Ім'я Дана

Опис імені

Значення імені Дана

"богиня місяця", "Богом дана", "дарована".

Походження імені Дана

Існує кілька варіантів значення і версій походження імені Дана:

Дана — слов'янське ім'я, що означає «дарована».
Дана — на думку М. І. Костомарова, богиня води в слов'янській міфології, покровителька річок, струмків та водойм.

Дана — сучасна форма імен Деница, Даниця, утворена від спільнослов'янського «денниця», що означає «ранкова зірка» (назва планети Венера). У цьому значенні ім'я Дана вживали в Болгарії та Сербії.

Дана — коротка форма жіночого імені Данута, «Богиня місяця». Ім'я Данута вживалося в Білорусії, Польщі, Чехії, походить, можливо, від литовського «донька неба», або від латинського «donata» — «дана, дарована».

Дана — коротка форма імені Богдана, «Богом дана».

Єврейське ім'я Дана (דנה), похідне від Даніела, одна з форм чоловічого імені Данило, з давньоєврейської означає «Бог мій суддя».

Перське ім'я Дана (دانا) означає «геніальна, мудра, вчена».

Арабське ім'я Дана (دانة) означає «велика та велика перлина».

Кельтське ім'я Дана (Danu) походить від імені кельтської богині творення Дану (Danu), вважається прародителькою Племен Дану (племені богів). Цей народ, за легендою, колись правив Ірландією до приходу Синів Миля (людей), попередників сучасних ірландців. Після поразки в битві з Синами Миля племена Дану перемістилися в підземний світ Ірландії і з часом перетворилися в ельфів, фей та гоблінів, а Дана стала покровителькою ельфів та фей. У цій інтерпретації ім'я Дана вимовляють як Дейна.

Тюркське ім'я Дана означає «Слава», похідне від слова «Дан» («Слава»).

Характеристика імені Дана

Дана ГарсіяВ дитинстві Дана росте неспокійною дитиною, погано їсть, тривожно спить. Завзятість маленької принцеси виявляється в ранньому віці, коли вона вперто вчиться ходити, незважаючи на болісні падіння. Не плаче і не влаштовує істерик.

У відносинах з батьками слухняна, однак не любить коли її карають. На ляпас або інше покарання реагує емоційно, може вдарити або ж укусити у відповідь. Дівчинка більше приділяє увагу конструктивному діалогу, ніж радикальним заходам виховання.

Серед подруг стає явним лідером, з яким цікаво грати та проводити час. Фантазія дівчинки допомагає вигадувати різні цікаві ігри, в яких хочуть брати участь всі діти. Не жадібна, може подарувати подружці свою улюблену іграшку, та дуже дивується, коли приятельки не можуть зробити того ж. У емоційному поривы, може відібрати вподобаний предмет та надавати «стусанів» кривдниці.

В юності значення імені Дана для дитини ще більше розкриває характер особистості дівчини. Панянка стає незмінною власницею, однак не терпить подібного по відношенню до себе. Ревнує всіх – подруг, батьків, кохану людину, вважаючи, що саме вона має бути єдиною найкращою подругою, улюбленою дочкою та коханою. І в той же час для себе вимагає абсолютну свободу, приділяючи величезне значення власної незалежності.

Дана – справжня ідеалістка, яка схильна наслідувати в усьому свій ідеал. Не терпить зневажливого ставлення до себе, дуже образлива. Образ не прощає. Також як і не прощає відсутність уваги до своєї персони та грубих жартів. Зате часто сама не помічає, як легко ранить почуття інших людей, безцеремонно втручаючись в особисте життя людини, або висловлюючи свою зневагу чи відсутність інтересу до окремої персони.

Про настрої молодої Дани можна легко дізнатися з її зовнішнього вигляду. Однак сумувати дівчина довго не може, її дуже рідко зустрінеш в поганому настрої.

Велике значення приділяє зовнішньому вигляду, вважаючи, що кожна жінка зобов'язана виглядати карколомно. Впевнена у власній неперевершеності та привабливості.

В коханні розкривається досить непростий характер жінки. Прагнення бути першою та довести свою перевагу зачасту означає самотність. У відносинах намагається зайняти позицію лідера. Нерідко сама стає ініціатором побудови відносин. Легко може зробити перший крок, спровокувати поцілунок або зробити пропозицію своєму обранцеві.

Дуже болісно переносить любовні поразки, бо навіть не допускає думки про те, що вона може бути комусь байдужа. У ліжку воліє грати домінуючу роль, легко йде на різні розумні експерименти в сексі.

Жінка віддана сім'ї та чоловікові. Це означає, що вона може піти на багато поступок, готова на будь-які жертви заради своїх домочадців. Заради сім'ї піде на безрозсудні вчинки. Обожнює дітей, взаємозв'язок з якими має для панянки велике значення, намагається оточити увагою, комфортом та турботою.

Сильний характер і неймовірна витримка Дани є головною запорукою успіху молодої особи. Завзятість, з якою дівчина йде до своєї мети, не надаючи великого значення реакції та думкам оточуючих, може позаздрити будь-який чоловік, а значить, в кар'єрі буває успішною.

Дана - прямолінійна впевнена в собі та власних силах дівчина. Її надмірна відвертість може дещо шокувати оточуючих, проте ті, хто знає Дану добре, ставляться до цієї риси характеру з розумінням. Безцеремонність молодої особи часто є головною причиною сварки з близькими людьми, яким панночка не приділяє особливого значення.

Відсутність дипломатичного підходу до різних ситуацій, часто стає головною перешкодою в спілкуванні з оточуючими. Тільки грамотне виховання батьків може дещо пом'якшити цю рису характеру.

Відомі особистості: Дана Марі Періно — колишній прес-секретар Білого дому (2007–2009) під час президентства Джорджа В. Буша.

Данна Гарсія — відома колумбійська актриса і співачка.

А Б В Г Д Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ю Я