Крок 8. Я зосереджений на результатах / Я зосереджений на витратах. Як змінити своє життя

Крок 8. Як змінити своє життяВосьмий крок з серії 10 кроків, щоб змінити життя на краще присвячений підходу до питання досягнення цілей. Ми подумаємо, що є мірилом нашого успіху, витрати і час роботи, або навпаки – витрати і час нашої роботи не мають значення, а має значення тільки результат.

Успішні люди зосереджені на результаті

Успішні люди особливо цінують ефективність. Якщо є на що витратити свої кошти, то це має бути щось конкретне, де є можливість виміряти результат. Людина успіху заплатить за очищення під'їзду до будинку від снігу, за ремонт автомобіля або за збільшення його капіталу на певну суму. Але він вважає нерозумним платити за перекидання снігу протягом години, якщо в результаті цього його дорога, як і раніше, буде неприбрана, платити за копання в машині пів-дня, яке не приведе до усунення несправності, або платити за операції з його грошима, якщо вони не приносять йому реального збільшення капіталу.

Для успішних людей мірилом успіху є, насамперед, те, чи був досягнутий очікуваний результат. Якщо досягнення конкретного результату було законним, а шлях до нього не порушує фундаментальних принципів моралі, людину успіху, як правило, не цікавлять витрати і час роботи. Він виходить з припущення, що стільки ж коштує виготовлення такого самого продукту або досягнення такого ж результату, як у людини, яка вклала у це багато зусиль, так і у людини, якій це прийшло з легкістю.

Хоча іноді нас оцінюють через призму нашої працьовитості, насправді, кожен чекає від нас, насамперед, конкретних результатів нашої роботи. Працьовитість іноді дозволяє судити про результати, яких можна очікувати. Тим не менш, якщо результати будуть незадовільними, мало кому буде цікаво, як багато праці ми вклали в їх досягнення.

Успішні люди це прекрасно розуміють. У зв'язку з цим, вони не тільки оцінюють роботу інших через призму її результатів, але і самі прагнуть до того, щоб про них судили таким же чином. Таким чином досягаються дві важливі речі. По-перше, вони можуть проявити себе там, де їх навички і можливості дозволяють розраховувати на більш високі результати. Будучи гарні в цій області, вони отримують більше, ніж інші, і це, в результаті, приносить їм великі переваги. По-друге, вони можуть розвиватися і постійно підвищувати свій рівень. Після досягнення певного результату, вони можуть поставити перед собою завдання у вигляді досягнення кращого результату, не дивлячись на тих, хто все ще має проблеми з отриманням того, що для них давно вже не проблема.

Успішні люди розуміють, що оцінювання на основі не результатів, а витрат праці або робочого часу, що часто призводить до регресу. Людина, яка має певні здібності для виконання даної дії, може досягти необхідного результату набагато швидше і легше, ніж людина, яка таких здібностей не має. Але, якщо вона буде функціонувати у середовищі, де норми для досягнення певних результатів для неї занадто малі (з урахуванням людей менш здатних в цій області), а в якості винагороди буде виступати об'єм або час роботи, то перед ним стане дилема. Така людина буде показувати кращі результати, ніж інші, отримуючи таку ж зарплату (ті ж переваги), або вона буде вважати, що не варто використовувати повною мірою свій потенціал і знизить рівень своєї ефективності. Перший шлях багатьма оцінюється як несправедливість, адже вони потрапляють у пастку, працюючи нижче своєї кваліфікації і можливостей. Успішні люди знають, що виходом із такої ситуації є прагнення до того, щоб бути оцінюваним грунтуючись на результатах, а не на вкладених зусиллях.

Неуспішні люди зосереджені на витратах

Неуспішні люди надмірну увагу приділяють власному психологічного комфорту, вважаючи за краще оцінювати на основі вкладених зусиль і витраченого на працю часу. Вони бояться оцінки на основі результатів, бо вони бояться виставити свої навички для оцінки. Вони обирають стабільні (як правило, середні та малі) вигоди, за одночасного зниження можливості для оцінки реальних результатів їх роботи.

Звісно, загальна втеча від перевірки досягнутих результатів, як правило, неможлива, тим не менш, неуспішні люди роблять все, щоб максимально підкреслювати роль витрачених зусиль і витраченого часу. Витрати і час роботи, навіть якщо вони не привели до бажаного результату стають легким виправданням неефективності. Приклади можна наводити з будь-якої сфери життя. Наприклад, у школі та університеті: Не здав іспит? Адже я багато вчився. X і Y навчалися менше і здали, тож або мені не пощастило, або насправді X і Y, обдурюють мене і вчилися набагато більше. Або на роботі: я обслуговую клієнтів протягом восьми годин. Мій колега обслуговує за той же час в двічи більше людей. Дурень! Мені ж краще – чим менше людей я обслужу, тим менше витрачу сил, а зарплату отримаю таку ж. Прикладів безліч.

Неуспішні люди, обравши комфорт, не будучи оцінюваними через призму отриманих результатів, часто блокують в собі можливістьУспішні люди орієнтуються на результат виділитися, стати кимось більшим ніж посередність і досягти переваг, адекватних їх здібностям. Очевидно, що немає ідеальних людей у всіх сферах. Кожен може знайти принаймні одну сферу, в якій він в змозі легше і швидше, ніж інші, досягати певних результатів. Якщо в цій області він буде рівним з тими, хто не має таких здібностей, то він швидко втратить шанс на розвиток і трансформацію результатів у реальні вигоди.

Завдання восьмого кроку

У завданні восьмого кроку ми закликаємо Вас, щоб Ви замислилися, в якій області ви в змозі досягти (або вже досягли) кращих результатів, ніж оточуючі Вас люди. Подумайте, що якби в цих областях Ви були оцінені на основі результатів, а не на основі витрат робочого часу, то чи могли б Ви отримати більше вигод.

 

Якщо ви знайдете таку область, спробуйте знайти три дії, які ви могли б зробити, щоб вони були оцінені на підставі результатів роботи. Подумайте, які вигоди ви могли б отримати, якби такі дії втілилися в життя.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК