Градуйовані стрижки


Градуйовані стрижки 

Градуйована стрижка — це відмінний варіант для створення стильного і унікального образу. Її легкість та грайливість чудово підходять як на кожен день, так і для святкових заходів.

Особливості градуювання

Що собою являє градуйована або багатошарова стрижка? Це стрижка, сформована за допомогою філірування та плавних переходів. Знайомство з такою стрижкою слід почати з вивчення її особливостей. Тільки після цього ви зможете визначити, чи підійде вона вам:

  • Градуювання протипоказане власницям рідкого та тонкого волосся;
  • Багатошарова стрижка може виконуватися на пасмах будь-якої довжини. Коротким вона надає динамічності, середнім – красивого об’єму, довгим – нотки романтизму.
  • Для жінок з густою шевелюрою градуювання є ідеальним вибором, адже дозволяє прорідити та трохи знизити вагу занадто важкого волосся;
  • Стрижки шарами чудово виглядають як на прямих, так і на хвилястих пасмах;
  • Доповнити градуювання можна спеціальним фарбуванням колоруванням, брондуванням, меліруванням;
  • Шаруваті стрижки можна урізноманітнити чубчиком різної форми – прямим, косим, асиметричним, рваним.

Градуйовані стрижки на коротке волосся

Виглядають сміливо, ексцентрично та вельми оригінально. Дарують легкість, молодять, не вимагають складного та довгого укладання. Такі стрижки можна робити навіть, якщо у вас кругле обличчя.

При створенні короткої градуйованої стрижки необхідно дотримуватись кількох правил:

Не робіть проділ по центру — віддайте перевагу боковому;

Не стрижіть верхній шар надто коротко;

Прикрасьте зачіску чубчиком, який можна укласти на бік.

До числа найпопулярніших градуйованих стрижок для короткого волосся можна віднести такі моделі.

Градуйоване каре

Шарувате каре може бути класичним або асиметричним. Воно красиво обрамляє витягнуте та овальне обличчя, створюючи м'який перехід від пишної маківки до градуйованих прядків біля вилиць. Також така зачіска вдало підкреслює правильні і витончені риси обличчя.

Градуйоване каре

Градуйоване каре на ніжці

Ще один модний варіант – шарувату каре на ніжці. Характерною рисою цієї стрижки є пишна шапка на потилиці, яка відкриває шию. Зачіску можна поєднувати з косим чи прямим чубчиком. Вона не вимагає багато часу для укладання та підходить волоссю найрізноманітної густоти. Акцентувати шарувате каре на ніжці допоможуть подовжені бічні пасма, пофарбовані в інший колір.

Градуйоване каре на ніжці

Градуйоване каре на ніжці 2

Градуйований боб

Класичний боб, підстрижений методом пошарового градуювання, робить образ жіночним, легким та дуже юним. Особливо ефектно він виглядає на прямих пасмах. У цьому випадку ви легко зможете змінити спортивний зухвалий образ на елегантно-діловий.

Градуйований боб вітає наявність всіх видів чубчиків, але найбільш вдалим варіантом є коса проріджена з гострими кінчиками. Таке поєднання м'яких контурів та гострих граней привертає увагу до очей, вилиць та контура обличчя, створює пишний об'єм.

Градуйований боб

Драбинка

Сезон цього року просто не може обійтися без одного з найсучасніших рішень – градуйованої драбинки. Вона підходить для прямого та кучерявого волосся і не має жодних обмежень за віком.

За градуйованої драбинки волосся стрижеться спадаючими шарами від маківки до вух. Кожен наступний шар має свою довжину, завдяки чому зачіска виглядає ще цікавішою. Подібний силует візуально витягує округле обличчя та пом'якшує риси, що також важливо.

Градуйована стрижка на коротке волосся

Градуйоване піксі

Багатошарова стрижка піксі відмінно виглядає як на юних дівчатах, так і на зрілих жінках. Текстура волосся також не має особливого значення – воно може бути прямим та хвилястим. Що ж стосується чубчика, найчастіше це подовжена асиметрична модель, яка спускається до середини вилиць або ж трохи нижче. Вона дозволяє згладити важке підборіддя, приховати високе чоло та пом'якшити риси.

Градуйована піксі не має обмежень за формою обличчя. Звичайно ж, в ідеалі воно повинно бути овальним або круглим, але майстер зуміє адаптувати стрижку під будь-який типаж – від прямокутного до серцеподібного. Зважившись на стрижку піксі, пам'ятайте про те, що вона повністю оголює шию та привертає увагу до губ та очей.

Градуйоване піксі

Градуйовані стрижки на середнє волосся

Традиційні каре, боб, драбинку та каскад можна виконувати і на пасмах середньої довжини. Ці стрижки з градуюванням допомагають освіжити образ та зробити зачіску більш об'ємною та пишною. Ще один вагомий плюс – різноманітність укладань. Градуйовані стрижки на середній довжині можна укладати різними методами в залежності від настрою. Мало того, з ними навіть слабке та неслухняне волосся стає живим та динамічним. І ще один нюанс! Для посічених кінців багатошарова стрижка стане справжнім порятунком довжини. Для цього достатньо обробити ножицями тільки верхній шар шевелюри.

А тепер ознайомтеся з рейтингом найбільш популярних градуйованих стрижок на середнє волосся.

Градуйований каскад

Шаруватість у каскадній стрижці дозволяє зробити плавні переходи та надати волоссю повітряні форми. Каскад на середній довжині можна завити праскою, закрутити кінчики брашингом або просто випрямити.

Градуйований каскад на середнє волосся

Градуйований боб-каре

М'які форми градуйованого боб-каре ідеально підходять до овального типу обличчя. Така зачіска виглядає жіночно та ніжно, створює великий об’є, що напевно оцінять жінки з тонкою шевелюрою.

Градуйований боб каре на середнє волосся

Драбинка

Градуйована драбинка — універсальна модель, яка підійде майже кожній з вас. Найбільш вдало драбинка виглядає на прямих і тонких пасмах, але і в завитках вона не менш симпатична.

Градуйована драбинка на середнє волосся

Градуйований дебют

Це відмінний приклад модельного градуювання. Виглядає дуже жіночно і приховує всі нюанси «кола» та «квадрата». Стрижка дебют універсальна, невибаглива в укладанні і сумісна з будь-яким типом обличчя або шевелюри. Особливістю цієї зачіски є чітке дугоподібне обрамлення обличчя (форма напіврозкритої підкови) та об'ємна потилично-тім'яна зона. Дебют можна доповнювати різними видами чубчиків – косим, прямим, підковоподібним.

Градуйований дебют на середнє волосся

Градація на довге волосся

Градуйовані стрижки на довгому волоссі в моді вже багато років. В залежності від структури та особливостей пасм градуювання виконується на різних рівнях:

Легка градація на кінчиках — найпоширеніший варіант. Цей прийом ідеально підходить для дуже густої шевелюри, коли потрібно відійти від прямих та строгих ліній. Градуювання робить такі стрижки і легкими невимушеними;

Градуювання від вух, що триває вздовж всієї довжини. На ній можуть зупинити свій вибір дівчата і з рівними, і з кучерявим волоссям;

Шаруватість у верхній частині голови – необхідна для тонких пасм. Головне, щоб волосся було не коротше 5 см! Інакше можна отримати ефект їжачка.

А ось і список градуйованих стрижок для довгого волосся.

Каскад

Каскад з чубчиком або без виконують вздовж всієї окружності голови або тільки в обличчя. Найкоротший шар волосся знаходиться на маківці. Потім шари плавно переходять до кінчиків.

Градуйований каскад на довге волосся

Італійка

Це один з різновидів каскаду. Характерною рисою італійки є ультрапишна багатошарова маківка. Інші пасма стрижуться за стандартною схемою, а зайвий об’єм в потилично-тім'яній зоні забирається бритвою або філірувальними ножицями.

Градуйована італійка на довге волосся

Укладання градуйованих стрижок

Фото шаруватих зачісок вже продемонстрували вам все розмаїття укладань. Уточнимо ще кілька моментів.

Для щоденного укладання досить висушити волосся феном зі щілинною насадкою та плоским гребенем. Процес починається з зони біля скронь, а закінчується на потилиці. Зачіска виходить дуже пишною та акуратною.

Тим, хто бажає підкреслити багатошаровість, рекомендуємо використовувати моделюючий віск або гель. Будь-який з цих засобів нанесіть на висушені кінчики. Альтернативою гелю стане незвичайне забарвлення (наприклад, колорування з використанням 2-3 тонів).

На подовжених моделях допускається більша різноманітність. Це зачіски з начосом, кучері, коси, бабети, пучки, черепашки, хвости тощо. Дуже непогано з градуйованою стрижкою виглядає «мокрий ефект» та інші скуйовджені укладання.