Привітання з Днем Державного Прапора

23 серпня 2004-го указом Президента України було затверджено свято День Державного Прапора України.

Цікаві факти про Державний Прапор України

  • Лише прапори України і Боснії та Герцеговини не містять червоного кольору серед усіх слов'янських країн.
  • Після захоплення України Червоною армією і створення УРСР, був затверджений червоний прапор з невеличким синьо-жовтим у кутку вгорі, на якому був напис УНСР, але майже відразу, 1919-го року його прибрали, залишивши лише напис.
  • На Олімпійських іграх 1976 року в Канаді, місцевий студент українського походження Любомир Шух на гандбольній грі СРСР-Румунія вимахував синьо-жовтим прапором. За це його видалили з трибун. 
  • Перший випадок публічної демонстрації сучасного прапора України за часів СРСР стався 26 квітня 1989-го на площі у Львові. Його розгорнув Юрко Волощак під час мітингу. 

З днем Прапора України

Зміст:

  • Цікаві факти про Державний Прапор України
  • Картинки з Днем Прапора
  • Історія прапора України

Картинки з Днем Прапора

 

Картинки з днем народження дівчині 21 рік

 

 

 

Листівки з днем Прапора України

 

Листівки з днем Державного Прапора України

 

Вітання з Днем Прапора України

 

Привітання з днем Прапора

 

Картинки з днем Прапора

 

Листівки днем Державного Прапора України

 

Картинки З днем Прапора

 

Картинки З днем Прапора України

 

Поздоровлення на День Державного Прапора України

 

Історія прапора України

Прапор, як символ, використовувався з давніх-давен. Спочатку це був просто шматок тканини на верхівці списа, який позначав місце, в якому збираються війська. За свідоцтвом М. Карамзіна, стародавні слов'яни вважали свої прапори найважливішими і святими символами!

Деякі історики стверджують, що поява синього і жовтого кольору на стягах бере свій початок ще з часів язичництва. Далі вони чудово поєдналися з християнством, адже синя вода і жовтий вогонь і досі мають важливе значення у православ'ї. 

Варто нагадати, що у прапорів, які складаються з кількох кольорів, порядок починається згори і до низу. Тобто наш прапор - синьо-жовтий! І таке поєднання двох кольорів зустрічається, наприклад на гербі Львова, ще 1256 року - золотий лев на блакитному фоні. 

В козацькі часи серед хоругв не було жодної одностайності щодо їх забарвлення. Сучасник походу на місто Гомель 1651-го року описував появу стягів червоного кольору з білим хрестом, суцільно червоних, білих, чорних і жовто-синіх.

Після революції 1848–1849 рр в Австрійській імперії у Львові був затверджений жовто-сині кольори прапора. Пізніше ці кольори поширилися і на інші українські землі Австро-Угорщини, а на початку XX ст. і на українські землі Російської імперії.

 

У березні 1918 року парламент УНР ухвалив закон, яким встановлювався жовто-блакитний державний прапор. Пізніше, за часів Скоропадського, прапор замінили на синьо-жовтий. Такий же прапор було затверджено і для Закарпатської України 1920-го року і для Карпатської України 1939-го.
Читайте також: