20 дрібних змін, які полегшать та покращать ваше життя

дрібниці, які можуть змінити життяЦі 20 дрібних змін не потребують зусиль, полегшують та покращують життя у сфері наших відносин з іншими людьми та у сфері здоров'я і самопочуття.

Кожен день виконуючи щоденні обов'язки, ми іноді замислюємося над тим, як легко ми впадаємо в рутину і кожного дня ми повторюємо аналогічним чином подібні дії. Ми виконуємо їх не замислюючись проте, чи не варто спробувати працювати трохи по-іншому. Особливо у випадку дрібниць – саме тому, що вони всього лиш дрібниці, ми не звертаємо на них увагу.

Список включає в себе 20 невеликих, які не вимагають від нас особливих зусиль, змін, завдяки яким ми легко можемо внести свій вклад у покращення нашого життя. Вони згруповані у двох категоріях, які мають особливе значення для кожного з нас. Ці ідеї не є відкриттям Америки. Варто на мить над ними подумати, бо у повсякденній гонитві навіть найочевидніші речі можуть нами втрачатись.

Зміни у сфері відносин з іншими людьми

1. Замість того, щоб писати – телефонуйте.

Бесіда дозволяє закріпити зв'язок між людьми та полегшує спілкування. Дозволяє краще обмінюватися думками, ніж повідомлення, яке складається з 160 символів. Дозволяє краще зчитувати наміри та емоції іншої сторони.

2. Хтось чужий на тебе дивиться? Не відводь очі, просто посміхнися.

Не варто робити вигляд, що ми не звертаємо уваги на оточуючих. Посмішка, мабуть, найбільш універсальний та найбільш простий спосіб виявлення доброти. Навіщо закриватися від навколишнього середовища та позбавляти себе можливості знайти нових друзів?

3. Замість того, щоб відкрито критикувати – допоможіть.

Критикуючи когось прямо, ми встромляємо в нього шпильку. Навіть якщо та людина цього  і не показує, то все одно довго буде пам'ятати, хто її вдарив. Критикувати можна пропонуючи допомогу, або пропонуючи найкраще рішення. Якщо ж ми не хочемо допомогти об’єкту критики, то навіщо тоді його безкорисливо ранити?

4. Запам'ятайте ім'я людини, з якою знайомитесь, та звертайтеся до неї по імені.Просіть допомоги

Власне ім'я для кожної людини - найкрасивіше слово в світі. Варто зосередитися під час першої бесіди, і використовувати ім'я співрозмовника. Таким чином, запам’ятавши ім’я, ми викажемо йому повагу, і покажемо, що ми надаємо значення тому, що його впізнали за наступної зустрічі. Хіба нам не приємно, коли хтось радіє тому, що нас зустрів?

5. Замість того, щоб розраховувати на пропозиції, вийдіть з ініціативою.

Якщо всі будуть чекати на ініціативу інших, очікування може тривати нескінченно. У вас є якась ідея? Сформулюйте її. Ви хочете зустрітися? Телефонуйте. Ви хочете, запобігти цьому конфлікту? Простягніть руку. Вихід з ініціативою вияв не слабкості, а сили. Якби так було, то не було б стільки проблем та руйнувань.

6. Висловіть вдячність.

Кожен любить, коли той, кому подарували, користується отриманим подарунком. Навіть якщо подарунок невдалий, варто зробити задоволений вигляд і показати, що його жест має для нас значення.

7. Похваліть.

Якщо ми хочемо, щоб нас вітали, ми маємо навчитися хвалити інших. Похвала успіхів інших нічого нам не варта. Не вміючи вітати та хвалити, ми виявляємо свою заздрісну природу, яку ніхто не любить.

8. Не знаєш? Запитай. Треба? Попрохай.

Замість того, щоб блукати, дозвольте собі допомогти. Люди зазвичай люблять, коли у них є можливість виявити себе та допомогти. Звернення за допомогою не заплямує нашої честі. Всі речі хтось колись робив вперше.

9. Привіт з ентузіазмом.

Кожен любить, коли хтось радіє зустрічаючи його. Побачивши когось варто виявити ентузіазм та з радістю на обличчі привітатися з ним. Прикидатися, що когось не знаєте чи не помітили, це дуже складне і нікому непотрібне мистецтво.

10. Щирий інтерес.

Кожен з нас любить відчувати себе важливим. Такі вже ми є. Найпростіший спосіб потрапити до серця іншої людини - показати їй, що вона важлива. Ми любимо людей з якими ми себе такими почуваємо.

Зміни для здоров'я та самопочуття

1. Тримайте завжди під рукою пляшку води.

Задовольніть бажання та напоїть організм. Це неймовірно покращує самопочуття.

2. Лягайте спати в один і той же час.

Завдяки тому, що ви напрацювали звичку виконання вечірніх дій, ви краще сплануєте свій вечір. Організм налаштується на ваш спосіб життя і ви будете прокидатися вранці більш свіжим. Коли вже виконаєте всі обов'язки, не відволікайтесь надміру від сну.

Посміхайтеся3. Замініть солодощі на фрукти.

Зазвичай, коли ми відчуваємо невеликий голод, ми дивимося на солодощі чи солоні закуски. Замініть їх на фрукти. Вони відмінно вбивають голод, і при цьому допомагають піклуватися про фігуру та насичують вітамінами. У магазинах зараз стільки різних фруктів, що кожен знайде щось смачне для себе.

4. Замініть автомобіль на прогулянку. Вийдіть на вулицю.

Не кожного дня. Але коли у вас є трохи більше часу (наприклад, вихідними), замість того, щоб підніматися на машині навіть до найближчого магазину, зробіть собі прогулянку. Поєднайте приємне з корисним. Намагайтеся якомога більше часу проводити на відкритому повітрі. Візьміть з собою планшет та вийдіть з дому.

5. Читайте, замість того, щоб дивитися.

Візуальна культура часто обмежує нашу уяву та творче мислення. Замість того щоб витрачати час на перегляд зображень або відео, читайте. Книжки, газети, журнали, блоги. Вони також забезпечують відмінними розвагами та дозволяють відпочити від повсякденності.

6. Кількість замініть якістю.

Краще зробити ставку на продукти кращої якості, і з'їсти їх менше, ніж харчуватися абияк. Точно так і з алкоголем. Під час зустрічі з друзями, якщо вже ви вирішили вживати алкоголь, замість того, щоб випити кілька пляшок пива різних сортів, оберіть найкращу продукцію з пивоварного заводу.

7. Виділяйте час для фізичної активності.

Хоча у нас багато справ у голові і ми зайняті, насправді завжди знайдеться момент, який ми могли б витратити на фізичну активність. Це не обов'язково має бути біг марафону, верхова їзда або теніс. Просто коротка гімнастика в чотирьох стінах, велосипедна прогулянка або кілька вправ з гантельками.

8. Впустіть свіже повітря та сонце.Дрібниці, які змінять життя

Відразу після прокидання відкрийте штори чи жалюзі. Як тільки у вас є можливість, відкривайте вікна. Сонце - це природний антидепресант, а свіже повітря насичує киснем ваш мозок.

9. Їжте менше, але частіше.

Замість трьох рясних прийомів їжі, оберіть п'ять, але легших. Хоча спочатку це здається нелогічними та заплутаними, але в перспективі прекрасно впливає на фігуру і самопочуття.

10. Зволожуйте приміщення.

Особливо під час опалювального сезону, адже гарячі батареї сушать повітря. А сухе повітря може призвести до виникнення захворювань, або до загострення вже наявних хвороб, таких, як, наприклад, астма. Крім того, сухе повітря погано впливає на шкіру та волосся. Придбайте зволожувач, або розвішайте по кімнаті вологі тканини.