Свято Андрія Первозванного: картинки, листівки, привітання на 13 грудня

День Андрія Первозванного - православне свято, яке щорічно відзначають 13-го грудня. В цю дату віруючі вшановують пам'ять про святого Андрія, рідного брата апостола Петра. 

В Україні свято Андрія Первозванного також відоме як Калита або Андріївські вечорниці.

Своє прізвисько «Первозванний» він отримав на честь того, що колись став першим послідовником Ісуса Христа, і почав проповідувати християнську віру. У цій статті розповімо Вам про те, як з'явився День Андрія, про його традиції і прикмети.

Зміст:

  1. 1. Картинки та листівки з привітанням до дня Святого Андрія Первозванного
  2. 2. Історія появи свята
  3. 3. Традиції свята Андрія Первозванного, яке святкується 13 грудня
  4. 4. Калита - обрядовий хліб

 Листівка З днем Андрія

Картинки та листівки з привітанням до дня Святого Андрія Первозванного

 Привітання на День Андрія Первозванного

 

 Листівки з днем святого Андрія Первозванного

 

 День Андрія Первозванного 13 грудня

 

 Картинки на Андріїв день

 

 З днем Андрія

 

 Поздоровлення на День Андрія

 

 Вітання з днем Андрія

Історія появи свята

Андрій народився в Галілеї, в місті Віфсаїди. У дорослому житті він переїхав до Капернаума, де проживав разом з братом Симоном, якого в подальшому Господь охрестив ім'ям Петро. Брати жили біля Геннісаретського озера, в якому рибалили, заробляючи таким чином собі на прожиток.

Уже в юні роки Андрій відрізнявся духовністю, і слідував християнській вірі. Почувши проповідь Іоанна Хрестителя, він вирішив слідувати за ним, і став його учнем. У хлопця було багато питань, пов'язаних з духовним життям, і він сподівався отримати на них відповіді від святого пророка.

Одного разу Андрій зустрівся з Ісусом і, вислухавши його, став першим, хто увірував в Господа, тому його і стали називати Первозванним. Він слідував за Христом до останніх днів його життя. Він бачив смерть і воскресіння свого Спасителя. Після того, як Ісус покинув землю, Андрій та інші апостоли вирішили продовжувати проповідувати християнство і, кинувши жереб, вирушили в різні країни. Первозванному випала честь відправитися у Скіфію, яка нині є територією України.

Під час подорожі апостолу вдалося залучити до християнства багато людей. Крім того, він зробив багато добрих справ, завдяки чому заслужив любов народу. Ось тільки його діяння не подобалися урядам, які підтримували язичництво, і ненавиділи все, що пов'язано з християнством. В результаті Андрій Первозванний у віці 62-х років був страчений у місті Патрас, Греція за наказом Егея - його розіп'яли на хресті, який мав Х-подібну форму. До останньої секунди свого життя апостол молився Господу, і через 2 дня помер. Згідно легенди, коли його душа покидала тіло, хрест засвітився небесним світлом.

На згадку про апостола Андрія Первозванного в православному календарі з'явилася «червона» дата. Щорічно 13-го грудня, або 30 листопада за старим календарем, відзначають його перехід у вічне життя і згадують про благі справи, які він здійснював.

Традиції свята Андрія Первозванного, яке святкується 13 грудня

З Андрєєвим днем ​​пов'язано багато традицій, повір'їв та прикмет. З 13 грудня починалася низка зимових свят, до яких люди готувалися завчасно. Наприклад, саме з цієї дати, аж до 1 грудня, жінки припиняли виготовляти нитки і тканини.

13 грудня молоді люди день Андрія відзначали весело і галасливо - жартували, влаштовували гуляння і бешкетували. Якщо, наприклад, дівчині її батьки не дозволяли святкувати Калиту і не відпускали гуляти, то хлопці могли утнути якусь витівку - затягти воза на хату, зняти ворота чи вікна запорошити сажею.

Головна подія цього свята - кусання "калити". Випічку підвішували під стелю, а дівчата та парубки, зав'язували очі і намагалися відкусити шматок від неї.

 Калита - обрядовий хліб на день святого Андрія

Перед днем Андрія ​​за традицією потрібно паритися в лазні, щоб весь рік не хворіти. Вранці 13-го грудня віруючі люди обов'язково відправляються до церкви на святкове богослужіння. Цього дня прийнято молитися про здоров'я родичів, особливо за дітей.

Цього дня дівчата брали до хати гілочку з вишні і ставили її у воду: якщо на гілочці до Різдва з'являться квіти, то на дівчину чекає щасливе заміжжя.

За старих часів існувала традиція «слухати» воду в найближчому водоймищі, щоб дізнатися, якою буде зима. Якщо було чути шум або дзюрчання, значить, слід очікувати снігопади і бурани, а якщо водна гладь спокійна - зима буде теплою. Нести до будинку «гучну» воду заборонялося - над нею потрібно було провести обряд, після якого вона не тільки заспокоювалася, а й ставала цілющою.

Щоб в наступному році був гарний врожай, цього дня зазвичай варили кашу з різних зернових круп в одній глиняній ємності. В Україні з давніх часів свято відзначали весело і шумно, готували пісний обід, а ввечері дівчата ворожили на чоловіка.

Розтоплюючи піч на свято Андрія Первозванного, завжди звертали увагу на полум'я. Якщо воно червоне, то незабаром «вдарять» морози, а якщо біле - погода буде теплою. Про морози, що наближаються, також може оповістити домашня кішка, яка активно миється у цей святковий день. Якщо 13 грудня випаде сніг і не розтане, значить, він пролежить 110 днів. Відсутність опадів вказує на теплу зиму. Сонячний і морозний день віщує гарний врожай.

Калита - обрядовий хліб

 Калита

Калита символізує сонце. Цей хліб має форму кола, з отвором всередині і обмазаний медом. Яскравий мед, який створили божі мухи - бджоли, теж був символом сонячного світла. Ним вимазували калиту і з нього ж готували різноманітні напої до свята.

Цікаво:

Ворожіння на Андрія онлайн: як дізнатися про майбутнього нареченого

Калита на Андрія: рецепт приготування

З Днем Народження, Андрій!

З днем ангела Андрій!

Характеристика імені Андрій