Листівки з привітаннями на Хеловін

31 жовтня - 1 листопада

Картинки з Хеловіном

Картинки з Хеловіном

Картинки з Хеловіном українською мовою

Картинки з Хелоуїном

Картинки на Хелоуїном

Листівки з Хеловіном

Листівки з Хеловіном українською мовою

Листівки з Хелоуїном

Листівки на Хеловін

Привітання з Хеловіном

Привітання з Хеловіном українською мовою

Привітання на Хеловін

Привітання з Хелоуїном

Картинки привітання на Хеловін

Привітання на Хеловін: історія свята

Жартівливий карнавал чи окультне свято нечисті? Ні те, ні інше. У Православній Церкві є певна позиція з приводу Хеловіну і його духовного сенсу, про що неодноразово говорилося. 

Головна проблема сприйняття сучасними людьми Хеллоуїна - особливо тими, хто його відзначає, - полягає в тому, що вони не беруть до уваги ні його історичний, ні релігійний сенс, а розглядають строкату картинку, нав'язану масовою культурою і стикаються з нерозумінням сенсу свята в цілому. У нашому матеріалі ми розповімо, що Хеловін має серйозний релігійний, міфологічний та культурно-історичний підтекст.

Хеловін - не сучасне американське свято. Він має давню історію і є відгомоном головного кельтського свята - Самайна.

Самайн був одним з головних періодів в річному календарному циклі кельтів, які проживали на територіях сучасної Ірландії, Шотландії, Уельсу, Півночі Франції та інших кельтських областей. Саме слово Samain сучасною ірландському мовою (Samhain) означає місяць листопад. Самайн був своєрідним «кельтським Новим роком», знаменував початок зими і був завершенням річного пасовищного сезону, часом, коли королі та влада влаштовували пишні гулянки та бенкети.

У староірландській релігійній літературі зазначено, що святкування Самайна тривало три доби до самого свята і три доби після нього. Тому точна його дата умовна, хоча 1 листопада за традицією вважається датою Самайна. Одночасно з цим у нього був ключовий обрядовий сенс: Самайн був періодом, коли, за релігійними уявленнями кельтських народів, межі між нашим та потойбічним світом ставали проникними, відкритими. У нічний час, як вірили кельти, в світ живих могли проникнути як добрі духи померлих родичів, так і злі надприродні сили. Тому кельти запалювали перед своїми будинками дороговказні вогники, які запрошували добрих духів і відлякували нечистих.

Гуляння на Самайн мали не стільки розважальний характер, скільки обрядовий, серйозний: вважалося, що помірні веселощі і радість здатні вберегти від негативного впливу сил потойбічного світу. Саме з Самайном пов'язано найбільшу кількість кельтських міфів та легенд, і саме на Самайн в ірландських сагах відбуваються найбільш значущі події.

Назва Хеловін походить не від англійського слова «пекло». Свято має християнську ноту і означає вечір або переддень Дня всіх святих (All-Hallows-Even)

На Британських островах Самайн як свято зберігався з приходом християнства, випробував його вплив, зберігши ключовий змістовний зв'язок зі світом померлих. Самайн починає «зливатися» з християнським днем  пам'яті всіх святих і отримує нове ім'я - «Ніч (вечір) всіх святих», коли християни стають на захист себе та ближніх від злих духів. Так, на стику кельтських і християнських традицій виник Хеловін, назва якого походить не від англійського слова «hell» (пекло, пекло).

Походження назви Хеловін

Найменування свята - це шотландський аналог англійського виразу All-Hallows-Even (вечір або переддень Дня всіх святих, який припадає в західному християнстві на 1 листопада). Тож Хеловін можна з повною впевненістю назвати християнським «винаходом»: його святкування було закріплено в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

У XVII-XVIII століттях Хеловін «перебрався» з переселенцями з Європи до Америки, зазнав деяких змін і спрощень, і вже звідти почалося поширення Хеловіна усім світом. У XVIII-XIX століттях напередодні Дня всіх святих широко відзначався в Шотландії, Ірландії, Англії та Уельсі. Цього дня влаштовувалися ярмарки та народні гуляння, цим святом надихалися багато письменників і поетів Наприклад, Роберт Бернс написав поему «Ніч усіх святих», де описував традиції свята.

Читайте також: