Вправи для схуднення живота

Вправи для схуднення животаВправи для схуднення живота - це кращий спосіб позбутися від в'ялості шкіри і непривабливих складок. Щоб мати можливість похвалитися плоским животом, не досить лише дотримання навіть ефективної дієти. Необхідно також виконання правильно підібраних вправ, що моделюють м'язи живота. Знайомтеся, найефективніші вправи для плоского живота, правила, що діють під час тренування і помилки, яких потрібно уникати, тренуючи м'язи живота.

Варто пам'ятати, що якщо м'язи живота знаходяться під шаром зайвого жиру, ефекту вправ для плоского живота буде недостатньо. У такій ситуації на тренуваннях ви маєте зосередитися в першу чергу на кардіо вправах (на витривалість), які являють собою основний засіб боротьби із зайвим жиром. Звичайно, це не означає, що до цього моменту не слід виконувати вправ для схуднення живота.

Як виконувати вправи для схуднення живота - основні правила

Не блокуй ноги. Під час виконання вправ для живота, рухаються також м'язи, розташовані в області ніг. Тому не слід виконувати вправи з поставленими ногами, наприклад, на сходи або лавку. Блокування ніг призводить до того, що у русі найбільшою мірою беруть участь м'язи, клубово-поперекові, а не м'язи живота. Не менш важливо і те, що робота клубово-поперекових м'язів, під час виконання наклонів тулуба вперед збільшує напругу в міжхребцевих дисках, що може призвести до змін дегенеративного характеру у межах хребта.

Дихай правильно. Під час виконання вправи для схуднення живота, слід звертати увагу на правильне дихання. Під час скорочення м'язів живота (піднімання тулуба), слід зробити видих. Бажано випустити повітря ротом. А під час опускання тулуба (повернутися до положення лежачи на спині), виконайте вдих. Ні в якому разі під час виконання наклонів тулуба вперед не можна припиняти дихати.

Дивись вгору. Під час виконання наклонів тулуба вперед дуже важливе правильне положення хребта, особливо шийного відділу. Шия і голова під час руху має бути продовженням тулуба. Погляд має бути направлений вгору (в стелю), а не перед собою. Так виконуються вправи на плоский живіт, які не призведуть до пошкодження шийного відділу хребта, а також м'язів, розташованих в області шиї.

Спина. На відміну від переважної більшості силових вправ, під час вправ для схуднення живота, ви маєте мати вигнуту дугою спину (особливо в поперековій області).

Як не можна тренувати м'язи живота - найбільш часті помилки

Однією з основних помилок в тренування м'язів живота є виконання вправ, які залучають цю частину тіла щодня.
Слід мати на увазі, що під час силових вправ у м'язах відбуваються мікротравми – розриви м'язових волокон. Це природне явище, яке особливо затребуване в процесі нарощування м'язової маси. Воно стосується також м'язів, розташованих в області живота, тому м'язи пошкоджуються під час виконання вправ на плоский живіт. Після закінчення тренування м'язові волокна відновлюються більше і сильніше, ніж до того. Це відбувається через адаптивні зміни, що відбуваються під впливом силових вправ у межах м'язової тканини. Саме через це, не слід щодня виконувати вправи для схуднення живота – м'язам, розташованим в цій частині тіла, як і іншим м'язам людського організму, потрібен час для відпочинку і відновлення.

Перш ніж почати вправи на схуднення живота - розминка!

Якщо ваше тренування буде складатися тільки з вправ для преса, це не означає, що ви можете пропустити розминку. Не слід також виконувати розминку зосереджуючись тільки і виключно на м'язах живота. Варто пам'ятати про те, що немає вправ, які охоплюють лише один м'яз.
Під час виконання навіть простої вправи, крім конкретного м'язу, також працюють інші м'язи, зокрема м'язи синергічні, або постуральні. Це стосується також вправ на плоский живіт. Тому перш, ніж приступити до виконання вправ необхідно виконати комплексну розминку, яка охоплює все тіло.
Варто включити в неї також, хоча б одну кардіо вправу, яка оптимальним чином підготує систему кровообігу і дихальну систему до майбутніх навантажень.

10 найбільш ефективних вправ для схуднення живота

Вправа 1. Верхнє скручування (3х20)

Вправа 1 для схуднення живота

Вправа 2. Нижній прес, підйом тазу (3х20)

Вправа 2 для схуднення живота

Вправа 3. Скручування до зігнутих ніг (3х15)

Вправа 3 для схуднення живота

Вправа 4. Скручування до рівних ніг (3х15)

Вправа 4 для схуднення живота

Вправа 5. Скручування на одній нозі (3х15)

Вправа 5 для схуднення живота

Вправа 6. Підйом тазу у зворотній планці (3х10)

Вправа 6 для схуднення живота

Вправа 7. Розворот у планці (3х10 на кожну)

Вправа 7 для схуднення живота

Вправа 8. Згинання коліна у планці на прямих (3х20 поперемінно)

Вправа 8 для схуднення живота

Вправа 9. Планка (3х30 секунд тримати)

Вправа 9 для схуднення живота

Вправа 10. Підйом ноги в бічній планці (2х10)

Вправа 10 для схуднення живота