Аквааеробіка

Аквааеробіка для схуднення

АквааеробікаШвидке і ефективне схуднення неможливе без інтенсивних фізичних навантажень.

У гонитві за красивою фігурою кожен обирає той вид спорту, який йому ближчий: це може бути як біг, йога, пілатес, зумба, верхова їзда, так і практично будь-який інший спосіб фізичної активності.

Як стверджують фахівці, відмінно допомагають привести вагу в норму і зробити контури тіла досконалими плавання та інші тренування у воді. Зокрема, аквааеробіка (тобто, аеробіка у воді).

Під цим терміном розуміють комплекс вправ, які виконуються в неглибокій, найчастіше штучній, водоймі, в якості якої зазвичай виступає басейн.

Чому аквааеробіка допомогає схуднути

Займаючись аквааеробікою регулярно та систематично, справді можна дуже непогано схуднути.

Справа в тому, що, перебуваючи у воді досить тривалий період часу, наше тіло буде активно займатися тим, щоб зігрітися, і витратить на це чималу кількість кілокалорій.

Ось чому ефект аквааеробіки та інших водних видів спорту настільки очевидний. Зайві кілограми будуть стрімко зникати, а обмінні процеси в організмі значно активізуються.

Під час занять аквааеробікою, крім іншого, на тіло постійно діє тиск та вібрації води, і нам постійно доводиться долати опір водної маси.

Саме тому подібні заняття відмінно відточують фігуру, роблячи її скульптурною.

Чіткі контури тіла, пружна, гладка шкіра, відмінна розтяжка і чудовий настрій – ось результати постійних занять цим видом спортивних тренувань.

Тренування з аквааеробіки

Класичне тренування з аквааеробіки проходить приблизно за такою схемою. Починається воно з невеликої, але інтенсивної розминки, далі йде власне комплекс корисних вправ у воді, а завершують тренування спеціальні завдання на розслаблення та розтяжку.

Крокувати, бігати, присідати, танцювати, стрибати під контролем інструктора – у воді всі ці вправи стають значно більш ефективними ніж на суші.

Не думайте, що все так просто. Навантаження за таких занять дуже інтенсивні. Просто виконати якийсь рух значно простіше, ніж зробити його ж у воді, коли додатково доводиться долати її опір.

Тому, навіть найбільш прості вправи спочатку можуть здатися вам просто нездійсненними.

Коли ж ви трохи оговтаєтеся, розсмакуєте та оволодієте необхідними навичками, інструктор може ускладнити ваші тренування, додавши, наприклад, вправи з гантелями або спеціальними рукавичками, які роблять опір води ще більш значним.

Однак для початківців пропонують нескладні вправи, які виконуються під чітким контролем інструктора, який, за необхідності, допоможе та надасть необхідні роз'яснення.

Жодних спеціальних пристосувань для занять аквааеробікою вам не потрібно – тільки купальник та шапочка для басейну.

Аквааеробіка: вправи для схуднення

На сьогоднішній день існує маса абсолютно різноманітних вправ з аквааеробіки. Напевно, в кожному фітнес-клубі, де є подібні тренування, вам запропонують свій унікальний комплекс завдань.Аквааеробіка: вправи для схуднення

Однак є найбільш поширені вправи, які складають основу будь-якого тренування за

аквааеробіки.

Вправа 1. Встаньте у воду по груди. Починайте активно бігати на місці, високо піднімаючи коліна і роблячи амплітудні рухи руками. Потім виконайте те ж саме, тільки вже не на місці, а бігаючи по басейну.

Бігати так потрібно досить довго, не менше п'ятнадцяти хвилин, до того ж, швидким темпом та роблячи максимально інтенсивні рухи руками та ногами.

Вправа 2. Удосконалює форму стегон та сідниць. Встаньте лицем до поручня так, щоб вода доходила до грудей. Підніміть праву ногу так високо, як тільки можете, після цього відведіть її назад та опустіть.

Не забувайте про пряму спину. Повторіть те ж саме для лівої ноги. Зробіть по п'ятнадцять-двадцять підходів на кожну ногу.

Вправа 3. Стоячи у воді, робіть активні швидкі стрибки на місці, повертаючи при цьому тулуб поперемінно праворуч та ліворуч. Виконуйте протягом декількох хвилин.

Такі стрибки з поворотами допомагають відмінно опрацювати талію і косі м'язи живота.

Вправа 4. Встаньте біля стінки басейну спиною до бортика. Зіпріться на поручень. Піднімайте ноги вперед, активно рухаючи їх. У вас має вийти вправа, яку називають «ножиці».

Потім крутіть ногами, зображуючи «велосипед». Це дуже корисно для м'язів ніг.

Вправа 5. Початкове положення те ж, що і у вправі 4. Стоячи спиною до бортику басейну та тримаючись за поручень, підтягніть зігнуті в колінах ноги до грудей та повертайте їх у вихідне положення. Повторюйте кілька хвилин.

Вправа 6. Стоячи у воді по пояс, робіть різкі випади ногами. Не менше двадцяти підходів на кожну ногу. Така вправа сприяє хорошій розтяжці і дозволяє пропрацювати м'язи внутрішньої та зовнішньої частини стегна, інтенсивно їх задіюючи.

Вправа 7. Встаньте біля бортика басейну, спираючись на нього руками або міцно тримаючись за поручень. Між ногами затисніть невеликий м'яч.

Аквааеробіка для схудненняПотім спробуйте опустити ноги у воду, а після цього поверніться у вихідне положення. Хоч ця вправа для новачків може здатися складною, всього за кілька занять ви освоїте її.

Вона відмінно допомагає накачати прес і внутрішню частину стегна. Робити його потрібно як мінімум протягом трьох хвилин в інтенсивному режимі.

Вправа 8. Встаньте у воду по пояс. Покладіть перед собою який-небудь плаваючий предмет (зазвичай в якості такого спортивного снаряда виступає простий шматок пінопласту).

Покладіть на нього руки і починайте зі всієї сили тиснути на нього, намагаючись втопити. Не забувайте рівно тримати спину. Повторюйте протягом трьох-п'яти хвилин.

Такий комплекс не найскладніших вправ ви цілком можете виконувати самостійно, навіть не відвідуючи спеціальні групові заняття. Але суворо стежте за реакцією свого організму.

Якщо під час виконання вправи ви відчуваєте навіть легке нездужання, її краще припинити. Якщо якісь вправи спочатку здадуться вам занадто складними, не впадайте у відчай.

З часом ви навчитеся виконувати їх легко, а ваші рухи стануть більш чіткими та відточеними.

Варіанти тренувань з аквааеробіки

Спеціальні заняття аквааеробікою сьогодні проводяться практично в кожному великому басейні або фітнес-клубі. До того ж, в залежності від своїх уподобань, ви можете обрати той вид тренувань, який для вас найкращий.тренування з аквааеробіки

Наприклад, дуже ефективними є індивідуальні тренування з тренером сам на сам. Це, дійсно, дає приголомшливий результат, адже інструктор приділяє увагу лише вам одній, даючи необхідні вказівки і роз'яснення та надаючи всіляку допомогу.

Зрозуміло, такий метод тренувань обійдеться вам досить дорого.

Для тих, хто шукає більш демократичні і доступні варіанти, існують групові заняття аквааеробікою.

Вартість таких тренувань на порядок нижче, зате їх ефект (за умов вашої старанності та регулярних занять) нітрохи не гірший, ніж за індивідуальних тренувань.

Який би спосіб ви не обрали, ви в будь-якому випадку вже через кілька занять відчуєте на собі приголомшливий ефект аквааеробіки.

А якщо займатися таким типом спортивних тренувань регулярно, ви зможете позбутися від усіх своїх зайвих кілограмів, здобути гарне тіло, красиву ходу, бадьорість та гарний настрій.