8 мотивуючих книг, які працюють

Страхи та сумніви - природна частина нашого життя. Ми постійно шукаємо мету, відчуваємо себе невпевненими у своїх силах і боїмося освоювати нові, невідомі поки сфери. Після прочитання книг, наведених нижче ви не станете багатими в момент і не почнете все встигати як за помахом чарівної палички - але вони мають допомогти в пошуках відповідей на вічні питання: «Чи зможу я? Чи не пізно мені починати? Чого я хочу від життя насправді?» Також не забувайте передивлятися хіти продажів на book24. Поїхали.

Барбара Шер

1sher"Краще пізно ніж ніколи. Як почати нове життя в будь-якому віці »

Більшість мотиваційних книг розраховані на молодих людей, які щойно починають будувати кар'єру - але життя набагато довше, а змін можна захотіти в будь-якому віці.

«Життя не закінчується з молодістю - так само як воно не закінчується з випускним у школі. Ви лише залишаєте один світ і вступаєте до іншого, зовсім іншого », - пише Барбара Шер, автор книг про те, як визначати свої цілі і досягати їх (її перший бестселер «Мріяти не шкідливо» проданий тиражем більш ніж у мільйон примірників). Барбара сама пережила важку «кризу середнього віку» і написала цю книгу в тому числі на особистому досвіді. Зібрані нею факти, життєві приклади, практичні вправи та мотивуючі техніки допоможуть впоратися з кризою, вийти з неї оновленими та зробити своє життя таким, про яке ви завжди мріяли.

Шеріл Сендберг

«Не бійся діяти. Жінка, робота і воля до лідерства»Шеріл Сендберг

Шеріл Сандберг - одна з найвідоміших персон в світі бізнесу США. Вона встигла побувати віце-президентом компанії Google, членом рад директорів Starbucks та Walt Disney, а з 2008 року працює операційним директором Facebook. У своїй книзі вона розбирає безліч нав'язаних жінкам негласних правил, які існують всередині компаній, які не дають реалізовувати себе: наприклад, намагатися подобатися людям, не говорити, що думаєш, приховувати свої емоції та амбіції. Шеріл Сендберг розповідає, як замість цього навчитися відстоювати свою думку, працювати з командою, критикувати та сприймати критику і як себе вести в безлічі інших робочих ситуацій.

Правда, незважаючи на безцінний практичний досвід Сендберг, вона все ще погано знає своїх читачів, а її життя сильно розходиться з реальністю мільйонів людей. Наприклад, тільки 2016-го року Шеріл Сендберг, незадовго до того втратила чоловіка і визнала, що раніше не розуміла проблем матерів-одиначок. Точно так же вона нічого не знає і не говорить про дискримінацію за кольором шкіри або національності.

Уте Ерхардта

Уте Ерхардта«Хороші дівчатка відправляються на небеса, а погані - куди захочуть, або Чому слухняність не приносить щастя»

З раннього дитинства дівчаток вчать бути «хорошими»: слухняними, акуратними, ласкавими, турботливими. В результаті вони звикають вічно відмовлятися від своїх бажань і цілей заради інших людей - аби не уславитися «егоїсткою». Уте Ерхардта - психолог, письменниця та бізнес-тренер з Німеччини - на реальних прикладах показує, як, жертвуючи собою, жінки відмовляються від того, що важливо для них самих і власних цілей: вони розвивають в собі «готовність підкорятися, обслуговувати, бути готовою виконувати брудну роботу за інших, стати вічною другою скрипкою і розцінювати це як щастя та успішне життя». Але є й інший шлях.

Мег Джей

«Важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім»Мег Джей

Вік між двадцятьма і тридцятьма роками часто вважають не «справжнім» дорослим життям, а лише його пробним варіантом. Здається, що попереду вічність і можна ні про що не турбуватися, ще є час виправити будь-яку помилку.

Але доктор Мег Джей, психотерапевт, викладачка клінічної психології у Віргінському університеті, вважає, що це найважливіше десятиліття в житті людини: до такого висновку вона прийшла завдяки досвіду роботи з сотнями студентів та клієнтів. Те, що ви робите і - головне - чого не робите між двадцятьма і тридцятьма роками, може визначити все майбутнє життя: 80% найважливіших подій відбувається з нами саме у цей період. На основі наукових досліджень та історій реальних людей Мег Джей розповідає, як уникнути найпоширеніших помилок. «Я переконана, - пише вона, - що моїх клієнтів (і читачів цієї книги) не лякають важкі питання; їх лякає радше те, що ніхто їх їм не задає ».

Ліббі Уівер

Ліббі Уівер«Синдром білки в колесі. Як зберегти здоров'я і зберегти нерви в світі нескінченних справ»

Щоранку - туман в голові, і розсіяти його може лише чашка кави (а краще дві або три)? Нестерпно хочеться солодкого, особливо в середині дня? Увечері не можете заснути, бо занадто напружені? Вдень не хочеться їсти, зате вночі нападає звірячий голод? Неможливо розслабитися без алкоголю? Якщо хоча б на одне з питань ви відповідаєте «так», ця книга може вам стати в нагоді. Ліббі Уівер - лікар, спеціалістка з біохімії харчування з Австралії. «Синдром білки в колесі» став підсумком її чотирнадцятирічних спостережень за здоров'ям жінок, які розриваються між незліченними справами на роботі і вдома.
У книзі описано, як нескінченна гонка впливає на ендокринну і нервову систему, на травлення та емоції. У книзі даються практичні поради, як взяти стрес під контроль, як змінити спосіб життя, як обстежитися і до яких лікарів звертатися при тривожних ознаках. Єдине але - до деяких порад варто поставитися зі здоровим скептицизмом, наприклад до того, що стосується прийому БАД та лікарських трав, гідроколонотерапії, і тому подібному.

Аріана Хафінгтон

«Революція сну: як міняти своє життя ніч за ніччю»Аріана Хафінгтон

Ми звикли вважати вічну зайнятість синонімом плідного життя, а довгі робочі години - ознакою справжнього професіонала. Колись так само думала і Аріана Хафінгтон - журналістка, письменниця, засновниця та колишній головний редактор онлайн-газети The Huffington Post. Її робочий день починався рано вранці і закінчувався о другій-третій години ночі. Так тривало доти, доки одного разу вона не втратила свідомість прямо на роботі і не опритомніла на підлозі в калюжі крові, зі зламаною вилицею. Причиною була перевтома, яка змусила Хафінгтон радикально переглянути свій підхід до роботи і життя. Підсумком стала «Революція сну».

Позбавляючи себе відпочинку, ми не стаємо більш успішними, а, навпаки, підриваємо свою продуктивність та здоров'я. У книзі Аріана Хафінгтон не просто викладає наукові факти, а ще й ділиться досвідом, розповідає, як виправити стан справ та висипатися в найрізноманітніших ситуаціях: при ненормованому робочому дню, перельотах, хворобах, з маленькими дітьми на руках і так далі.

Лорета Граціано Бройнінг

Лорета Граціано Бройнінг«Гормони щастя»

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в світі від депресії страждає не менше трьохсот мільйонів чоловік. І справа зовсім не в сучасній високотехнологічній цивілізації - вперше депресія (тоді називалася «меланхолією») була описана ще в Стародавній Греції.

У боротьбі з депресією, тривогою та відчаєм може допомогти розуміння того, як працює наш мозок. У своїй книзі Лорета Граціано Бройнінг - заслужений професор Каліфорнійського університету - розповідає, спираючись на новітні наукові дані, як діють «гормони щастя» (дофамін, серотонін, окситоцин і ендорфін), як мозок створює звички і чому так складно позбутися похмурих думок. Поряд з ясно та доступно викладеною теоретичною базою в книзі є практичні поради та детальні плани дій на сорок п'ять днів, які допоможуть «перепрошити» свій мозок, сформувати нові звички і навчитися запускати «гормони щастя».

Гері Келлер, Джей Папазан

«Почни з головного! На диво простий закон феноменального успіху »Гері Келлер, Джей Папазан

Книга про те, яким чином деяким людям вдається досягти неймовірних висот і перетворити предмет своєї пристрасті на справу всього життя. Якщо вірити підприємцеві та письменнику Гері Келлеру, все, що відрізняє цих людей від інших, - вміння не тільки чітко бачити свою життєву мету, а й робити так, щоб кожне прийняте рішення на крок наближало їх до кінцевого пункту: незалежно від того, що відбувається навколо, ви не маєте звертати зі шляху.

Але ще важливіше, ніж впевнено рухатися вперед, визначити, чого ж ви насправді хочете. У своїй книзі Гері Келлер та Джей Папазан навчать вас і того й іншого: не тільки правильно ставити мету, а й долати бар'єри, які неминуче виникнуть на шляху до її досягнення.