Як зробити глінтвейн - пряний, зігріваючий, запашний

Інгредієнти, ідеї та особливості напою!

Він чудово зігріває, має чудовий смак і спокушає своїм насиченим ароматом. Глінтвейн, адже мова про нього, є одним із напоїв, які добре працюють восени та взимку. Раніше цей напій супроводжував учасників полювання, катання на санях і карнавальних ігор. Отже, який найкращий рецепт домашнього глінтвейну?

Як зробити глінтвейн

Глінтвейн готується легко і швидко. Правда полягає в тому, що немає жодного перевіреного способу його приготування. Бо хоча очевидно, що для його приготування нам потрібен горщик і... вино, кожен може створити свою індивідуальну композицію за допомогою спецій та добавок. Тому можна з упевненістю сказати, що скільки людей, стільки ідей для глінтвейну!

Я зробити глінтвейн: рецепти та ідеї

Класичний варіант

Почнемо з класичного варіанту червоного вина. Додаємо до нього: корицю, імбир, гвоздику і кардамон шматочками або меленими. Ідеальним доповненням до такої композиції є цитрусові – свіжа або зацукрована цедра апельсина і лимона. Треба визнати, що глінтвейн з апельсином, мабуть, найпоширеніший варіант цього напою!

Добавки до глінтвейну

Однак глінтвейн можна з успіхом подавати і з іншими добавками. Свіжі мандарини та персики, а також сушені сливи та яблука і родзинки – інгредієнти, які часто використовуються при його приготуванні. Що ще підійде? Мускатний горіх, який підкреслить гірко-солодкий смак напою, чорний перець, який надає йому пікантності, і ваніль, яка надає йому солодкість. Деякі рецепти також містять інший алкоголь, наприклад, ром або коньяк.

Яке вино підходить?

Практично всі. Від солодких червоних вин, через напівсолодкі та напівсухі до сухих. Все залежить від того, яке вино ми любимо і наскільки солодким буде наш глінтвейн. Напівсолодке червоне вино – найкращий вибір. Однак якщо ми виберемо сухі, то за необхідності їх можна легко підсолодити медом або цукром.

Білий глінтвейн?

Варто додати, що глінтвейн виготовляють не тільки з його червоного варіанту. Ідеально підійде і біле вино, завдяки якому напій стає м’якшим, легким і освіжаючим, а додатково приправлений анісом, стає виразнішим на смак. Тут, як і у випадку з червоним вином, підійде будь-який вид цього алкоголю.

Як приготувати глінтвейн?

Переходимо до найголовнішої частини, а саме до приготування. Як приготувати глінтвейн? Налийте вино до каструлі, додайте спеції та інші улюблені добавки, а потім підсолодіть його медом або цукром – регулюйте кількість інгредієнтів і спецій на власний смак. Нагріваємо на повільному вогні, поки вино не почне плавно випаровуватися. Потім ми знімаємо каструлю з плити і розливаємо напій по чашках. Пам’ятайте, що не можна давати вину закипіти, бо тоді воно втрачає свій природний аромат!

Як подавати?

У цьому випадку відмінно підійдуть глиняні кухлі з кераміки або келихи з жаростійкого скла. Такий посуд не тільки довше збереже температуру напою гарячим, але і не розіб’ється під час наливання.

Покрокові рецепти глінтвейну

Індивідуальні рецепти цього напою можуть бути різними, але ключові інгредієнти залишаються стабільними від лос-анджелеса до києва і далі. Кожен із них додає чогось нового до фінального букета. У compound interest вирішили розібратися в хімії глінтвейну, а ми всю цю справу творчо переклали рідною мовою.

Отже, склад глінтвейну на замітку

Вино

Вино (зазвичай червоне) - те, без чого глінтвейн не вдасться зробити. Як і всі інші алкогольні продукти, воно містить етанол, але, крім цього, цілий ряд органічних сполук, відповідальних за смак і колір. Фарбують вино сполуки, відомі як антоціани (рослинні глікозиди). Вони можуть взаємодіяти з флавоноїдами (найбільший клас рослинних поліфенолів) і разом створювати його індивідуальний відтінок. Підгрупа флаван-3-діоли надає вину певної гіркоти. Органічні молекули таніни, як багато хто напевно знає, надають вину терпкості, в'яжуть язик. Це якщо дуже коротко.

Цитрусові

Апельсин або лимон - наступний основний інгредієнт глінтвейну, який ґрунтовно впливає на його підсумковий смак. Цедра апельсина сама по собі містить масу хімічних сполук: терпени, таніни, сапоніни, феноли - лише невелика частина з них. Що тут нам цікаво? Поєднання d-лимонін відповідає за апельсиновий запах. Воно у великій кількості міститься у всіх цитрусових. Якщо вичавити цедру фрукта, есенція міститиме 98% d-лимонину.

Фруктові кислоти також роблять свій внесок у зміну аромату вина. Очевидно, що лимонна кислота надає кислинку напою. У цьому напрямку діють аскорбінова та яблучна кислоти.

Цукор

Більшість рецептів глінтвейну вимагають додавання до нього цукру, тобто сахарози (в україні досвідчені глінтвейновари в якості підсолоджувача використовують більш душевний і ароматний мед). До речі, багато помічали, що один цукор може бути солодшим за інший. Відповідно до теорії «солодкого трикутника», наші смакові рецептори реагують на форму молекули, яка має відповідати певним параметрам. Чим вищою є відповідність, тим солодша речовина.

Гвоздика

Спеція, ніби спеціально виведена для глінтвейну. Надає напою пряного, характерного аромату. Багато в чому це зумовлено присутністю такої сполуки як евгенол, який входить до складу ефірної олії гвоздики. У менших кількостях у ній також помічені: 2-гептанон, що має фруктовий, пряний запах, та метилсаліцилат, більш відомий як грушанка, який трохи віддає лікарнею.

Евгенол має м'який знеболюючий ефект. У традиційній медицині гвоздика іноді використовується як засіб проти зубного болю.

Мускатний горіх

Ще один завсідник гарячого винного коктейлю, на думку авторів compound interest. До складу мускатного горіха входить сабінен, відповідальний за характерний присмак. Далі за значимістю йде група фенольних ефірів: сафрол, мірістицін, елеміцин. До речі, міристицин надає мускатному горіху галюциногенних властивостей, але лише в кінських дозах, які багато разів перевищують ті, що зазвичай присутні в кулінарних виробах або в глінтвейні.

Кориця

Нарешті, м'який солодкуватий аромат глінтвейну дарує кориця. Все завдяки коричневому альдегіду, що становить до 90% ефірної олії кориці. Свого часу це поєднання стали додавати до жувальної гумки. Начебто дослідження підтверджують його антимікробні властивості.