Лікування панічних атак

Початок:

Медитація — спосіб лікування панічних атак

Медитація як спосіб лікування панічних атакВідразу скажу, що медитація — це певна техніка релаксації, а не релігія. Тут немає ніякої магії та чаклунства. Незважаючи на те що навколо цієї практики з'явилося багато всяких езотеричних балачок про чакри і астрал, вона має відмінне практичне застосування, вчить розслаблятися і заспокоювати свій розум. Саме медитація допомогла мені позбутися від панічних атак (разом з усім іншим, про що піде мова далі). Медитація спрямована на боротьбу з причиною панічних атак: вона знижує вплив стресу, вашу чутливість до нього, вчить розслаблятися і боротися зі своїми страхами, не піддаватися їм.

Досвід лікування ПА медитацією, був не тільки в мене: в інтернеті ви можете знайти багато відгуків про те як вона допомогла багатьом людям позбутися від панічних атак. Особливо це стосується англомовного сегменту інтернету: у нас це поки що, на жаль, не поширено. Коли я читав ці джерела я не знайшов жодного відгука про те, що заняття медитацією якось посилили напади ПА. В основному це допомагає від них позбутися.

Бачив лише, що одна жінка писала, що медитація не допомогла безпосередньо вилікувати ПА, але зате вона стала менше піддаватися цьому страху і перестала соромитися цих нападів. Тепер, коли атака заставала її зненацька, вона знаходила в собі сили щоб відволіктися і поговорити з кимось, спілкуючись їй ставало легше. А раніше, до того як почала займатися медитацією, вона так не могла.

Навіть якщо медитація не допоможе вам вилікувати ПА, за допомогою неї ви перестанете ототожнювати себе зі своїми страхами, станете здатні не реагувати на них, а також на свої нав'язливі думки, приймати цей страх і грати ним.

Багато психотерапевтів радять медитувати. Наука вже давно виявила позитивний ефект, який чинить медитація на ваше самопочуття і настрій.

Останнім часом я став отримувати регулярні відгуки від читачів про те, що медитація допомагає їм справлятися з панічними атаками. У своїх відгуках ці люди пишуть про те, що багато більш традиційні методи виявилися для них неефективними, і вони вже майже втратили надію на порятунок від панічного розладу.

Деякі з них не могли навіть вийти з дому в страху перед нападами. Медитація навчила їх боротися з панікою, заспокоювати свій розум і контролювати емоції. Вони навіть самі не вірять в одержаний результат, настільки він виявився несподіваним.

Але ви маєте знати, що позитивний ефект досягається тільки за регулярних занять практикою. У мене пройшла тривожність і ПА десь через пів року після систематичних занять медитацією два рази на день, а через рік я вже відчував себе абсолютно впевнено і вже не боявся повторення нападів. Все не відразу, але зате, медитація гарантує довгостроковий ефект і вона не тільки вирішує проблему панічних атак, але і здатна дати вашій особистості багато іншого: тверезий розум, тверду волю, вміння не втягуватися в почуття і думки і залізний спокій. Це дуже цінна практика, яка стане в нагоді вам в житті.

До речі нових нападів ПА я перестав боятися не тільки тому, що завдяки медитації став більш спокійним і розслабленим, але ще тому, що якщо вони виникнуть я знаю як їм протистояти. Тепер я впевнений що ПА не зможуть зламати мене і вкинути у відчай. На панічну атаку я буду дивитися швидше як на оригінальне відчуття (ні з того ні з сього посеред робочого дня відбувається викид адреналіну: гострі відчуття ще й безкоштовно!) ніж як на загрозу. Такому позитивному сприйняттю ПА мене також навчила медитація і воно є ключовим для того, щоб ви змогли самостійно зупинити панічну атаку.

Через якийсь час, після того як я почав медитувати, я став поступово розуміти, що мені потрібно робити, щоб відчувати себе добре. Це розуміння, не було раптовим відкриттям, воно проникало в мене поступово, крапля за краплею і, спочатку, навіть непомітно. Медитація не тільки позбавляє від панічних атак, вона також надає вам якесь тонке відчуття свого організму, організовує баланс між вашим тілом і вашим розумом, так, що ви починаєте розуміти, що потрібно вашому тілу, щоб воно добре себе почувало і як потрібно чинити опір болючим нападам. У вас з'являються сили і воля, щоб реалізувати це розуміння на практиці, направити усвідомлені зусилля на боротьбу з недугою.

Це велика перевага медитації перед пігулками, вживання яких не передбачає ніякої внутрішньої роботи, ніякого свідомого опору. Саме тому ця практика може гарантувати вам те, що ПА не повернеться, а якщо і почнез’являтися знову, то ви будете знати, що треба робити! Ви вже не будете безпорадним, ви станете озброєні і дуже небезпечні! А вашою зброєю стануть ваша воля і розум.

Перед тим, як почати медитувати, хочу вас попередити про одну річ. Не потрібно ставитися до медитації, як до курсу прийому антидепресантів, який полягає в тому, що ви приймаєте якийсь препарат певний час і пасивно чекаєте настання терапевтичного ефекту, який або настає, або не настає.

Багато читачівзалишають безліч коментарів такого типу: «я вже медитую цілий місяць, коли вже панічні атаки пройдуть? Що мені робити? Мені здається, у мене нічого не виходить!»

Їх помилка полягає в тому, що вони чекають миттєвого ефекту і сподіваються на те, що напади пройдуть самі собою, варто тільки почати медитувати.

Безперечно, медитація володіє сильним антидепресивним ефектом, якщо нею займатися постійно. Але її дія проявляється не тільки в цьому. Медитація – це ефективний інструмент контролю власного розуму. Вона дає вам цінний ресурс, за допомогою якого ви зможете керувати своїми страхами і емоціями.

І, щоб позбутися від панічних атака, вам буде потрібно не тільки медитувати і кожен день пасивно чекати, коли нарешті напади зникнуть. Ви не маєте бути пасивними, ви повинні бути активними і намагатися проявляти свою волю і контроль над нападами! Вам потрібно буде навчитися працювати з панічними атаками, позбавлятися від нав'язливих думок, не звертати уваги на паніку, не ототожнювати себе зі своїми страхами і цього буде вчити вас медитація.

Почніть медитувати, спостерігайте за собою під час медитації, намагайтеся контролювати свої думки і емоції в звичайному стані так, як ви робите це під час медитації.

Панічні атаки минуть, тоді, коли ви перестанете їх боятися, коли ви навчитеся відпускати свої численні страхи під час нападу... Вони не зникнуть за помахом чарівної палички самі собою. Це найлегший шлях. Не буває швидких, легких та водночас ефективних шляхів по позбавленню від ПА.

Згадайте, що я писав на початку статті, про те, що сила нападу панічної атаки залежить від вас самих, від вашої реакції на цей напад. І якщо ви навчитеся терпіти і ігнорувати напади, ви переможете ПА. Це ваша першочергова задача, використовуйте медитацію як інструмент для цього.

Я не можу гарантувати, що медитація 100% допоможе всім і кожному усунути панічні атаки. Медитація — це всього лише один із засобів у боротьбі з ПА, хоч і дуже ефективний. Тому не зациклюйтеся на ній. Пробуйте інші безпечні способи позбавлення від недуги, разом з медитацією.

Заняття спортом, фізичні навантаження, здоровий спосіб життя

На мій погляд це найбільш недооцінений засіб профілактики ПА! Я вже писав, що на мій погляд, основною причиною цієї недуги є,Спорт, як лікування панічних атак крім усього іншого, поганий фізичний стан вашого організму. Такий стан з'являється в силу сидячої роботи, відсутність фізичної активності, стрес, неправильне харчування, порушення режиму сну і невисипаннятощо. Якщо ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, страждаєте від ПА, тому запитайте себе, чому ви ігноруєте заняття фізичною активністю? Чи часто ви хворієте (застудою, наприклад)? Ви палите? П'єте? Ви часто хвилюєтеся і переживаєте через дрібниці? Погано спите? Сильно втомлюєтеся? У вас сидячий спосіб життя?

Я впевнений, що швидше за все більшість відповідей на ці питання, будуть для вас позитивними. Панічні атаки безпосередньо пов'язані з загальним станом вашого тіла і вашим способом життя. У групі ризику ПА в основному виявляються ті люди, які не приділяють належної уваги своєму здоров'ю.

Простіше кажучи, причина в більшій мірі відноситься до здоров'я вашого організму, нервової системи, ніж до якихось психологічних проблем, начебто пригнічених спогадів і прихованих комплексів. Рідко ПА страждають абсолютно здорові люди. І якщо справа дійсно в цьому, то ви навряд чи зможете вирішити проблему панічних атак, приймаючи пігулки, хіба вони зроблять вас більш здоровим?

Звичайно, дуже складно змусити себе займатися фізичною активністю і кинути шкідливі звички. Розумію, тому почніть хоча б медитувати і не обтягуйте себе фізичними навантаженнями, якщо вам не хочеться цього робити, принаймні перший час. Через кілька місяців після того, як я почав медитувати я кинув курити, потім почав займатися спортом, а потім, перестав вживати алкоголь.

Це вийшло якось природно, само-собою і не вимагало великих зусиль, тільки завдяки тому, що я медитував. Медитація допомагає позбутися від шкідливих залежностей, це факт, який підтверджується досвідом багатьох людей. З практикою у вас просто відпаде потреба в алкоголі і сигаретах і ви зможете легко спрямувати зусилля на підтримку здоров'я у вашому тілі!

Тому, якщо вам ліньки займатися спортом і вести здоровий спосіб життя, то почніть хоча б займатися медитацією! А краще робити і те і інше.

Але краще, звичайно, якщо ви будете робити це. Так панічні атаки пройдуть швидше. Тому наведу тут поради, які стосуються боротьби з ПА за допомогою загального оздоровлення організму.

Деякі читачі написали, що давно активно займаються спортом, але ПА все одно не проходять. Якщо спорт не допомагає, то займіться йогою. Під час спортивних занять організм приходить в збудження, а при заняттях йогою тіло і розум, навпаки, розслаблюються.

Йога — це не тільки якийсь вид гімнастики, це насамперед концентрація, робота з диханням і розслаблення. Це те що потрібно для людини, яка страждає панічними атаками або депресією.

Пам'ятайте, що спорт, не панацея, а профілактика! Деяким він може допомогти позбутися ПА, деяким — ні. Але якщо ви не будете займатися хоча б мінімальною фізичною активністю, все буде тільки гірше. У хворобливому, ослабленому тілі не може бути міцного психічного здоров'я.

Продовження: