Ім'я Лариса

Опис імені

Значення імені Лариса

Значення імені Лариса: "чайка".

Походження імені Лариса

Походження імені Лариса: походить від назви грецького міста Лариса. З грец. «чайка». У грецькій міфології Ларіссою звали фессалійську (аргоську) німфу, онучку Посейдона і сестру Кірени. За легендою, на тому місці, де під час гри в м'яч вона впала в річку Пені, було споруджене місто, назване на її честь.

З Днем Народження, Лариса!

Характеристика імені Лариса

Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка)Характеристика імені Лариса: у дитинстві це дуже скромна дівчинка, яка зазвичай не галасує і поводиться замкнуто. У школі складно помітити її серед більш активних ровесниць і однолітків. Активні подруги затьмарюють Лару, хоча люблять її за скромність, відданість і податливість. Вона живе мріями і майбутнім, вигаданим світом, багато читає, а хороша пам'ять дозволяє їй відразу відкладати в мозку все, що прочитано. В Ларисі батькам варто розвивати активність, прищеплювати їй нові інтереси, намагатися дати їй раніше усвідомити себе як особистість. Тільки так можна подолати внутрішню слабкість Лариси.

Батькам не варто дозволяти Ларисі замикатися в собі, бо це розвиває в ній егоїзм, який їм взагалі властивий. З юних років її вабить комфорт, гарний одяг, зручності і витончений побут. При цьому Лариса дуже прив'язана до матері і завжди намагається озиратися на її думку.

Лариси часто ставлять перед собою цілі, яких не можуть домогтися. Тоді твердий характер перетікає в агресію і занепокоєння, яке вона ретельно приховує, але не може приховати до кінця. Невдоволення проривається різкими спалахами, часто неприємними для оточуючих. Її постійно мучить невідповідність власних запитів і того, що пропонує навколишній світ. Лариса не прощає нікому слабкостей і дрібних недоліків, і особливо жорстока до чоловіків. Якщо Лариса не знаходить виходу для внутрішньої енергії і негативу, вона постійно буде неврівноваженою і незадоволеною. Чоловіки, якщо вона вийде заміж кілька разів, не будуть її радувати, робота – приносити задоволення, і весь світ буде здаватися не таким, як треба.

Лариса незатишно почуває себе в суспільстві, але чоловікам це здається проявом млосності характеру і мрійливості. А насправді Лариса просто ранима і боїться неприємностей, тому що подумки постійно переживає їх знову і знову, докоряє себе у всьому, ятрить рани. Невпевненість у собі часто робить Ларису надміру різкою, уїдливою і злою, і навколишні починають недолюблювати її.

Вихід негативної енергії у добросовісної Лариси один – робота. Будь-то наймана праця або приватний бізнес, в них Лариса часто досягає успіхів, тому що брак ініціативи з успіхом замінює старанністю і звичкою до порядку, яка прищеплена їй з дитинства. Лариса терпляча, і несправедливе ставлення на роботі може виносити досить довго. Вона настільки делікатна, що це часто заважає в житті і їй, і її близьким.

Вона може бути непоганим програмістом, лінгвістом, літературним критиком або викладачем. Важливо тільки, щоб у роботі вона постійно розуміла, що результат буде залежати виключно від неї.

А ось в особистих відносинах Лариса невезуча. Вона тут не відрізняється розвиненою інтуїцією, дратівлива. Невдоволення партнером у Лариси, якій дуже важко догодити, заважає їй часто проявляти свою любов так, щоб чоловікові це сподобалося. Їй весь час здається, що в партнері чогось не вистачає. Підкоритися Ларисі – не вихід, тому що такого чоловіка вона звинуватить в недостатній мужності. Лариса робить такому чоловікові уїдливі зауваження, каже шпильки, поки відносини не зруйнуються вщент. Їй здається, що її не люблять, не цінують, не балують увагою, але вона рідко помічає, що її стримуване невдоволення заважає чоловікові виражати свої почуття так, як він, можливо, і хотів би.

При цьому поступливий характер іноді робить Ларису заручницею відносин, які обтяжують її, але які вона не може порвати. Здатна розлучитися з неохайним обранцем, Лариса часто не може порвати з одруженим чоловіком або хлопцем-маніпулятором.

Через це, найчастіше, Лариса виходить заміж досить пізно, коли її натура пом'якшиться, а в характері проявляться деякою мірою жертовність, ніжність і милосердя. Ось тоді вона стає відмінною дружиною, яку ще пошукати. Вона любить чоловіка, вірна йому, обожнює своїх дітей і охоче няньчить чужих. Чоловіка доросла Лариса прийме таким, який він є, не прискіпуючись. Єдине, чого вона ніколи і ні за що не зможе пробачити – зрада. Невірність ставить на відносинах з Ларисою хрест, хоча вона дуже страждає потім від самотності. А вийти заміж вдруге Ларисі дуже важко.

Зате в хорошому шлюбі Лариса ніжна і чуттєва. Вона не перечить не тільки чоловіку, але і його матері. Зносить образи і несправедливість так само терпляче, як і погане ставлення на роботі. Образа може довго мучити її, але влаштовувати сцени родичам Лариса не стане. Вона стерпить і збереже образу в глибині душі. Лариса дуже образлива, і увага до її вразливої душі може стати для неї справжнім подарунком долі. Перевиховати чоловіка Лариса не намагається, зате піклується про нього і щосили намагається бути йому вірною подругою.

Відомі особистості: Леся Українка (справжнє ім'я: Лариса Петрівна Косач-Квітка) — українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики; Лариса Федорівна Петрова — українська поетеса і громадський діяч.

АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТУФХЦЧЮЯ