати популярності.

Традиції та обряди свята Миколая

Подія у православ'ї стосується шанування однієї з найважливіших фігур. Духовні діячі одягаються в особливий одяг. Звучать тексти, присвячені події, читаються уривки з Писання, проходять співи. Дійства ведуть згідно з канонічними приписами. Віруючим дозволяється приймати в їжу продукти, які дозволяються рамками Різдвяного посту.

День святого Миколая відбивається в народних традиціях. З'явилися численні прикмети, які віщують погодні умови протягом року або його сезонів. Повір'я стосуються землеробства, сімейного життя, любові та благополуччя. Життєпис архієпископа відображається у легендах та фольклорі. В деяких селах готуються ритуальні страви, частина з яких передається до церкви. Проходять ходи, схожі на колядування. Хлопці співають римовані рядки на честь Чудотворця. У наш час люди вітають один одного листівками з Днем святого Миколая.

Сучасна традиція пов'язана з організацією свят для дітей. У садках, навчальних закладах влаштовуються святкові ранки. Вихованці читають вірші, демонструють вироби, пісенні та танцювальні номери. Напередодні Дня Святого Миколая батьки кладуть під подушку дитині подарунок. Серед презентів найбільш поширені фрукти, цукерки, іграшки. Лунають привітання, побажання міцного здоров'я, успіхів в освоєнні знань.

У західних країнах різдвяний звичай класти подарунки у носок біля каміна перегукується з легендою з життя Миколи. Католицький обряд передбачає костюмовану ходу в супроводі біблійних персонажів по домівках, де живуть діти. Для сиріт влаштовуються благодійні акції. Збираються гроші, одяг, книги, канцелярські товари. Заходи часто висвітлюються в засобах масової інформації. Транслюються виступи, беруться інтерв'ю, героями яких стають активісти громадських фондів, батьки, вчителі.

Листівки з Днем Миколая 1

 

Листівки з Днем Миколая 3

 

Листівки з Днем Миколая 4

 

Листівки з Днем Миколая 5

 

Листівки з Днем Миколая 6

 

 

Листівки з Днем Миколая 7

 

Листівки до Дня святого Миколая 8

 

Листівки до Дня святого Миколая 9

 

Листівки до Дня святого Миколая 10

 

Листівки до Дня святого Миколая 12

 

Листівки до Дня святого Миколая 13

 

Листівки до Дня святого Миколая 14

 

Листівки до Дня святого Миколая 15

 

Листівки до Дня святого Миколая 17

 

Листівки до Дня святого Миколая 18

 

Листівки до Дня святого Миколая 19

 

Відео з Днем святого Миколая

Читайте також: