Як стати впевненою в собі людиною

Як стати впевненою в собі людиноюДжеймс Віктор (James Victore) — автор, дизайнер, режисер та керівник незалежної школи дизайну. Крім того, він викладає і кожного семестру проводить імпровізоване дослідження на предмет сором'язливості студентів, просто питаючи в них, хто вважає себе соромливим. Кожного разу принаймні три чверті студентів піднімають руки... хоча й лише на рівні плеча, не вище. Але хіба це явище властиве тільки студентам, які вивчають образотворче мистецтво? Що на рахунок інших професій: бухгалтерів, інженерів, менеджерів — страждають вони від цього? Невже ми всі соромимося? Невже всі невпевнені в собі?

Психологія спілкування: сором'язливість не є генетичним фактором.

Не існує гена відповідального за впевненість в собі. Це те, що утворюється всередині нас під впливом навколишнього середовища, сім'ї, вдалих або невдалих моментів життя. Ось простий приклад з життя Джеймса, який напевно багатьом з вас є до болю знайомим:Як позбутися сором'язливості

«Будучи дитиною, я був дуже сором'язливим. Я не вірю, що народився таким. Але мене завжди представляли приблизно так: «А це наш малюк. Він трохи соромиться.» І я став соромитися! Це стало звичкою. Авторитетна для мене людина сказала, що я сором'язливий, і я став з цим жити, ніби я завжди був таким.»

На жаль, будучи дорослим, розумієш, що ця звичка заважає. Опинившись у незнайомому публічному місці або перед камерою, доводиться прикидатися кимось іншим — ніби вам комфортно і спокійно. Роки практики допомагають придушити страх, але кожного разу опиняючись в подібній ситуації, вам потрібно проявити мужність, щоб подолати свою невпевненість.

Виходить, що сором'язливість — це банальна звичка, а не особистісна характеристика, дана від народження. Точно так як впевненість — одна з таких неоднозначних рис, як сила волі або інтуїція, яку можна розвинути і натренувати подібно м'язам і таким чином змінити своє життя. Але, як і будь-які фізичні вправи, це важко і потребує постійної роботи. І, що більш важливо, постійного усвідомлення.

Це означає перебувати, як кажуть, тут і зараз, пам'ятати про свою головну мету, а не відволікатися на сторонні думки або копирсатися в своїй голові. Не слухати грізного критика всередині себе або уявляти, що інші думають про вас, засуджувати їх або намагатися передбачити їх реакцію. Просто рухатися вперед, і робити це впевнено!

Як стати більш впевненою у собі людиною

Життя багатьох пов'язане з ледь не щоденною боротьбою з сором'язливістю. Весь цей час кожного разу доводиться робити великий крок з власної зони комфорту. Це супроводжується нудними переживаннями, постійною тривогою та почуттям глибокої невпевненості в собі. Внутрішній критик починає твердити: «Я занадто дурний(-а), негарний(-а), молодий(-а)... Нічого не вийде...Всі будуть сміятися, або вони навіть не подивляться...»

Чому ми опиняємося зануреними в такі глибокі роздуми? Що такого поганого з нами може статися? Ми просто боїмося невдачі. Більшість побоюється невдачі настільки, що воліє не ризикувати. Гірше того — ризик стає тим, чого намагаєшся уникнути будь-якою ціною. Так і формується звичка. Ми самі себе позбавляємо можливості перестати відсторонюватися від людей, щоб ті змогли контактувати з нами і реагувати на наші дії.

Страх бути відкинутим — це нормально. У кожного бувають періоди невпевненості в собі: у когось це секунди, у когось більш тривалий термін. Страх — це випробування: ви маєте звернути на щось своє пильну увагу, зібрати волю в кулак і не розгубитися.

Сумнів виходить не тільки від внутрішнього критика, але і ззовні: від друзів, сім'ї та «доброзичливців», які намагаються всіляко вберегти вас від небезпеки і залишити вас у вашій (або власній) зоні комфорту. Довіряйте собі, подивіться в очі власному страху, не піддавайтеся на громадський заклик «бути як всі».

Ваше прагнення до впевненості стимулює інших боротися зі своїми страхами. Ваша свобода від страхів — це нагадування їм про ЇХ уявну стриманість та про ті обмеження, які вони самі собі виставляють. Тим не менш, ваша впевненість буде маяком для інших. Люди так влаштовані: вони слідують за сміливцями, сильними та впевненими в собі.

Впевнена в собі людина — це сильний мотиватор для інших.

Справа не в тому, щоб створити собі броню у вигляді альтернативного Супер-Его або розбудити в собі неприборканий Впевненість у собівнутрішній дух... Важливо бути напоготові і не дати страху керувати вашим життям. Щоб ви змогли сприймати себе таким, який(-а) ви є, спокійно переносити страх та сумніви. Впевненість не живе під владою страху та сумнівів, а сприймає їх як невід'ємну частину життя.

Впевненість надає мужності і волі йти вперед, звертатися за допомогою, вимагати більшого і того, на що ви заслуговуєте. А найголовніше — впевнена в собі людина спокійно терпить невдачу, якщо таке трапляється.