Привітання з Днем святого Миколая

 

Привітання з Днем святого Миколая

1. Перші святкування та привітання з днем святого Миколая

До західної Церкву свято прийшло у IX столітті, коли Папа Римський Миколай побудував церкву на честь цього святого. Східний же обряд веде відлік з часів Київської Русі - вперше День святого Миколая відзначили в XI столітті за князя Всеволода Ярославича.

 

Картинки привітання з Днем святого Миколая

2. Чи жив Миколай насправді?

Стародавні перекази свідчать, що в IV столітті в італійському місті Світи жив юнак Микола - багатий сирота. Молодий чоловік був настільки щирим, що не міг пройти повз чужого горя. Дізнавшись, що хтось бідує, він залишав у порога гроші або необхідні речі. Микола робив це таємно, але одного разу правда відкрилася. З тих пір він став єпископом свого міста і зробив безліч добрих вчинків.

Привітання з Миколаєм

3. Чому на Миколая прийнято дарувати подарунки?

Так втілилася пам'ять про те, як майбутній єпископ потайки дав гроші трьом бідним дівчатам - на придане, закинувши золото вночі у вікно. Потім ця практика таємних подарунків переросла у народну традицію.

Картинки з Миколаєм

4. День святого Миколая діти собі «привласнили»

Спочатку Миколу шанували тільки мандрівники, моряки та рибалки - він вважався їх покровителем. Пізніше у Німеччині з'явився звичай цього дня дарувати дітям зимові обновки, а з ними - солодощі, шкільне приладдя та іграшки. Так свято перетворилося на дитяче.

Привітання з Днем Миколая

5. Перші миколайчики

Прообразом нинішніх пряників були особливі солодкі хлібці, які німецькі мами пекли цього дня. До складу тіеста обов'язково входили сухофрукти, найчастіше - сушена груша.

Привітання з Днем святого Миколая

6. Миколай приходить не один, а зі свитою

Вважається, що Чудотворець у супроводі янголів спускається з неба на золотих санях, запряжених золотогривими конячками. Неподалік крутяться чортенята і переконують, що всі діти вели себе погано і подарунків не заслуговують, а самі тільки й дивляться, як вкрасти у Миколи мішок. Але янголи суворо стежать за ними.

Є і земний помічник - віслючок з сіро-сріблястою шерстю, який допомагає розвозити подарунки. За легендою, це завжди нащадок того самого «віслючка», на якому Ісус в'їхав до Єрусалиму.

Привітання з Днем святого Миколая

7. Що таке Золота книга?

Туди Миколай записує всі добрі та погані вчинки дітей за рік. Якщо в книзі значилися неввічливість, непослух, лінощі - така дитина отримувала не подарунок, а попередження. Найчастіше - пучок різок. А ще неслухам клали під подушку шматочок вугілля або сиру картоплину.

Привітання з Миколаєм

8. Яке ім'я носить Миколай у різних народів?

У Чехії це Святий Мікулаш, в Голландії його звуть Сінтерклаасом, в Хорватії - Світи Нікола, в угорців він називається Мікулас, а у румунів - Мош Миколу, на Мальті прийнято ім'я Сан-Ніклай, в Словенії - Міклавж, в Албанії - Шен-Колле .

Картинки з Миколаєм

9. Австрія: демонічний парад

Австрійці влаштовують цілий карнавал. На вулиці міста виходить натовп злих Крампус - це чорти, уособлення темних сил. Вони лякають перехожих, викрикують загрози, гримають ланцюгами. Однак як тільки на майдані біля головного храму з'являється Святий Ніколаус - нечиста сила тікає і ховається.

Привітання з Днем святого Миколая

10. Голландці пишуть листівки та зустрічають Миколая з моря

Напередодні родичі та друзі складають один одному послання з побажаннями мов би від імені святого. А офіційні урочистості проходять недалеко від Амстердама, в рибальському селі Моннікендам - ​​саме туди прибуває корабель з Іспанії, на якому їде Синтерклаас зі свитою слуг.

На пристані його зустрічають бургомістр, члени уряду і натовп тріумфуючих людей. Під звуки оркестру та феєрверк винуватець свята сідає на білого коня і вирушає до дитячих установ.

Привітання з Днем святого Миколая

11. У болгар - рибний день

Сім'ї вітают з Днем Святого Миколая, запрошуючи родичів та сусідів на частування рибою (зазвичай, це короп). На столі обов'язково присутній домашній хліб, освячений в церкві.

Привітання з Днем святого Миколая

12. У нас - проба пива і відкриття санного шляху

В Україні та інших країнах східних слов'ян для найменших готували солодкі подарунки-миколайчики, а дорослі влаштовували «миколаївські» гуляння: обхід дворів з привітанням, ворожіння, змагання музикантів.

Цього дня в санях тричі об'їжджали село - дивилися, який випав сніг. А потім господарі скликали сусідів на свіжозварене пиво. Обряд називався «розполовинення поста», адже саме після Миколая починали готуватися до Різдва, майструвати вертепи і вчити колядки.

Привітання листівки з Днем святого Миколая

Листівки з Днем святого Миколая

Картинки з Днем святого Миколая

Читайте також: