Не дратуйте всесвіт

Не дратуйте всесвітОсь я іноді думаю, що там, на небі, зібрався молодий творчий колектив. Робота у них така. Креативна. Допомагати людям втілювати мрії.

У понеділок о 9:00 у них нарада та обговорення поточних мрій. Начальник відділу зачитує нові надходження бажань з планети Земля, всі інші переписують їх до своїх щоденників. Петро мріє стати письменником. Микола — кухарем. Наталя — фотографом. Ну, наприклад.

Потім начальник так з ентузіазмом каже: «Ну все, хлопці, працюємо! Ми ж відмінна команда! Ми професіонали!»

І понеслося. Вони вигадують якісь неймовірні сценарії і сюжети. Точно розраховують час і місце, щоб зіштовхнути людину з випадковими людьми та подіями. Складають план і графік. Узгоджують з суміжними групами, щоб здійснення мрії Петра ніяк негативно не вплинуло на здійснення мрії Миколи. Роблять колосальну роботу. Не сплять ночами, не бачать дітей та кота. Мріють, що після цього проекту обов'язково попросять у шефа відпустку.

І ось проект підписаний. Всі інстанції дали добро.

Настає день ікс. Він обведений в календарі червоним колом. Все погоджено з астрологічним відділом. Близнюк в Овні, все як годиться.

Людина виходить з дому. Розуміє, що забула ключі. Доки бігала за ключами, запізнилася на автобус. А на роботі керівник-звір і терміновий проект. Людина викликає таксі, розуміє, що сьогодні залишиться без обіду, бо на таксі підуть останні гроші. З зіпсованим настроєм плюхається до машини. Таксист вирішує розрядити обстановку і робить радіо голосніше. На радіостанції — оголошення. Така-то студія за такою-то адресою оголошує новий набір в художню школу. Телефон повторюють двічі. І таксист каже: «О, художників звуть. У мене племінниця теж добре малює. Їй 5 років зараз, а всі кажуть, що талант».

І людина йому сумно відповідає: «Я теж в дитинстві добре малював».

А по радіо знову оголошення повторюють.

Там, на небі, все дивляться на це зі схрещеними пальцями. Ніхто не дихає. Не ворушиться. В туалет ніхто не виходить. Муха завмерла в польоті.

Людина переписує номер телефону в свій блокнот.

Вся креативна група видихнула. Відкривають шампанське. Всі аплодують і сміються. Хтось підхопив іншого кружляти в танці. Хтось покликав на радощах колегу на побачення.

А чоловік прийшов додому. Розповів дружині. І вона йому каже: «Що це ти надумав? Що за дурниці?»

І такий: «Справді, що це я собі надумав! Дурниці якісь. Не малював-то вже з дитинства. Ну так, згадував про це нещодавно. Хотів навіть пензликів купити. Але якось зайвих грошей не було. Як я піду туди? Засміють...»

І там, на небі, все разом: «Та що ж таке?! Як так?!»

Хтось театрально жбурляє папери зі столу зі словами: «Я не можу так більше працювати!!!» Побачення скасовується. Шеф викликає начальника відділу виконання мрій з вимогою звіту. Хто винен? У чому косяк? Розбір польотів. Позбавлення премій. Ніякої відпустки. Вдома діти нудьгують і кіт.

Загалом, давайте не будемо дратувати Всесвіт. Там хлопці реально намагаються. Без відпусток працюють.

Давайте не будемо.

© Ольга Демидюк