Листівки з Днем захисника України

2021 року Верховна Рада перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України

14 жовтня, відзначається День захисника України нове для українців свято, яке покликане замінити радянський "День захисника вітчизни" та створений на хвилі відродження українського війська 2014-го року. 
Ми пропонуємо вашій увазі підбірку вітальних листівок до Дня захисника України.

з Днем захисника України

Картинки з Днем захисників захисниць України

 

Листівка з Днем захисника України

 

Картинки з Днем захисника України 5

 

Листівка з Днем захисника України 6

 

Листівка з Днем захисника України 7

 

Листівка до Дня захисника України 8

 

 

Листівка до Дня захисника України 9

 

Картинки до Дня захисника України

 

Привітання на 14 жовтня

 

Привітання з днем захисника України

 

Листівка до Дня захисника України 11

 

Листівка з Днем захисника Вітчизни 12

 

Картинки з Днем захисниць України

 

Листівка з Днем захисника Вітчизни 13

 

Листівка з Днем захисника Вітчизни 14

 

Листівка до Дня захисника Вітчизни 15

 

Листівка до Дня захисника Вітчизни 16

 

Листівка до Дня захисника Вітчизни 18

 

Листівка до Дня захисника Вітчизни 19

 

Листівка до Дня захисника Вітчизни 20

Передумови святкування Дня захисника України 14 жовтня

Пошук заміни для Дня радянської армії та військово-морського флоту був довгим та непростим.

6 грудня 1993 року було встановлено День Збройних Сил України. Цей день досі залишається робочим днем. Вибір дати визначило прийняття закону про Збройні сили України двома роками раніше - 6 грудня 1991 го.

День Збройних Сил відзначався урочистими церемоніями, зборами, врученнями державних нагород, святковими концертами, вітаннями президента та феєрверками у великих містах. Проте, свято так і не стало абсолютно "народним", залишаючись вузькопрофесійним. Тривала традиція радянських часів вітати чоловіків 23 лютого перемогла. Тому 1999-го року другий президент України Леонід Кучма заснував своїм указом відзначення 23-го лютого Дня захисника Вітчизни.

2008-го року третій президент Віктор Ющенко спробував переформатувати свято. В якості нової дати було запропоновано 29 січня - день битви біля села Крути (18 кілометрів від Ніжина), в ході якого бійці Української Народної Республіки зробили спробу зупинити просування радянського загону під командуванням Михайла Муравйова до Києва. Ющенко назвав цей день справжнім національним Днем захисника Вітчизни і виступив з пропозицією ввести нове свято. Але 23-е лютого встояло і цього разу.

Сучасна історія Дня захисника України

2014-го року на фоні війни з російськими окупантами стрімко почала набирати обертів тотальна декомунізація та ідея наповнення всього і вся національним колоритом. 24 серпня 2014 року п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що День захисника Вітчизни більше не буде відзначатися 23-го лютого. У березні 2015-го Верховна Рада прийняла рішення зробити 14 жовтня неробочим днем.

Саме 14 жовтня було обрано Днем захисника України у зв'язку з тим, що на цей день припадають ще три знаменні події, безпосередньо пов'язаних з нововведенням в офіційному святковому календарі: це православне свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та день заснування Української повстанської армії.

Історичні паралелі Дня захисника України

День українського козацтваУкраїнське козацтво відрізнялося релігійністю, позиціонуючи себе як ревного захисника православ'я. А з усіх православних свят найважливішим козаки вважали саме Покров. За однією з легенд, традиція почитати це свято виходить від "Азовського сидіння" 1641 року, коли запорожці та донці витримали турецьку облогу фортеці Азов. Коли після кількох місяців облоги сили захисників фортеці були на межі, їм явилася ​​"дружина прекрасна в багряній ризі", яка надихнула їх на перемогу. Вночі, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, козаки виступили з фортеці і виявили, що ворог відступив.

Але, очевидно, особливе вшанування Покрови у запорожців мало місце ще до азовських подій, оскільки саме Матір Божу вони вважали своєю заступницею. Першою та особливо шанованою в Запорізькій Січі була саме церква Покрова Пресвятої Богородиці, побудована, за даними Дмитра Яворницького, 1576 року. Засновуючи Січ на новому місці, козаки, перш за все, зводили цю церкву, а потім вже всі інші необхідні споруди.

Не виключено, що зв'язок свята Покрова з темою захисту від ворогів, яка існувала і в православній, і в греко-католицькій традиції, вплинула на встановлення дати заснування УПА - 14 жовтня (1942 й рік). Ряд критиків наполягають на умовності цієї дати, стверджуючи, що вона вперше згадується в "святочному наказі" командира УПА Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 року. Зокрема, в документі говорилося: "Минуло п'ять років, як член ОУН Остап почав на Поліссі організовувати збройні групи для боротьби з окупантами України. Ці маленькі групки, борючись одночасно з німцями та більшовицькими партизанами, дали початок новим формам визвольного революційного руху - Української повстанської армії ".

Правда, про зв'язок з релігійною традицією в даному документі не йдеться.

Слід розуміти, що 23 лютого та 14 жовтня за своєю філософією - дві абсолютно різних події. Перше носить яскраво виражене гендерне забарвлення і фактично переродилося в чоловічий аналог 8 Березня. Його головні атрибути в останні багато років - подарунки чоловікам та банкет. Друге - це перш за все спроба повернути поняттю "захисник" відвічне звучання, пов'язане із захистом від загарбника.

Тож не забудьте привітати захисників України з цим визначним днем гарною листівкою!

Читайте також:
Картинки зі святом Покрова Пресвятої Богородиці
День козацтва: картинки, листівки, привітання