Як мотивувати себе і все встигнути?

Принципи самоорганізації

Як мотивувати себеЯк часто я помічаю за собою та своїми співрозмовниками то тут то там фразу: «я так хочу... піти на курси, схуднути, перейти на інший факультет, дописати роман, який розпочала у дитинстві, приділяти більше часу (там вже на вибір: сім'ї, дітям, дівчатам-хлопцям і так далі), але у мене немає часу!».

І тут мене зачепила думка: хей, так ми всі повторюємо цю фразу, як папуги! Чому ж? Як мотивувати себе і змусити робити те, на що в тебе «немає часу»?

Почнемо з того, що «немає часу» є нічим іншим, як зручною відмовкою для того, щоб нічого не робити. В основному ця фраза проскакує в декількох випадках: людині важко почати освоювати нову сферу, і вона через підсвідомий страх відкладає це на потім, людині зовсім не хочеться робити те, що вона відкладає, але на неї тисне громадська думка, і вона змушена вимовляти це (те ж саме схуднення: не всіх товстушок цікавить красива та струнка фігура, їм і так добре!), і, останнє, просто немає конкретної мети. Яскравий приклад: ти хочеш вивчити французьку, китайську, японську або будь-яку іншу мову, але в голові в тебе проскакує думка: «А навіщо воно мені справді треба? Як я застосую це на практиці?». І в підсумку відкладаєш плани на потім.

Виходить, велика частина «у мене немає часу» відбувається через відсутність палкого бажання, і, в першу чергу, відсутність конкретного плану і МЕТИ, того, заради чого ви будете це робити.

Як же з цим боротися? Я відкрила для себе свій спосіб і спробую розповісти про те, як змушую себе щось написати, піти на зустріч, в спортзал або займатися важкими, але продуктивними речами.

6 кроків щоб мотивувати себе

1. Отже, перше і найважливіше: пишіть! Пишіть всі! Якщо ви хочете щось зробити, пишіть в дві колонки: ЩО я хочу зробити і НАВІЩО я хочу це зробити. Як тільки визначили мету-пишемо проміжні конкретні кроки, які потрібні нам для досягнення мети і вносимо їх до щотижня-місячно-денного аркуша дії. Цей спосіб дуже добре показано на прикладі «Піраміди Франкліна».

2. Як змусити себе перейти до дії? Після того, як ви склали план, у вас вже є конкретна мета, до якої ви можете починати йти маленькими кроками. Але якщо і цього недостатньо, використовувати конструкцію «ЯКЩО-ТО» і «НЕ-НЕ». Вішайте на стіни, дзеркала, підлогу, двері, куди хочете! Наприклад: «Якщо я зроблю це зараз, то мені не доведеться це робити потім поспіхом». «Якщо я буду здійснювати ці ранкові пробіжки, мені не доведеться сидіти на жорстких дієтах. «Якщо я буду хоча б двадцять хвилин на день приділяти читанню вголос іспанською, я подолаю мовний бар'єр». І так далі до нескінченності.

3. Беріть себе на слабо! Іноді люди кидають ту чи іншу діяльність через відсутність зростання та руху. Постійно підвищуйте планку, хоча б на трохи. Змушуйте себе брати нові висоти, перетворіть справа в гру з самим собою і самі не помітите, як увійдете в азарт.

4. Як вже було написано: зробіть «аркуш дії» на тиждень, місяць, день та проходьте кожен рівень, який ви намітили на день. Робіть підсумок дня та відсоток того, що ви виконали і не виконали.

5. Дуже важливий момент - створення якогось ідеалу, того, до чого ви хочете прагнути. Так ваша мета буде візуалізована.

Знаєте приказку: «з ким поведешся - того й наберешся?». Шукайте собі компанію з людей, які кращі за вас. Спілкуючись з успішними особистостями ви самі будете ставати схожими на них. Така людська природа, і часом стадний інстинкт можна обернути собі на користь. Якось я ходила на тренінг від і лектор сказав дуже правильну фразу: «Подивіться, з кого складається ваша адресна книга. Якщо у вас там знайдеться хоча б 100 людей багатших за вас, ви рано чи пізно мимоволі станете такими ж».

6. Поглиблено вивчайте предмет, яким захоплені. Читайте, дивіться, вивчайте. У 21 столітті для цього є всі можливості! Це допоможе не втратити інтерес і зберегти його на належному рівні.

Ось в принципі і все, що необхідно для початку роботи щоб мотивувати себе.

Автор невідомий.