Симптоми молочниці у жінок. Фото

Симптоми молочниці у жінок

Що таке молочиниця у жінок читайте тут.

• Висипання у вигляді грудочок сиру, які з'являються на слизових оболонках, добре видимі оку. Чим довше хвора не робить спроб вилікуватися, тим більшими стають висипання, прогресуючи в своєму збільшенні буквально за годинами. До того ж, необхідно знати, що сирнистий наліт може бути не тільки на слизової вульви, але і на слизовій піхви. В цьому випадку він буде помітний жінці тільки при здійсненні гігієнічних процедур. Дуже часто саме таке розташування сирнистих висипань буває під час вагітності.

• Свербіж – з'являється вже тоді, коли молочниця ще може не проявитися видимими зовнішніми ознаками. По мірі посилення захворювання посилюється і свербіж, до того ж, навіть часті гігієнічні процедури, спрямовані на усунення сирнистого нальоту, не можуть його зупинити.

• Мікротріщини – під час молочниці слизова піхви і вульви стає вразливою через середовища з підвищеною кислотністю. В результаті вона легко травмується, а оскільки хворого мучить постійний свербіж, то утворення мікротріщин на слизових оболонках неминуче. Крім того, до тих пір, поки кандидоз не повністю вилікуваний, цим мікротріщинам важко зажити, бо кислотне середовище роз'їдає і без того травмовані тканини.

• Больові відчуття можуть виникати при статевому контакті або при сечовипусканні. Їх причини – мікротріщини слизових оболонок, які утворюються при появі кандидозу. В результаті потрапляння на них сечі викликає відчуття печіння у піхві або в області зовнішніх статевих органів.

Однак молочниця може і не проявлятися настільки яскравими симптомами. Жінка може навіть не здогадуватися про її наявності до тих пір, поки гінеколог не візьме у неї спеціальний мазок і не відправить його на дослідження.

Способи діагностики молочниці у жінок

Гінекологічний огляд

Як правило, при наявності явних ознак молочниці лікар зможе діагностувати захворювання при простому гінекологічному огляді. Сирнистий наліт буде помітний або на слизових вульви, або його можна буде побачити в піхві і шийці матки за допомогою спеціальних дзеркал. Крім специфічних виділень спеціаліст відзначить почервоніння слизового покриву. Частина лікарів діагностують кандидоз без огляду, на підставі скарг пацієнтки, що не є абсолютно правильним, бо свербіж і печіння, а також білуваті виділення можуть бути ознаками інших захворювань, які неможливо вилікувати препаратами проти кандидозу.

Гінекологічний мазок на флору

Мазок визначить наявність або відсутність молочниці з максимальною точністю. Часто фахівці обмежуються лише візуальним оглядом пацієнтки, щоб діагностувати дане захворювання і виписати відповідне лікування. Однак у випадках, коли має місце безсимптомний перебіг кандидозу, визначити його може тільки мазок на флору. Це абсолютно безболісна і швидка процедура, яка, однак, вимагає дотримання деяких правил перед її здійсненням:

• За добу до взяття мазка необхідно виключити спринцювання, як лікарськими препаратами, так і трав'яними настоянками.

• За добу до походу до гінеколога необхідно відмовитися від застосування вагінальних свічок або таблеток.

• Напередодні відвідин лікаря потрібно уникати статевих контактів

• Утримуватися від сечовипускання протягом 2-3 годин до взяття мазка

Якщо дані вимоги не будуть виконані, то результати дослідження будуть спотворені, а в деяких випадках (наприклад, при застосуванні вагінальних свічок і таблеток) значно спотворені.

Бактеріальний посів

Це ще один метод лабораторної діагностики, що дозволяє виявити збудника захворювання. Проведення посіву, як і у випадку з мазком на флору, дасть точні результати, які вірогідно будуть говорити про наявність кандидозу у пацієнтки. Даний аналіз беруть зі стінок піхви і з поверхні зовнішнього зіву шийки матки. Результати посіву готуються досить довго – це пов'язано з тим, що біологічний матеріал необхідно протягом декількох діб помістити в різні середовища, а потім провести мікроскопічне дослідження колоній, які збудник захворювання утворив в результаті свого розмноження. Бактеріальний посів може виконуватися не тільки у жінок, але і у чоловіків.

Фото молочниці у жінок

Фото молочниці у жінок

 

Фотографія молочниці у жінок

 

 

Читайте далі:

Лікування молочниці у жінок.